Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

posle koliko?

23. marta stavio u kamilicu, 24. u zemlju. Prve izašle posle 8 dana, ostatak polako do sinoć...

Nisu u mraku, nisu u klijalištu sa poklopcem, svaki dan malo prsnem zemlju i to je to... Nad celom "baštom" mi je neka led grow sijalica od 3w, tajmer je pusti na cca 6 sati dnevno.

 

kako si nasao/gde seme origana?

 

edit: da li se origano isto prodaje kao i bosiljak, onako u onim kesicama?

 

Svet bilja, već pominjan čini mi se ovde. Da, kesice...

Link to comment

 

 

 Nad celom "baštom" mi je neka led grow sijalica od 3w, tajmer je pusti na cca 6 sati dnevno.

podesi deder taj timer na bar 12 h ionako nista ne trosi stuju tih 3W

Link to comment

To eventualno ako im je preblizu sijalica pa od toplote. I meni 6 sati deluje premalo.

 

Moram da probam i ja grow lights sledece sezone. Ovo moje sadjeno u januaru do marta uglavnom vegetiralo. Pocele lepo da rastu tek sa iznosenjem na sunce.

Edited by katamaran
Link to comment

led sijalica je hladna kao smrt

elem evo nekolko mojih intimnih prijateljica ali ne onakvih kao sto ih ima keksi ;)

 

Pasilla Bajio

Dazc0oR.jpg

 

 

aji limon

 

Eg53cG6.jpg

 

 

trinidad douglah

t4fJV0R.jpg

 

 

vezenka ili vezena

 

8AykKNZ.jpg

 

trinidad sc.moruga red

 

CRm9R5P.jpg

Link to comment

hahah. ovo moje nema sanse da iznikne. da je bar napolju toplo pa da iznesem napolje da se ne depresiram svako jutro kada udjem u kuhinji i zateknem nepromenjeno stanje. u nedelju ce biti tacno 3 nedelje.

ostavi ih jos desetak dana,mozda nikne a mozda si kurate srece da si ostavio seme od fizioloski nezrelih plodova paprike

Link to comment

Brown bi bio chocolate?

 

Meni jutros nikao piri piri posadjen prvog aprila. Nisam ni planirao da je sadim al mi ostalo par plodova a sama biljka ne deluje nimalo obecavajuce.

 

Ovih dana konacno stizu sadnice :)

 

1. tabasko 2. fatali zuti 3. peter crveni 4. bolivian rainbow. 5. moruga 6. habanero mustard 7. beli habanero 8. jos jedan beli habanero

 

ostavi ih jos desetak dana,mozda nikne a mozda si kurate srece da si ostavio seme od fizioloski nezrelih plodova paprike

 

Koliko se secam bio je zeleni halapenjo (uglavnom se takvi prodaju) pa mu je dozrela van biljke. Ne verujem da ju je friziderom zeznuo jer je meni proklijao habanero iz zamrzivaca.

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...