Jump to content
IGNORED

Pula, Rijeka, cela Istra


archi

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • archi

    38

  • raskopcani

    14

  • Barti66

    13

  • frit

    5

Top Posters In This Topic

Ima li neko iskustva sa selidbom u Istru u vreme sadasnje i sa pasosem Srbije (ili makar sa tim poreklom)? Koliko neprijatnosti bi trebalo ocekivati od strane administracije i slicno? Da li bi "nase" dete moglo da ide u "njihovu" skolu bez prozivki i sl? 

 

Dolazi polako vreme da putujemo prstima po karti. Sve mi je blize da ovaj put biram mesto, a ne posao. Istra certainly ima milion prednosti, ali mana vise nisam svestan. Kao curiosity, malo je falilo da cerku nazovemo Istra (ili Iskra) iz nekih drugih razloga, ali nismo.

Link to comment

Ima li neko iskustva sa selidbom u Istru u vreme sadasnje i sa pasosem Srbije (ili makar sa tim poreklom)? Koliko neprijatnosti bi trebalo ocekivati od strane administracije i slicno? Da li bi "nase" dete moglo da ide u "njihovu" skolu bez prozivki i sl? 

 

Dolazi polako vreme da putujemo prstima po karti. Sve mi je blize da ovaj put biram mesto, a ne posao. Istra certainly ima milion prednosti, ali mana vise nisam svestan. Kao curiosity, malo je falilo da cerku nazovemo Istra (ili Iskra) iz nekih drugih razloga, ali nismo.

 

Није проблем преселити се у Хрватску. Једино што мислим да треба да имаш понуду за посао.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Sama reklama za type R,ideja nenadjebiva...ali ima duža verzija od ovih 30-ak sekundi.Nemam živaca da tražim ovog trenutka ali je fora što kaźeš, fenomenalna...U celoj,dužoj verziji,prevlačenjem miša preko ekrana menjaš mod auta.(inače mog omiljenog ali i ličnog modela samo nažalost ne type R)

Što se tiče Rijeke kao i ostatka Istre i Dalmacije za mene nema lošeg kadra.

Link to comment

U međuvremenu proslava 70 godina od oslobođenja grada. Zaista su neke fotografije fascinantne.

 

https://youtu.be/ZsWQHE2G6ek

 

Centralna proslava, svečana akademija u HNK Zajc je, začudo, 4. maja :) , a predomislili se pioniri, pa se zahvalili Kolindi, koja se prethodno uredno odazvala.

Link to comment

Kako bese, Katarina je bila najveca kasarna.

Moj buraz je prilicno lezerno odradio svojih 9 meseci nakon obuke u Dugoj Uvali.

 

hehe, ja odradio 12 meseci na Katarini. posetio je pre 3-4 godine, sad tu grade neku ekskluzivu od marina (valjda).

na rtu kamenjak bio onomad poligon za artiljerijsko gađanje. sad je to zaštićeni park ali nije mi se nešto svidelo, nekako mnogo prašinčine.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...