Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

Mislio sam da nije kompletno institucionalizovano i ne proliva se sa TVa kao kod nas i pomenutih zemalja. Nije zvanična politika, ne ispiraju ti mozak kradljivci mladosti i za to bivaju nagradjeni novim mandatima. Ovako, all around - naci somovi su me presreli i provocirali usred Beča, jasno mi je kakva je situacija i na to se odnosi drugi deo mog posta. 

Link to comment

U Evropi nacizam,rasizam,sovinizam.Bas cudno?Svedske Demokrate,Danski DF.U Norveskoj nema jake partije sa tako ultra stavovima,ali zato strance ne voli niko,ni zeleni ni crveni,ni seljaci.Jedino Labor,sto mu dodje oko 25% glasackog tela.

Link to comment

@aram Secam se da si pominjao. Hvala! U stvari, ja bi to odavno resio ali "nemci" su u fazonu "resice se", "stranci" "let it be" a nas par (amejzing da smo tih par ljudi rodjeni i odrasli u istocnoj nemackoj i ja iz jugoslavije). Samo sakupljam materijal, pa insalah u jednom trenutku. 

Link to comment

Jbt ja ne mogu da zamislim situaciju gde nacisti napadaju auslandera "u sred Beča". Nemoj pogrešno da me razumeš molim te, ne kažem da ti ne verujem, i vrlo dobro znam da postoje, samo kažem - da sam nacista i hoću da provociram i maltretiram Yugo-a, Rumuna, koga god, ja kao prvo ne bih znao gde da počnem. Beograd ili Budimpešta npr., pa još neki zavučeni kraj - potpuno doable. Beč, gde iza svakog ćoška svakog bercirka i svakog predgrađa vreba buljuk Jugovića i Turaka - stvarno ne razumem tvoju ludu "sreću".

Link to comment

Provokacije tog tipa se obično ne dešavaju kad si u svojoj grupi. Bio to Beč ili Miljakovac. Da je meni bio tu drugar Rumun skvoter nikada se ništa ne bi desilo. :D I miss that guy.

 

Gürtel, usred belog dana, na potezu izmedju Thaliastrasse i biblioteke kod Burggasse stanice, trotoar sa ulične strane. Nigde nikoga, dva tipa išla u susret, kasno sam primetio insignie jer sam ćorav. Razdvojili su se da ja prodjem izmedju i onda kad su bili na korak ispred mene jedan je podigao ruku tako da je došla tačno u visinu mojih očiju. Stigao sam da se refleksno sagnem, tako da mi je okrznula čelo. Odatle imaš samo dva puta, da se okreneš i jebeš mater ili da nastaviš kao da se ništa nije desilo. Klasična bully provokacija, ništa specijalno, video sam ih takvih desetine kao klinac u kraju gde sam odrastao. 

  • +1 2
Link to comment

Grozna situacija, svakako... Meni nije jasno kako su Nibelunzi skontali da si niža rasa ako si ćutao i hodao, ne piše nam baš na čelu/rukavu/koži? Možda si bio na mobilnom, ili nosio Zvezdin dres..? 😆

Link to comment

Jok. Možda imao dužu bradu jedino, a nisam hipster :D Nije ni bitno, suština je da postoje, tu su, i ne libe se da provociraju. Moje stav u odnosu na Adamsov post je bio da to još nije blizu toga kako je recimo u Madjarskoj ili komšiluku, u smislu da ne postoji otvorena promocija i zaštita od strane države. Što ne znači da ne idemo ka tome, kad Mutti ode u penziju, za koju godinu. 

Link to comment

Usmeno upozorenje @Paul ▪ flood

Samo duplo postovanje i samo uanlajneri još nekako i mogu proći ispod radara ali kombinovanje ove dve "tehnike" ne može, stoga try to mix it up;)

Napomena (izvod iz pravila): "Komunikacija forumaša sa moderatorima treba da se odvija na jednom podforumu Zid Plača, umesto da se pitanja moderaciji upućuju svuda po forumu."
Link to comment
  • 1 month later...

Zena prica o sistematskom diskriminisanju na osnovu primera svoje cerke, koja je i pored toga sto je medju najboljima u odeljenju dobila preporuku da ide u standardnu skolu (sa kojom ne bi mogla da studira). Na srecu pa roditelji ipak mogu da donesu odluku da dete ide u gimnaziju, ne znam doduse kako je na to gledano posle u gimnaziji. Svakako jeziv osecaj za sve nas sa decom koji treba da prodju kroz ovakav sistem, koji mi se oduvek cinio uzasnim i na papiru (jos kada smo ucili o nemackom sistemu skolstva na casovima nemackog u skoli). Uvek se setim jednog kolege na fakultetu, koji je bio osrednji djak tokom celog skolovanja i iz matematike nikada nije imao vise od 4, a onda bio fantastican na PMF-u.

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
  • Redoran locked and unlocked this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...