Jump to content
IGNORED

Deutschland


MancMellow

Recommended Posts

  • 1 month later...

ubise nas oluje, gradovi i kise. minhen je u toj oluju u landshutu, bio na ivica. u 17h je tako pao mrak kao da je 22h. srecom je brzo proslo

Edited by Ros
Link to comment

Prolece i leto su takvi da nismo uopste morali zalivati bastu, a posadili smo svasta u aprilu i to je sve nenormalno izraslo, za nesto nam rekose da ne ocekujemo ove godine, kad - tu je. Naravno i korov ide brze u paketu.

Tokom vikenda smo naduvali bazence za dete i od ponedeljka stoji u dnevnoj sobi, sve kao bice toplo ponovo a svakog dana najavljuju da moze biti grad pa ga zbog toga cuvamo na sigurnom. :isuse: Sad cu da ga spuvam, nema smisla vise..

Link to comment
  • 2 weeks later...

 

Опет поплаве у Немачкој.

 

Quote

Nevreme, praćeno neprekidnom kišom, bujicama i poplavama, pogodilo je Nemačku. Najmanje 40 osoba je poginulo a broj nestalih popeo se na 70.

Posle dugotrajnih žestokih kiša i udara vodene stihije na mnoga mesta u Nemačkoj, posebno u saveznim pokrajinama Severnoj Rajni-Vestfaliji i Porajnju-Palatinatu, na krizna područja je otišlo oko 2000 pripadnika Organizacije za tehničku pomoć THW i federalne policije. Ministar unutrašnjih poslova Horst Zehofer rekao je da su „ovi ekstremni hirovi vremena posledica promene klime“.

U četvrtak (15.7.)  je do 13 sati bilo je prijavljeno ukupno 40 žrtava nevremena.

https://www.dw.com/sr/oluje-i-poplave-u-nemačkoj-poginulo-više-od-40-ljudi/a-58273044

 

 

Алтенар пре и после поплаве.

 

ar-Mr-Eny-700bwp.webp

 

  • Hvala 1
Link to comment

izgleda da su postradala neka planinska sela po gornjim snimcima, kao kod nas kad plivaju lučani, ništa strašno, siguran sam da su veći gradovi zaštićeni od hiljadugodišnjih voda, nešto što je za sela preskupo i neracionalno praviti, uostalom pre par godina je bio poplavljen i sever engleske, sela se generalno brane od desetogodišnjih ili tridesetogodišnjih voda, varoši od stogodišnjih a milionski gradovi od hiljadugodišnjih, kada se ima love :happy:

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, ToniAdams said:

kako na ovo da se pripremis?

erftstadt-erdrutsch-100~_v-ARDFotogalerie.jpg

Laicki, rekao bih kanalima za odvodnjavanje i kolekcionim bazenima. 

 

A pitam posto se sjecam da je prije par godina isto bila neka mega-poplava i da su bile neke velike rasprave u parlamentu, sa ciljem da se nesto poduzme i sprijeci ponovo desavanje istog. No ocito se nije dovoljno uradilo.

 

No, mozda i ja imam neinformisana ocekivanja o njemackoj drzavi.

Link to comment

Pri tome mislim i na sistem obavjestavanja, a ne da se podavi 100-ak ljudi, kao da je bio zemljotres, a ne kise koje vjerovatno padaju vec nekoliko dana.

Link to comment

Čini mi se da niste baš svesni o čemu se radi i o količini vode koja se u ovakvim (ne)prilikama sruči, ne za par dana, nego za nekoliko desetina minuta, sat vremena u vrh glave. Radi se o količinama reda veličine godišnjih padavina za tih nekoliko minuta. Ajde odbrani se ti od toga. Ili evakuiši...

 

Biće toga sve više i više. 

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, braca said:

 

 

Biće toga sve više i više. 

To ude u paketu sa 40+ u Evropi nedeljama... Sve što ispari, kondezuje se i padne, jbg...

  • +1 1
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...