Jump to content
IGNORED

BFG9000,borba protiv doom-a


bigvlada

Recommended Posts

Tema za hrabre pojedince koji se bore protiv Idiocracy scenarija. 

 

 

 

Measles sceptic ordered to pay doctor €100,000

Biologist who dismissed virus as psychosomatic illness told by German court to pay out prize money after being proved wrong

 

4ed298c7-64b4-4818-bc74-c7d0ce0da780-620

Biologist Stefan Lanka who claimed measles was not a virus. Photograph: Karl-Josef Hildenbrand/Karl-Josef Hildenbrand/dpa/Corbis

Associated Press in Berlin

Friday 13 March 2015 15.47 GMT


A court in Germany has ruled that a prominent anti-vaccination advocate must pay a doctor the €100,000 prize money he had promised to anyone who could prove measles is a virus.

Biologist Stefan Lanka made the offer on his website (pdf) in 2011, but rejected the six scientific studies Dr David Bardens provided as proof.

Lanka argued during the Ravensburg district court hearing that measles was a psychosomatic illness, the local Suedkurier newspaper reported.

Dr David Bardens. Photograph: Karl-Josef Hildenbrand/Karl-Josef Hildenbrand/dpa/Corbis

But court spokesman Matthias Geiser said the judges disagreed after hearing more than three hours of arguments and expert testimony.

“The court had no doubt about the existence of the measles virus,” it said in a statement.

Lanka told the Suedkurier he would appeal, but Geiser said he had not yet done so.

 

http://www.theguardian.com/society/2015/mar/13/measles-sceptic-must-pay-doctor-100000

 

Neka se spremi Jelena Karleuša. 

Link to comment

Tema za hrabre pojedince koji se bore protiv Idiocracy scenarija. 

 

 

 

Measles sceptic ordered to pay doctor €100,000

 

Biologist who dismissed virus as psychosomatic illness told by German court to pay out prize money after being proved wrong

 

4ed298c7-64b4-4818-bc74-c7d0ce0da780-620

 

Biologist Stefan Lanka who claimed measles was not a virus. Photograph: Karl-Josef Hildenbrand/Karl-Josef Hildenbrand/dpa/Corbis

 

Associated Press in Berlin

 

Friday 13 March 2015 15.47 GMT

 

 

A court in Germany has ruled that a prominent anti-vaccination advocate must pay a doctor the €100,000 prize money he had promised to anyone who could prove measles is a virus.

 

Biologist Stefan Lanka made the offer on his website (pdf) in 2011, but rejected the six scientific studies Dr David Bardens provided as proof.

 

Lanka argued during the Ravensburg district court hearing that measles was a psychosomatic illness, the local Suedkurier newspaper reported.

 

Dr David Bardens. Photograph: Karl-Josef Hildenbrand/Karl-Josef Hildenbrand/dpa/Corbis

 

But court spokesman Matthias Geiser said the judges disagreed after hearing more than three hours of arguments and expert testimony.

 

“The court had no doubt about the existence of the measles virus,” it said in a statement.

 

Lanka told the Suedkurier he would appeal, but Geiser said he had not yet done so.

 

http://www.theguardian.com/society/2015/mar/13/measles-sceptic-must-pay-doctor-100000

 

Neka se spremi Jelena Karleuša. 

 

ne verujem da će se ekipa koja ne vakciniše decu nešto potresti. njihov problem nikada ni nije bio naučne prirode, već psihološke. 

Link to comment

ne verujem da će se ekipa koja ne vakciniše decu nešto potresti. njihov problem nikada ni nije bio naučne prirode, već psihološke. 

 

Ali ih treba kecati gde god je to moguće, makar i ovakvim ciničnim sudskim odlukama (premda odluka jeste zakonita, postoji nešto što se zove javno obećanje nagrade).

 

Pisali smo puno na forumu o ovome i problem je prilično veliki. Jbt, pa ja radim u jebenoj farmaceutskoj kompaniji, i ovde sa fakultetskim obrazovanim ljudima stalno vodim debate o vakcinaciji dece. Stav se formira unapred, na osnovu Facebook priča, bez bilo kakvog razmišljanja ili skupljanja informacija - ja sam jedina osoba u firmi (barem na ovom nivou) čije dete ima problem iz pervazivnog spektra i opet imam velikih problema da ljude sa zdravom decom ubedim da ne postoje nikakvi dokazi o štetnosti vakcina. Tragično je koliko formalno visokobrazovanih ljudi ima očajan nivo opšteg obrazovanja i kritičkog razmišljanja, ni za trunku veći od populacije bez obrazovanja. Sve mi se više čini da je tačna tvrdnja da su fakulteti odavno prestali da proizvode intelektualce, i da prave samo stručnjake.

