Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

Imas seme na Kupindu. Meni je fino i nikla al je macke upropastise. Preostala samo u tragovima.

 

Ne porucuje mi se vise seme al cu izgleda morati...

 

https://www.kupindo.com/Seme/31616809_Limunova-trava-Cymbopogon-citratus-100-semenki

 

Od nje sam uzeo. Vidim da cu morati ponovo. mrsko mi je sto sam uzeo dosta semena a nista nije niklo (nije problem do semena, nesto kod mene nije bilo ok jer ni moje semenke nisu radile)

 

edit: uzeh ponovo, mislim da nije kasno za sadnju...

 

Nemam ni vremena ni zivaca da se mlatim

 

edit 2: ima ineki lik iz S. palanke ako vam je frka od ove zbog mog iskustva. Meni je fino nikla pored peci. Jedino je nadrljala kad je iznesena napolje. Macke 99.99%. Ja sam opet uzeo od nje jer sam siguran da nije seme problem.

Edited by katamaran
Link to comment
  • 4 weeks later...

Mesec dana od pocetka seljenja u bastu/saksije, zahvaljujuci letnjem vremenu,  "ubice" krecu sa pupoljcima

DLKc5wO.jpg

neke "domacice" uskoro i za konzumaciju :)

Ewfp0rd.jpg

Link to comment
On 10.5.2018. at 21:01, variola said:

 

neke "domacice" uskoro i za konzumaciju :)

 

meni uveliko cveta thai orange,vrlo zahvalna papricica,ne mnogo ljuta a radja na desetine plodova,pogodna i za saksiju

0a8qbzo.jpg

Link to comment

^ imao sam je i ja prosle godine, ove cu da vidim tek :) Uz naruceno seme sam lane dobio par njih osusenih kao poklon, seme izvadio iz valjda 2 papricice i na kraju ostavio 2 sadnice za sebe. Jedna je dala normalne thai orange plodove a druga crvene, krupnije i ljuce. Sad cekam da vidim sta ce se desiti od tog semena jer sam ostavio i jedne i druge.

Link to comment
  • 10 months later...

ja krenuo od novembra, aji amarillo :) posto su mi prosle godine sazrevale tek krajem oktobra. ove ostale sadio  u etapama od sredine januara. ovaj put probao kamenu vunu kao supstrat, prvo se zezao da snizavam ph vredonost vode a onda odustao od toga i uglavnom lepo niklo. nisam se nesto sirio sa sortama, prvi put posadio cayenne, choco habanero, poblano i neku hungary hot.

5N8IqIa.jpg
myctSKw.jpg

Link to comment
8 hours ago, Frank Pembleton said:

Jel nabavljate sadnice papričica, pošto sam zakasnio za bilo šta drugo...

Ja ne pošto imam svoje ali video sam na fb da onaj Žika prodaje, mislim 150 dinara komad. Da, ovih dana pominje da je zastoj zbog štrajka pošte. 

Link to comment
  • 3 weeks later...

napreduje scorpion moruga i cherry paradajz, a cekam da stigne seme za piri piri i skromni jalapeno... mogao da se setim jos i za neki habanero, ali ne mogu jos i njega da sadim, ako ima neko, trampim za morugu :fur:

 

e da, cime da djubrim? 

Edited by Kelt
Link to comment
On 18.4.2019. at 22:19, Kelt said:

 

e da, cime da djubrim? 

zavisi kolike su ti biljke, u pocetku - 2-3 para stalnih listova ja koristim djubrivo sa vise fosfora (P) koji utice na razvoj korena. konkretno upotrebljavam fitofertov humistart koji ima pride i jos nekih algi. kasnije koristim nesto sto ima vise azota (N) ili neko 20:20:20. kad dodje do plodova onda da preovladjuje kalijum, ima isto fitofertovo specijalno za papriku. sva ova se rastvaraju u vodi. u svim fazama mozes i onaj preparat bakterije nevezano za djubrivo. ostalo, tipa kalcijum, gvozdje ... po potrebi. u svemu ovome ne treba preterivati, narocito kad presadis u novu zemlju (ako je kvalitetna), jednom u petnaest dana sasvim dovoljno, najbolje prvo dobro zaliti vodom (da procuri dole) onda posle jedno sat vremena djubrivo.

Link to comment
  • 3 months later...

Molim poznavaoce za pomoć. Dobio sam ove papričice i sad me interesuje da li su one zrele ili još da čekam? Čašica je tu da bi mogla da se uporedi njihova veličina (ako je bitna). Ne razumem se ič u problematiku ali ne bih voleo da propadnu.

 

Hvala unapred.

 

 

 

rsz_img_3938.jpg

Link to comment

Ovo je svakako iz vrste annuum, možda neki ornamental, one se mogu konzumirati i zelene. Konkretno, mislim da ove tvoje nisu još zrele te da će na kraju postati crvene. Možeš svakako da ih probaš ali do berbe pričekaj. 

Link to comment
22 hours ago, variola said:

Ovo je svakako iz vrste annuum, možda neki ornamental, one se mogu konzumirati i zelene. Konkretno, mislim da ove tvoje nisu još zrele te da će na kraju postati crvene. Možeš svakako da ih probaš ali do berbe pričekaj. 

 

Hvala lepo. Ipak ću sačekati.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...