Jump to content
IGNORED

Stanje na računu +1


PlusJedan®

Recommended Posts

Samo da dodam da nemaju sve banke koje nude online international transfer Srbiju na spisku zemalja. Ja sam sa NAB (national australian bank) i Westpac i samo preko ove druge mogu da saljem online. Sa NAB sam jednom probala u banci i ista prica kao sa adamom: "a sta je ovo?"...

Link to comment
  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • PlusJedan®

    25

  • adam

    8

  • Edit

    7

  • vookela

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pretpostavljam da je mislio na redovne u smislu plate. Samo, to tesko da moze za pravno lice.

 

da, pardon, mislio sam na TR za fiz. lice (otvori se TR za povremene uplate koje ne podrazumevaju platu - ugovor o delu, stud. zadruga...)

 

Imas i banaka koje ne uzimaju nista za odrzavanje TR/izdavanje izvoda za pravna lica. Provizije za podizanje gotovine su 0,5% svuda, osim za preduzetnicke radnje (oni su izjednaceni sa fiz. licima, nemaju proviziju). Provizije za bezgotovinske transakcije su najjeftinije sa prvim jutarnjim kliringom, a ima banaka gde su jednake za sve kliringe do recimo 14,30 kad sve ide kroz RTGS.

Link to comment

Ovi po bancama su svuda u svetu isti :-) U uk se prave da ne razumeju da su to medjunarodne oznake i da to nije račun u uk, pa da mu treba sort code (nego korespodentna banka), a ovi u našoj banci neće da mi daju kontakt nekog accouta naše banke u uk da se objasnimo i da mi kaže šta tačno treba da kažeš ili da ja tražim od naše banke (jer nema sort code) pa da urade šta treba. Tako da jedino što mogu da te posavetujem je da odeš tamo odakle možeš da izvršiš uplatu (svoju banku) i da im kažeš da telefonom pozovu barkley pa da sa njima reše ako ima problema, a na papiru sa uputstvom za uplatu zaokruži broj 56 i podebljaj da bude upadljivo jer kad se popunjava to polje (korespodentna banka)  ne bi trebalo da im se uopšte pojavi sort code...

 

Mala napomena, mozda pomogne - sve one oznake (56, 57, 59 i sl.) su medjunarodne oznake prema standardima koji se primenjuju u celom svetu i ko zna svoj posao nema problem da upise gde sta treba. U ovom slucaju, OBAVEZNO upisati banku posrednika/ intermediary bank (polje 56) u protivnom podaci za doznaku ce biti manjkavi pa ce se raditi reklamacija po doznaci sto ukljucuje ljudski rad i placanje provizije, u najgorem slucaju povracaj para umanjen za proviziju.

Edited by vookela
Link to comment

Jel može konkretno, pa menjamo ako treba. Link ka sajtu banke koja ne uzima ništa za održavanje računa, koji ima promena po računu. Ni mi ne plaćamo ništa ako nemamo promena, a imamo. Izvodi su u 95% banaka (uljučučjući i našu) besplatni ako su u el.formi, a jesu. To za vreme transakcije, kliring, RTGS se podrazumeva.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...