Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

6 hours ago, ravena said:

ja kazhem da ako ce vlada da nam propisuje kako treba da zhivimo ima da se brine za sve. a onda to vazhi i za gubljenje vremena na internetu.

 

Ovo što si rekao je mnooogo glupo, nemoj dalje, pliz

Link to comment

Sada, nakon sto je SPD konacno potvrdio, Korona moze da pakuje kofere, jer stize Karl na mesto zdrastvenog ministra. Konacno ministar koji ima znanje da radi ministarstvo koje mu je dodeljeno... Studirao na Havardu, dok se imalo vremena je i predavao malo, epidemolog i dalje ima svoju praksu...

  • +1 1
Link to comment
7 hours ago, assignment said:

Sada, nakon sto je SPD konacno potvrdio, Korona moze da pakuje kofere, jer stize Karl na mesto zdrastvenog ministra. Konacno ministar koji ima znanje da radi ministarstvo koje mu je dodeljeno... Studirao na Havardu, dok se imalo vremena je i predavao malo, epidemolog i dalje ima svoju praksu...


Karl mi je simpa, ali ima ogroman posao ispred sebe, ne samo koronu nego i da obnovi zdravstveni sistem. Nadam se da neće izgoreti a i nadam se da ima telohranitelje pošto je lik trenutno meta br. 1 kverbudalama. 

  • +1 1
Link to comment

Söder i kompanija iz Bavarske se sada zali kako je nova koalicija "anti Bavarska" jer nema nijednog ministra iz Bavarske...

 

Godinama su imali ministarstva, i godinama su najveci deo svojih projekata i novca pumpali u svoju republiku, iako zu drzavni ministri.

 

Toliko su bezobrazni, korumpirani i uobrazeni da me nebi cudilo da se pojavi peticija da se izbace iz BRD... Jebo ih "Freistaat Bajern" :puke:

  • Haha 1
Link to comment
3 hours ago, assignment said:

Toliko su bezobrazni, korumpirani i uobrazeni da me nebi cudilo da se pojavi peticija da se izbace iz BRD... Jebo ih "Freistaat Bajern" :puke:

 

moze :D

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

CDU dobio novog vodju, Merca.

Der Spegel mu je cestitao naslovom:

 

Presseschau zur Wahl von Friedrich Merz: »Er ist ein Mann von gestern, keiner für morgen«

https://www.msn.com/de-de/nachrichten/politik/presseschau-zur-wahl-von-friedrich-merz-»er-ist-ein-mann-von-gestern-keiner-für-morgen«/ar-AARWfE5?li=BBqg6Q9

:laugh:

 

Inace je greota sto je Wiedel u afd, mozda najbolji i najharizmaticniji govornik u Budestagu

 

 

Porediti samo Wiedel i nesrecnu Baerbock, velika steta, izuzetan talenat za besedu i ne samo to ali avaj. Da je u cdu ili spd lagano bi dosla do kancelarskog mesta.

 

Edited by pasha
Link to comment

Treba biti fer i reći da je Weidel već iskusna političarka na top nivou dok je Baerbock tek par nedelja na top političkoj sceni i da joj treba dati malo lufta pre nego što konačno sudimo po njoj.

Link to comment
39 minutes ago, Boycie said:

Treba biti fer i reći da je Weidel već iskusna političarka na top nivou dok je Baerbock tek par nedelja na top političkoj sceni i da joj treba dati malo lufta pre nego što konačno sudimo po njoj.

 

Ono sto sam cuo Analenu kako govori i video kako nastupa, ne radi se tu o besednistvu (koje se moze nauciti) nego o inteligenciji. Vreme ce pokazati.

  • +1 1
Link to comment

Wiedel je svojim govorima i delovanjem doprinela padu popularnosti CDU pa i Angele Merkel. Merkelovoj se po pravilu slosi u Bundestagu kada je Wiedel govorila. To nije doprinelo popularnosti afd jer afd po dubini ima ludake koji pozivaju na gradjanski rat i ciscenje od necistih po Bavarskoj, Turingiji i Saksoniji pa ARD odmah, sa pravom, isamara svaki uspeh npr. Wiedel. Zato sam skoro pitao sta ona uopste radi u afd tj. nije mi jasna njena pozicija.

Sto se tice Baerbok, meni nije jasno kako je ona uopste postala ministar kada se zna da je falsifikovala knjigu, to se u Nemackoj nije trpelo. Uostalom ona je zbog toga oborila popularnost zelenih pred izbore. Zeleni koji imaju ogromnu gurku ARD, postoji razklog za to jer je to interes nemacke drzave da se Nemacka skine sa naftne i gasne sise koja je vukla tu zemlju dobrim delom u bar jedan svetski rat. Ali Baerbok kompromituje tu pricu.

 

 

Edited by pasha
  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, burekdzija said:

 

Ono sto sam cuo Analenu kako govori i video kako nastupa, ne radi se tu o besednistvu (koje se moze nauciti) nego o inteligenciji. Vreme ce pokazati.

 

Ja sam slusao samo jednom neki intervju na radiju i isti utisak. Klasicni streber ...

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...