Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

Kad se malo udje u stos, svake godine sve lakse :) ali realno ima posla i uvek zavrsim sa duplo vise sadnica nego sto mi treba. Dobro je ako imas sopstveno seme a opet mnogo lakse sada kupiti sadnica samo koliko ti treba. Jedino sto su u ponudi uglavnom superhot a nekih (meni) zanimljivih nema.

Link to comment

Kad imas dobre ucitelje/savetnike ;) Ove godine sa sadnjom krenuo polovinom januara, mada je dodavanja bilo narednih mesec dana. Iz ostavljenog semena Jalapena mi npr. nista nije niklo pa sam pojacavao giant koga sam isto imao.

Link to comment
37 minutes ago, variola said:

Kad se malo udje u stos, svake godine sve lakse :) ali realno ima posla i uvek zavrsim sa duplo vise sadnica nego sto mi treba. Dobro je ako imas sopstveno seme a opet mnogo lakse sada kupiti sadnica samo koliko ti treba. Jedino sto su u ponudi uglavnom superhot a nekih (meni) zanimljivih nema.

Kod mene kontra. Isklijavao sam 80-90% kad sam se prvi put dohvatio semenki.

Link to comment

Po listovima se provali da su savrsene. Ja kao treba da porucim  sadnice al mi se ne da. Bas sam izgubio volju.

 

Kolko vidim Zika ove godine pordaje po 150.

 

edit: jel ima semena limunove trave po cvecarama po pijacama (siri centar, od Zelenjaka do Cvetka, eventualno NBGD) il sadnica negde? 95% mi je propalo jer sam stavio u preveliku saksiju sto su macketine shvatile kao izazov.

Edited by katamaran
Link to comment

bude uvek u maksiju ili merkatoru, kad krenu sa zachinima, ozbiljne razvijene biljke u saksijama. meni je prezimila napolju i krenula normalno. mnogo lepa travka [emoji4]

 

inache za preko zime napolju, kad opadnu listovi ostane samo golo suvo granje, i na prolece tera izdanke bez problema.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment

images?q=tbn:ANd9GcSIB9gb8FNbSoaloifsB-y

 

Moram da probam po cvecarama al ce me verovatno gledati ko idiota...

 

Eventualno neki likovisa Bajlonija sto svake godine prodaju svasta, al cisto sumnjam da ce ovo imati.

Link to comment

Hvala. Nisam ni ja optimista za cvecare. Sad cu malo da prevrtim oglase, taman cekam da mi krene smena...

 

 

edit: izgleda da kod nas stvarno zovu maticnjak limunova trava...

 

http://www.novosti.rs/vesti/zivot_+.304.html:382302-Maticnjak-ili-limun-trava-priziva-pozitivne-misli

 

edit: mrzim limundo/kupindo i njihovo arhiviranje al izgleda da ima nade za sadnicu

 

http://www.limundo.com/kupovina/Za-kucu-i-dvoriste/Dvoriste-i-basta/Sadnice/Cymbopogon-Limun-Trava-sadnica/27312805/AukcijaNijeNadjena?txtPretraga=Cymbopogon ili Limun ili Trava ili sadnica&Okrug=-1&Opstina=-1&cmbNapPretPodKategorijaLimundo=1301

Edited by katamaran
Link to comment

nema ovde dovoljno potražnje za lemon grass pa je zato i nema u ponudi. nema dovoljno različitih azijata.

sve do jednog dana kada srbi shvate da bez nje nema života i kuvanja. onda neće moći da se živi od ponude. ima da bude gore nego sa rukolom i korijanderom. 

ja sam se jedno vreme zanosila da posadim u saksiju ali sam brzo odustala jer je nigde nije bilo. 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...