Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

4 minutes ago, Ravanelli said:

čitao sam taj interviju kad je izašao, podelio neko na tviteru

 

bilo mi žao jer sam mislio da je i weiwei pukao, al možda i nisam bio u pravu

ma jeste pukao. preteruje poprilicno

Link to comment
15 minutes ago, Ros said:

ma jeste pukao. preteruje poprilicno

ma jok ne preteruje.

nekoliko dana posle intervjua, ova slika. kakav neverovatan debil.

(slika sa Alice Weidel, jedna od glavnih AfD figura)

ai-weidel.jpg

Link to comment

strasan je ovaj svet bez levice. 

bio je na forumu lik, navijac borusije d. posto je dugo u nemackoj pricao je kako se menja atmosfera oko reprezentacije nemacke od italije 90. do pre par godina. ovo je bila jedna njegova ilustracija kako citavo nemacko drustvo ide desno. jebote sve se ponavlja samo da vidimo do kog nivoa ce ovaj put. nemacka je jedina evropska velesila. 

koliko pizdim zbog brexita, da kao nikad glupavi politicari prepuste nemackoj citavu evropu. to mi je i dalje neverovatna stvar.

Link to comment
18 minutes ago, barrcode said:

ma jok ne preteruje.

nekoliko dana posle intervjua, ova slika. kakav neverovatan debil.

(slika sa Alice Weidel, jedna od glavnih AfD figura)

ai-weidel.jpg

 

wtf?

Link to comment

Weiwei se po medijima pojavljuje taman koliko i Sergej Milinkovic Savic pred otvaranje transfer roka. Tako i ovaj prvi pred svaki iole značajniji kulturni događaj. Jebemliga dal mu je to strategija ali izgleda da što više vremena prolazi izgleda da jeste. On i dalje ne kapira da time što poistovećuje svoja tri neprijatna iskustva sa taksistima (koji su verovatno arapi) i dovodi celu Nemačku naciju pod "oni su rasisti" da se i sam svrstao u tu kategoriju. A granica je mnogo zajebana. Te generalizacije cele nacije zbog tvojih ličnih tripova i par debila nisu populističke nego itekako zajebane.

Pa i nije Nemačka ni jedina ni poslednja, na žalost gde se ovakve stvari dešavaju. Ni u Evropi ni u svetu. Nemačko društvo je i dalje etiketirano kao rasističko i svaki mali incident vodi ka tome "evo ih nacisti ponovo na vlasti". Cela Evropa lagano ide ka tom populizmu koji afd u Nemačkoj obilato koristi. Samo zbog lupe pod kojom je opet ispada da Nemačka ponovo rekreira fasizam, mada ga ona nije prvobitno ni stvorila.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment

Weiwei može da tvrdi i da su ga analnoprobirali vanzemaljci i odlučili da nas ostave na miru, ništa ja njemu ne verujem. Živim u Berlinu, već peta godina, za ovo vreme sa oko 100 vožnji taksijem/uberom sam video tačno 1 Nemca taksistu i to u 3 ujutru u sred Kudama (fensi deo grada) a živim u istom naselju kao on, recimo 150 metra od njegove gajbe, krećemo se sličnim rutama. Kao što si rekao nije ni mnogo bitno.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
On 21.2.2020. at 15:52, Zlurad said:

Pa i nije Nemačka ni jedina ni poslednja, na žalost gde se ovakve stvari dešavaju. Ni u Evropi ni u svetu. Nemačko društvo je i dalje etiketirano kao rasističko i svaki mali incident vodi ka tome "evo ih nacisti ponovo na vlasti". Cela Evropa lagano ide ka tom populizmu koji afd u Nemačkoj obilato koristi. Samo zbog lupe pod kojom je opet ispada da Nemačka ponovo rekreira fasizam, mada ga ona nije prvobitno ni stvorila.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

 

Ovo što se desilo, počevši od nsu skandala je sve samo nije sitnica ili mali incident jer fašisti ubijaju narod, političare, napadaju sinagoge i džamije. 

 

A etiketiranje su vredno zaslužili... 

Link to comment
 
Ovo što se desilo, počevši od nsu skandala je sve samo nije sitnica ili mali incident jer fašisti ubijaju narod, političare, napadaju sinagoge i džamije. 
 
A etiketiranje su vredno zaslužili... 
Da me ne shvatite pogrešno, u ovom kontekstu se "svaki mali incident" odnosi na kineskog uMetnika, koji za to sto ga je turčin izbacio iz taksija optužuje nemački narod da je rasisticki.

Sve ostalo pomenuto uopšte nije malo niti beznačajno

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • Redoran locked and unlocked this topic
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...