Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

Do pre godinu dana mi ovako nesto u zivotu ne bi palo na pamet a sad sam pravi seljak veseljak. Paprike, zacini, citrusi...

 

godinu dana?! 

 

ja sam bio u tripu da si ti u ovoj prici 5+ godina

Link to comment

Do pre godinu dana mi ovako nesto u zivotu ne bi palo na pamet a sad sam pravi seljak veseljak. Paprike, zacini, citrusi...

cudni su putevi ljutine :D

 

isto ovo sto i mayday napisa. sve sto sam do sada zasadio ove godine [nema veze sa ljutinom] osim jednog cena bluka, nista nije proklijalo/izaslo iz zemlje. mozda, sada kada budu lepsi dani/topliji.

Link to comment

godinu dana?! 

 

ja sam bio u tripu da si ti u ovoj prici 5+ godina

Od proslog aprila. Cak nema ni godinu dana jer sam prve semenke porucio krajem aprila :)

Link to comment

super topik

ja uzasovila bashchu (neka korist od teretane), nabavila pritke i cekam maj da posijem paradajz. nema prskanja pa (sto bi rekao 1 deda 82 na brachu) - sijem pa sta bude

Link to comment

Ja sam 24. stavio osam semenki (4x2), pet mi izašlo posle 8 dana, ove tri preostale još nema. Bile su u kamilici noć pre sađenja...

 

Dodji kod mene i yole u support group. Failed gardeners anonymous.

Link to comment

hahah. ovo moje nema sanse da iznikne. da je bar napolju toplo pa da iznesem napolje da se ne depresiram svako jutro kada udjem u kuhinji i zateknem nepromenjeno stanje. u nedelju ce biti tacno 3 nedelje.

Link to comment

Izašle sve papričice, 8/8 ^_^

 

CAM00031.jpg

 

Izvirilo je sve što sam sadio do sad (Bolivian chilli, purple chilli, origano, majoran, ruzmarin, bosiljak), još samo lavande nema...

Link to comment

Izašle sve papričice, 8/8 ^_^

 

 

 

Izvirilo je sve što sam sadio do sad (origano)

kako si nasao/gde seme origana?

 

edit: da li se origano isto prodaje kao i bosiljak, onako u onim kesicama?

Edited by hoffnung
Link to comment

ja se razmisljam da rknem u ove saksije gde mi je nana bosiljak, ali to mi je dosadno malo, imao sam prosle godine tri pune zardinjere. kod nane mi se dopada cvet, plus, kada se rukom onako prodje preko listova - zamirise :)

Link to comment

Ja sam se verovatno zeznuo sto sam nanu, timijan i bosiljak vec sad sejao u saksije u dvoristu. Jedino mi mirodjija tako izasla za sada. Mozda se pojave kad se proplepsa vreme.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...