Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

u sto vucicevih evra da ce te mediji izignorisati najbrutalnije?

ja bih otisao i trazio objasnjenje, pod jedan. ako je iole smisleno (sto fakat ne mogu da zamislim da bude), pustio bih neko vreme da vidim kako ce se stvari odvijati.

ako bih i najmanji utisak stekao da postoji diskriminacija, zalio bih se, ali bih pucao na najvisu metu, tipa ministarstvo prosvete.

Link to comment

Pre bih se kladio u bubreg nego u svetih 100 evra. To ide na zid, uramljeno [emoji23]

Po Berlinu imaš dovoljno "expatskih" medija da mogu da naprave koliki toliki talas. Uz to rbb24 (koji je državni) prilično često jurca za ovakvim primerima bi to bilo barem "nešto". Ne treba školama bilo kakva negativna reklama, naročito ne sada. Ali da, vrlo je moguće i ne isključujem i kuliranje.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
17 hours ago, Zlurad said:

Ja to i jesam hteo, ne znam samo koji je najbolji način za to. Jebemliga, treba da bude sa njima jos barem par godina a škola je jebeno poznata po tome sto su zajebani oko davanja one potvrde da dete predje u gimnaziju jer im fale ucenici. Pa kapiram da ako im se najebem majke ima dete da ostane tu i da ponavlja razrede (jer im i to rade) a ako ne ima da popizdim sto im se nisam najebao majke.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

nema nikakve potvrde da dete predje u gimnaziju, vec je odlucujuci prosek u 4-om razredu iz nemackog, matematike i hsu (priroda i drustvo kod nas). 

svakako ima smisla da popricas u skoli o tome, ali obrati paznju da neki od faktora podele mogu da budu poznavanje nemackog kod deteta. druga je stvar kad deca vec idu u gimnaziju jer je onda vec jasno da poznavanje nemackog vise ne igra ulogu

Link to comment



nema nikakve potvrde da dete predje u gimnaziju, vec je odlucujuci prosek u 4-om razredu iz nemackog, matematike i hsu (priroda i drustvo kod nas). 
svakako ima smisla da popricas u skoli o tome, ali obrati paznju da neki od faktora podele mogu da budu poznavanje nemackog kod deteta. druga je stvar kad deca vec idu u gimnaziju jer je onda vec jasno da poznavanje nemackog vise ne igra ulogu


Ova škola je baš tvrda oko puštanja dece u gimnaziju. Što se tiče nemačkog sva deca su ili rodjena ovde ili su ovde 5-6 godina i prošli su vrtić pa ne vidim da i jezik ima uticaj na podelu.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
2 minutes ago, Zlurad said:


 

 


Ova škola je baš tvrda oko puštanja dece u gimnaziju. Što se tiče nemačkog sva deca su ili rodjena ovde ili su ovde 5-6 godina i prošli su vrtić pa ne vidim da i jezik ima uticaj na podelu.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

 

ne odlucuje osnovna skola o tome gde ce deca dalje ici u skolu vec odlucuje prosek. ako ti dete ima prosek do 2.33 onda ima pravo na gimnaziju. jedino ako je u berlinu nesto drugacije nego u bavarskoj

 

EDIT: to sto je dete proslo vrtic ili boravi ovde vise godine ne mora da kaze nista o nivou znanja nemackog. 

Edited by Ros
Link to comment

Znam znam, koliko sam ukapirao gleda se prosek ocena samo u poslednjem tromesečju četvrtog razreda pa rade test i "razgovor". Obično deca koja imaju jedinice i po neku dvojku mogu da idu dalje (ako imaš neku slabiju ocenu od toga onda nikako. Nisu moje reči da škola "obara" decu, nego nemice born and bread in Berlin)

Ma kapiram da ne mora da znači ništa ali sam siguran da od stranaca svi pričaju prilično perfektan nemački.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
5 minutes ago, Zlurad said:

Znam znam, koliko sam ukapirao gleda se prosek ocena samo u poslednjem tromesečju četvrtog razreda pa rade test i "razgovor". Obično deca koja imaju jedinice i po neku dvojku mogu da idu dalje (ako imaš neku slabiju ocenu od toga onda nikako. Nisu moje reči da škola "obara" decu, nego nemice born and bread in Berlin)

Ma kapiram da ne mora da znači ništa ali sam siguran da od stranaca svi pričaju prilično perfektan nemački.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

dok ti dete dodje do 4-og ili 6-og razreda nivo nemackog nece biti vise tema. tema nivo srpskog ce biti itekako tema :)

vidim da u berlinu osnovna skola traje 6 godina, ali da neke skole nude opciju da se krene u gimanziju vec od 5-og. 

u bavarskoj i ostalim delovima nemacke je osnovna skola 4 godine.

