Jump to content
IGNORED

The Vikings


Geo

Recommended Posts

On 3.1.2019. at 8:21, Ros said:

znaci, ladno je Last Kingdom istorijski tacniji nego Vikings

 

imali su super potencijal da razviju bjornovo putesestvije i ajvarovo mudro pisanije ali NE !

Link to comment
10 hours ago, bosque said:

 

imali su super potencijal da razviju bjornovo putesestvije i ajvarovo mudro pisanije ali NE !

ne samo to, vec citava situacija oko alfredovog dolaska na presto. nije on dobio krunu pre etelreda, nego posle etelredove smrti dobija krunu posto je vec ranije bio proglasen za secundariusa, tj. naslednika krune u slucaju da kralj pogine u ratu. takodje, nacin na koji je dvor u vincesteru prikazan je poprilicno razlicit. onako kako je prikazan dvor u "last kingdom" mi deluje mnogo realnije od alfredovog fancy dvora u "the vikings". 

to su sve poznate stvari. 

naravno da se ne znaju detalji zivota medju vikinzima jer nema pisanog materijala, ali su bar mogli ispostovati ono sto je poznato. 

isto tako ne postoji nikakav istorijski dokaz da je neki utred postojao, ali to mi je sve ok u dramaturskom smislu

Link to comment
On 1.2.2019. at 15:06, Kec u Nisu ljudi kec uNisu said:

Vrvatno najlosija sezona do sada...izgubili su ono nesto.

 

Izgubili su Ragnara, svi ostali likovi su ili preglupi ili preantipaticni, neretko i oba.

Link to comment

Cede suvu drenovinu, trebalo je to da dostojanstveno završe sa prošlom sezonom.

Elem, ako neko voli parodije, ima norveška serija Norsemen, sasvim ok zajebancija na temu vikinga

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

cisto da znate the last kingdom sve sezone sam pogledala 3 puta za godinu dana. epizodu izmedju arthura i uthreda kada pred smrt bar jedno pet puta. i svaki put knedla u grlu. o tekstu i glumi da ne pricam. fakin arthur i njegova vizija, to obracanjene uthredu...dusu cepa. milica uthred :wub:....mnogo je sladak i talentovan i sve. father biocca mi omiljen lik

 

vikinge probala ne ide

Edited by mustang
Link to comment
  • 3 months later...

Ostala mi još jedna od ovih 10, meni je to gledljivo i dalje, samo naravno ni prineti dok je bilo Ragnara kada je serija bila jedna od najboljih u ponudi i jedna od najboljh uopšte. Prvih par sezona je stvarno remek delo, pogotovu prve dve. 

U ovoj sezoni malo je glupa priča sa Ajvarom, kao i cela ta Ruska strana dešavanja. Nije da je ostalo spektakularno al valja se završiti ono što se nekada počelo...

Edited by Mil@n
Link to comment
  • 8 months later...

Steta sto je serija otisla dosta van istorijskog okvira. Koliko znam Istocni Sloveni nikada nisu bili pretnja Vikinzima u Danskoj, Svedskoj i Norveskoj ali jesu Zapadni Sloveni, Wends(od njih ostadose samo Luzciki Srbi i Kasubi danas), koji su nekoliko puta razbucali Dansku i vikinske naseobine u Danskoj. Dosta Vikinga je u roblje odvedeno. Uopste, Wends su bili za Vikinge ono sto su Vikinzi radili po Engleskoj i drugim oblastima.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...