Jump to content
IGNORED

KLS


theanswer

Recommended Posts

Naravno. A sada ce igraci dinamika da bleje preko vikenda samo zato sto su u sredu odigrali pretesku utakmicu protiv lovcena.

 

I posle se pitamo zasto je kls tako slab, a od njega svi beze kao od kuge. Ne samo velicine poput miska i covica, nego evo i velja jojic umislio da je jako porastao, pa mu je ispod casti da igra kls.

Edited by Nikodije
Link to comment

Ti si odabrao stranu u raspravi i tvoje misljenje predstavljas kao cinjenicno stanje.

Ne vide svi aba kao visi rang takmicinja, neki (hr savez na parimer) je vide kao medjunarodno takmicenje koje se igra paralelno sa domacim. Ja bih samo ekipe koje ucestvuju u EL i EC oslobodio obaveza u KLS. Po meni dve utakmice nedeljno imaju pozitivan efekat na razvoj igraca.

 

Kao sto i sam kazes, aba im pokriva troskove, tako da bi im za putovanja trebalo isto para kao i do sada - svake druge nedelje jedno putovanje unutar Srbije, ukupno 11.

naravno da ne kosta isto kls ako je to jedino takmicenje u kom ucestvujes ili ovako, kad pored njega ucestvujes u jos jednom takmicenju

 

liga za prvaka srbije nije kls, nego super liga

kls tu dodje kao kvalifikaciono takmicenje

ako su se klubovi slozili da igraju aba i aba 2 i da u ta takmicenja klubovi idu po plasmanu, a ne na neke druge nacine kao u slvoeniji ili hrvatskoj koje pominjete, onda je jasno da su i prihvatili aba(2) kao visi rang takmicenja

 

niste odgovorili na pitanje sta dobija drugih 12 klubova cinjenicom da ce liga broajati dva kluba vise, cetiri kola vise i prisustvo borca i dinamika?

mesta za ulazak u superligu bi imali cak i vise sa ovim predlogom udruzenja klubova

 

imamo situaciju gde su se sami klubovi ogromnom vecinom slozili (kls klubovi) da je tako bolje po njih, sa druge strane imamo kss, odnosno tomasevica. meni nekako nije tesko da odaberem stranu u tom slucaju

Link to comment

Sa dinamikom i borcem (ali i megom i fmp-om, jer nema razloga da i oni ne igraju) liga je jaca i svi imaju koristi. I ovi aba 1 aba 2 ligasi jer imaju vise utakmica, kao i ovi sto bi igrali protiv njih jer mogu da napreduju kroz utakmice sa boljim igracima. Ne mogu da verujem da uopste to pitas.

Link to comment

naravno da ne kosta isto kls ako je to jedino takmicenje u kom ucestvujes ili ovako, kad pored njega ucestvujes u jos jednom takmicenju

 

liga za prvaka srbije nije kls, nego super liga

kls tu dodje kao kvalifikaciono takmicenje

ako su se klubovi slozili da igraju aba i aba 2 i da u ta takmicenja klubovi idu po plasmanu, a ne na neke druge nacine kao u slvoeniji ili hrvatskoj koje pominjete, onda je jasno da su i prihvatili aba(2) kao visi rang takmicenja

 

niste odgovorili na pitanje sta dobija drugih 12 klubova cinjenicom da ce liga broajati dva kluba vise, cetiri kola vise i prisustvo borca i dinamika?

mesta za ulazak u superligu bi imali cak i vise sa ovim predlogom udruzenja klubova

 

imamo situaciju gde su se sami klubovi ogromnom vecinom slozili (kls klubovi) da je tako bolje po njih, sa druge strane imamo kss, odnosno tomasevica. meni nekako nije tesko da odaberem stranu u tom slucaju

 

bold 1:

ajde molim te objasni kako se to povecavaju troskovi ucesca u KLS ako usput igras ABA2. vidim da mislis da je ocigledno, ali ja stvarno ne razumem. ekipama iz aba i aba2 ne treba veci roster da bi izdrzali i KLS.

 

bold 2:

nije jasno. i u evropska takmicenja se oduvek islo po plasmanu pa nisu bila veci rang takmicenja nego su se igrala paralelno sa kvalifikacionim takmicenjem tj. nacionalinim prvenstvom.

 

bold 3:

klubovima upravljaju gluplje i neuspesnije verzije nebojse covica. njih zabole za siru sliku, ako su opste u stanju da je sagledaju. mada to nije ni bitno. ovde smo zbog razmene argumenata. mene zanima zasto i za koga je bolje da srpski klubovi srednjeg ranga igraju jednu umesto dve utakmice nedeljno i da KLS bude znatno slabije takmicenje, a ne ko se za to zalaze.