 

razgovor o nastavu skolovanje ide kad je dete sa prosekom na granici. ovde nude varijantu da dete ide u prelaznu skolu jos dve godine pa da se tek onda odluci da li je za gimnaziju ili realschule.

 

mozda ti je najbolje da prihvatis tako kako jeste i da radis sa detetom skolsko stivo svaki dan i nece biti frke

Link to comment

Danas je bio prvi dan u skoli i sto bi se reko, shit hit the fan. Zena odvede dete u skolu na 2 casa, sretne jednu od dve predstavnice roditelja (Nemica) i ova kaze mojoj gospodji da je nezadovoljna rasporedom dece "jer se stvorila Elita i ostali" (njeno dete je sa strancima. Naravno da nju boli elita za segregaciju ocigledno ne) pa je rekla da je pisala upravi skoli da se buni zbog takvog odabira i da su joj rekli da oni na to ne mogu da utice vec je to odluka uciteljice. A onda se u 8 pojavi uciteljica, posle 5 meseci van skole, odrzi 45 minuta cas i kaze da mora da ide kod doktora na pregled a nastavu je preuzeo neki random asistent, kog deca prvi put vide (naravno da je "Elita" dobila oba casa, the others samo jedan. Pa dobro bre, ovde se pregledi zakazuju par nedelja unapred pa ako si znala mogla si da stavis da casovi budu kad se zavrsi pregled. A radni materijali. Dva A4 lista sa po 20 recenica koje su domaci i koje treba da urade za sledeci cas. Koji imaju za 10 dana. Amazing!

 

 

Link to comment

Taman hteo da ti preporučim razumni razgovor sa školom, ali sad vidim da je još gore. Aj ti kod medija, neće biti gore od toga.

Link to comment
On 16.5.2020. at 0:39, mackenzie said:

Ispiši klinca iz škole i zdravo.

me ide to bas tako u sr njemacku. dete ti mora ici u skolu koja je geografski najbliza osim ako imas neki "opravdani" razlog zbog koga treba dete da ide u drugu skolu. to je avantura u koju se ja ne bih upustao na 2 meseca pred kraj skolske godine. 

pre medija bih ja probao isceprkati od uciteljice navodni razlog da su grupe tako napravljene, kako su napravljene. da izadje nesto iz njenih usta pa tek onda u medije ili na visu instancu od direktora skole

Link to comment
  • 1 month later...

Lagano svercersko pitanje: Da li neko zna nekoga (firma/kompanija/privatni preduyetnik)  ko vozi stvari iz Srbije do Nemacke? Znam da furaju stvari iz Rumunije i Bugarske do ovde bez problema a nadjoh i na netu par njih koji su krenuli da voze na ovamo sto putnike sto svakojaku robu ali vecini njih, zbog pravopisa na fejZbucima ne bi dao ni kompjuteru da se priblize, kamoli da voze ljude. Posta ne moze, die medizin ali nista ilegalno.

Link to comment
9 hours ago, Zlurad said:

Lagano svercersko pitanje: Da li neko zna nekoga (firma/kompanija/privatni preduyetnik)  ko vozi stvari iz Srbije do Nemacke? Znam da furaju stvari iz Rumunije i Bugarske do ovde bez problema a nadjoh i na netu par njih koji su krenuli da voze na ovamo sto putnike sto svakojaku robu ali vecini njih, zbog pravopisa na fejZbucima ne bi dao ni kompjuteru da se priblize, kamoli da voze ljude. Posta ne moze, die medizin ali nista ilegalno.

nadji neku fejsbuk grupu "Srbi u Berlinu" ili tako nesto. sigurno ces naci informacije ko i kad vozi

Link to comment
11 hours ago, Zlurad said:

Lagano svercersko pitanje: Da li neko zna nekoga (firma/kompanija/privatni preduyetnik)  ko vozi stvari iz Srbije do Nemacke? Znam da furaju stvari iz Rumunije i Bugarske do ovde bez problema a nadjoh i na netu par njih koji su krenuli da voze na ovamo sto putnike sto svakojaku robu ali vecini njih, zbog pravopisa na fejZbucima ne bi dao ni kompjuteru da se priblize, kamoli da voze ljude. Posta ne moze, die medizin ali nista ilegalno.

 

Moja mama meni poslala jedan paketic preko Poste, jeste trajalo kao tri dana jahanja, ali je stiglo u komadu.

//Mislim da inace moras da snizis kriterijume, ako bi da ti neki vozac nesto prenese ;)

Link to comment
  • Redoran locked and unlocked this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...