Link to comment

sve je to deo svetske zavere bogatih da nas pobiju i osakate :fantom:

- internet je zlo (donekle) nekim ljudima je lako isprati mozak, asećam se bilo kakvog otpora vakcinisanju do pre desetak godina kod nas, to nije bila tema

 

- nego da li su farmaceuti i tehnolozi protivu vakcinacije ili ekonomisti i pravnici, za ove druge bar ima opravdanja da nisu polagali mikrobiologiju na faksu ^_^

Link to comment

sve je to deo svetske zavere bogatih da nas pobiju i osakate :fantom:

- internet je zlo (donekle) nekim ljudima je lako isprati mozak, asećam se bilo kakvog otpora vakcinisanju do pre desetak godina kod nas, to nije bila tema

 

- nego da li su farmaceuti i tehnolozi protivu vakcinacije ili ekonomisti i pravnici, za ove druge bar ima opravdanja da nisu polagali mikrobiologiju na faksu ^_^

 

Naravno da su uglavnom u pitanju ekonomisti i pravnici, premda je bilo i nešto filologa, psihologa,itd. Svakako se ne bih usudio da sa farmaceutom ili tehnologom polemišem o stvarima koje su njihova struka, eventualno bih bio spreman da naučim nešto novo kroz neki konstruktivan razgovor, kao što sam to imao prilike u razgovoru sa mojom mlađom sestrom, koja je radila diplomski na temu vakcina na Farmaciji.

 

E sad, problem je u tome šte te iste moje kolege sa kojima sam ja debatovao, NE BI BILE SPREMNE da otvoreno porazgovaraju sa kolegama farmaceutima i tehnolozima, i nešto novo nauče, već bi ili gurale svoju priču bez obzira na argumentaciju ili uopšte ne bi razgovarale. Ta količina paranoje mi je potpuno nepojmljiva, ja sam valjda bio previše open-minded kao klinac, suviše čitao Karla Sagana, Hokinga, proučavao istoriju, geografiju, biologiju, pa mi je jasnije kako svemir funkcioniše. 

Link to comment

Sve mi se više čini da je tačna tvrdnja da su fakulteti odavno prestali da proizvode intelektualce, i da prave samo stručnjake.

Sad kad nagrnu mlađi da objasne™ da to nije tako...

 

A jeste i tužno je...

Link to comment

A kad su to fakulteti bili drugačiji? Od kad imamo ovakve fakultete, dakle poslednjih šeszdesetak godina,  gro ljudi koji izađu sa bilo kog faksa je bilo na nivou funkcionalnih idiota, usredsređenih na ono što su "specijalizovali" u najboljem slučaju, a u najgorem apsolutno amofrnih masa koje ne znaju ni to što su diplomirali, pošto  ne završava fakultet pametan, svestran i intelektualan nego uporan.

Link to comment

A kad su to fakulteti bili drugačiji? Od kad imamo ovakve fakultete, dakle poslednjih šeszdesetak godina,  gro ljudi koji izađu sa bilo kog faksa je bilo na nivou funkcionalnih idiota, usredsređenih na ono što su "specijalizovali" u najboljem slučaju, a u najgorem apsolutno amofrnih masa koje ne znaju ni to što su diplomirali, pošto  ne završava fakultet pametan, svestran i intelektualan nego uporan.

 

ma da, slazem se. izadje i poneki "intelektualac", ali vise onako, slucajno, i to uglavnom nema veze sa faksom, nego sa individuom. Problem je sto sad uglavnom vise ne izlaze vise ni strucnjaci

Edited by MancMellow
Link to comment

Intelekutualc se postaje krajem osnovne škole i u gimnaziji/srednjoj školi, tako što se razvijaju interesovanja i šire vidici...

 

i to je tacno, e sad srednje skole jesu zglajznule i tu nema "ali"

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...