Link to comment

Sa dinamikom i borcem (ali i megom i fmp-om, jer nema razloga da i oni ne igraju) liga je jaca i svi imaju koristi. I ovi aba 1 aba 2 ligasi jer imaju vise utakmica, kao i ovi sto bi igrali protiv njih jer mogu da napreduju kroz utakmice sa boljim igracima. Ne mogu da verujem da uopste to pitas.

koja liga?

problem je sto razlicito vidimo stvari. vi gledate na kls kao na najvisi stepen takmicenja za klubove iz srbije

za mene je to aba liga

 

 

vise utakmica nuzno ne mora da znaci veci napredak, treba neko vreme i za trening. pogotovo ako su potencijalni protivnici nivo ksl ekipa, ne vidim kakve narocite koristi od susreta sa njima imaju igraci mege, fmp, dinamika, borca

Link to comment
  • 4 weeks later...

hehehehe

 

 

koji je tacno razlog pa se pravis blesav?

 

znas i bolje nego ja koliko klubovi u srbiji, pogotovo u unutrasnjosti nemaju novca.

i sad kad su borac i vrsac (za zemarin i komsin privatni klub me prilicno zabole) izborili situaciju da jednu sezonu odigraju mirno, bez bojazni da li ce imati za put na sledece gostovanje, dogovorili sa ostatkom kls da igraju samo aba2, ova govna iz kss im uvale da igraju i kls

a svakako bi igrali na kraju sezone onu superligu ili kako vec za prvaka srbije

 

i koji je to tacno argument zbog kog je bolje ovako? i zasto samo ova tri kluba, a ne i ostala cetiri koja igraju aba?

Link to comment

nemoj mi tuzne price o siromasnim klubovima iz unutrasnjosti, leba ti. neka igraju beton ligu ako nemaju novca. klubovi iz bugarskih vukojebina igraju dve lige, kao i klubovi iz ostalih aba ligasa, nema razloga da srbija bude izuzetak. jedini problem je sto nisu isto naredili megi i fmp-u.

Link to comment

i dalje ne vidim argument da igraju kls

to sto bugarski klubovi igraju dva takmicenja nekako ne uzimam kao bitno u ovoj situaciji

 

 

dakle udruzenje klubova je jednoglasno donelo odluku. jedini razlog da kss insistira da igraju i ide protiv te odluke, a uzgred zaobilazi ostala 4 aba klubova je siljenje kurca (na sirotinji iz unutrasnjosti, dabome :fantom: )

Link to comment

to sto bugarski, kao i svi ostlali klubovi iz regiona igraju dva takmicenja je veoma bitno zato sto pokazuje da kmecenje o nemanju para ne stoji. tu ima milion klubova koji imaju mnogo manje para od dinamika, borca i vrsca pa ponovo igraju dva takmicenja. na sirotinju u unutrasnjosti vise utice to sto bi igrali prakticnio u beton ligi ako ova 3 kluba ne bi igrala. kls je jedna od najgorih liga u evropi, u interesu svih klubva je da ta liga jaca i da ima neki uzlazni trend, a ne da drasticno oslabi.

Link to comment

i cenis da predstavnici 17 od 18 klubova to nisu prepoznali (18ti predstavnik klubova nije bio prisutan)?

 

poenta je da kls (ova koja startuje za koji dan nije najvisi rang takmicenja u srbiji), pa samim tim nije od presudnog znacaja kako se ona kotira po kvalitetu u evropi

to je ona superliga koja krece tamo na prolece

 

postoje dva moguca puta, jedan je da svi nasi klubovi igraju kls, da se regionalna ne igra ili bude potpuno sporedno rekreativno takmicenje u koji idu klubovi koji to zele i mogu sebi priustiti

 

i drugi da regionalna bude primarna, da se tamo ide po plasmanu, da kls bude slabiji rang takmicenja, a da prvenstvo srbije bude ono na prolece

 

godinama je jasno da je izabran drugi put, a zainteresovani klubovi jednoglasno biraju da zele da nastave tim putem

 

iz nepoznatog razloga se sprdas i naglasavas taj deo o parama, iako dobro znas da para nema i da borac, vrsac nisu spremni igrati dva takmicenja

ne mora borac biti taj koji ce igrati aba(2), neka ide u beton kao sto kazes, ali se plasim da bi tom logikom ostali bez preko 90% klubova u srbiji i spali na nekoliko jojica

Link to comment
  • teacher changed the title to KLS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...