Jump to content
IGNORED

The Vikings


Geo

Recommended Posts

Čitao sam skoro Hamsunove "plodove zemlje", Laponci su često spominjani, uglavnom kao nekakve lutalice, bezemljaši, prose i vračaju.. Njihovi Cigani/Romi, takav sam utisak stekao(ali to je početak 20. veka).

 

Back on subject, odlična sezona za sada. Ne mogu da predvidim kako će se završiti bitka između braće. Možda ih Ivar opet prevari i

Spoiler

Npr onaj deo vojske koji bi trebao da čuva brodove bi mogao poslati da zauzme Kategat dok se ostali bore na polju. Ali s druge strane, njemu je bitnije da ubije Lagertu..

 

Link to comment

pa imamo nagovestaj da ce nesto u vezi bjorna/lagerte krenuti po zlu

tipujem da se oprastamo od lagerte, sto zbog cinjenice da je valjda jedina uz flokija tu od pocetka serije, sto zbog toga sto je (istorijiski) bjorn ostao upamcen po uspesima na sredozemlju, a nije bas da smo u seriji to videli. odnosno ovaj njegov poslednji pohod i nije bio bog zna kako uspesan

 

 

dakle bezkostiju pobedjuje (mozda ne bas nokautom :fantom: ) lagerta, jedan od manje bitne brace i jedan od one druge brace norvezana ginu

bjorn opet na sredozemlje, ovi u englesku, a u samom kategatu ostaje neko manje bitan

Link to comment

Mozda Bjorn nakon poraza u Kategatu zavrsi u Normandiji kod strica?

 

Mislim, u pravu si da sve ukazuje da cemo se oprostiti od Lagerte i da ce Bezkosti da pobedi (na kraju krajeva, cekamo da u Engleskoj dobije batina od Atelstanovog deteta), ali stvarno jos prakticno nista nismo videli od Bjorna u Mediteranu. Mozda ga scenaristi promovisu u vodju normanskih osvajanja po Sredozemlju (Sicilija, jug Italije...), ono jes' da se to istorijski desavalo nekih 100-njak godina nakon Ajvarovog ludovanja po Engleskoj koje smo gledali u zadnjim epizodama, ali ni dosad se scenaristi nisu bas drzali istorije ko pijan plota. 

Link to comment

Ustvari preuzeo sam je od Katsr dok na zalivu ima neki format AFG a ne mogi nicim da je otvorim. Da li zna neko kako mogu da je odgledam?

 

Unapred hvala!

Edited by rooney
Link to comment
44 minutes ago, rooney said:

Ustvari preuzeo sam je od Katsr dok na zalivu ima neki format AFG a ne mogi nicim da je otvorim. Da li zna neko kako mogu da je odgledam?

 

Unapred hvala!

 

Ja sam ovo našao. .AFG file extension

Kaže da je Guitar  Musik trainer file. Otkud taj format za video fajlove? :huh:

Link to comment
2 minutes ago, Filozof manijak said:

 

Ja sam ovo našao. .AFG file extension

Kaže da je Guitar  Musik trainer file. Otkud taj format za video fajlove? :huh:

 

 Nemam pojma, primetio sam da je muzicki fajl. Evo pogledaj sam na zalivu. Dosad nisam imao problema, svako jutro cetvrtkom sam preuzimao novu epizodu.

Ok, cekam, mozda kasnije bude nesto bolje.

 

Pozdrav!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...