Jump to content
IGNORED

Vlada Divljan


Аврам Гојић

Recommended Posts

On 7.1.2020. at 22:53, wayfaring stranger said:

Nakon odgledanog filma ostala je veoma pozitivna slika, ali stoje i svi, ovde, predhodno napisani komentari. 

U filmu se Dule pojavljuje samo kao đitrista, a kum Šandorov, ni reč. Šteta, i jedan i drugi bi mogli mnogo više i smislenije da doprinesu filmu od polovine ljudi koji se pojavljuju. Imam utisak kao da je ideja da se u film ubaci što više ljudi povezanih sa Divljanom, a usled toga se priča raspala od nebitnih detalja i opštih mesta. Kao da nije postojao koncept šta treba izvući iz ljudi i napraviti smislenu celinu, već hajde da svako ispriča najdraža ili najupečatljivija sećanja, pa da vidimo kako ćemo to da iskombinujemo. 

Inače sam veliki poštovalac Rundeka, ali je ovde totalno negativan.

Da se priča formirala od manjeg broja ljudi sa jasnom koncepcijom prikaza svake faze, možda bi bilo manje lutanja. U svakom slučaju i pored svega nakon filma ostaje pozitivan utisak. 

Sam kraj, kada u priču ulazi bolest je veoma jak. Sjajno izmontiran. Emocija skoro opipljiva. I na kraju hladan tuš. Stray Dogg. Užas. Kao kada se posle odličnog filma u bioskopu upali jako svetlo i pusti off muzika da publika što pre izađe. 

+1
Slabo je ovo, gomila loših slika i loših tekstova, ritmika nula. Giletove priče su interesantne. Sveukupno sam razočaran filmom koji je na kraju izgledom počeo da liči na hrvatsku sapunicu (svetlo i režija).

Link to comment

ja zadovoljan filmom. iako zadnja trećina jeste slabija i svirački delovi tu postaju bespotrebno predugi.

šareniš ljudi mi nije smetao. naprotiv. jedino bih više voleo tih manje poznatih detalja (Gile i Duca su imali par izleta u tu teritoriju) a manje vrtenja priče kako je Vlada bio lep i kako su žene ludele za njim. al opet, ja nisam ciljna publika za taj deo priče :) i možda to stvarno i jeste veome bitan deo njegove ličnosti i karijere.

 

al naročito sam zadovoljan jer se vidim u jednom trenutku sa snimka koncerta sa Povetarca 2008. godine :kecman:

Link to comment

sve to stoji, ali ja sam im zahvalan sto su uspeli to da skrpe kakotako i da ga zavrse.

secam se atmosfere posle premijere. kao neka cudna komemoracija, neki placu nekima osmeh (bez zvuka) do usiju. ne secam se da smo tada uopste komentarisali film dal valja i sta ne valja. bejasmo puknuti uglavu kao te odvratnog 2015.

neka filma. ne verujem da ce iko ikada sniminti jos nesto tako o divljanu.

Link to comment

Ma naravno da je dovro što su izgurali to...

Obično kad krenem da kenjam kod ovakvih stvari, klepim se onom rečenicom:

Dobar konj ima hiljadu mana, loš samo jednu - da je loš.

 

A nadam se da će neko jednog dana napraviti neki "svoj" film...

 

Malo je ovo [emoji17]

 

 

... Shiit has hit the fan...

 

 

 

 

Link to comment

tesko veljo....

oni su probali da iskoriste trenutak. i kako-tako napravili nesto sto ce ostati. a, mozda ovo klincima nema sve ove mane koje mi primecujemo. mi smo ziveli te godine.

vreme prolazi....

Link to comment
tesko veljo....
oni su probali da iskoriste trenutak. i kako-tako napravili nesto sto ce ostati. a, mozda ovo klincima nema sve ove mane koje mi primecujemo. mi smo ziveli te godine.
vreme prolazi....
Ljudski je nadati se...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
5 hours ago, foto said:

tesko veljo....

oni su probali da iskoriste trenutak. i kako-tako napravili nesto sto ce ostati. a, mozda ovo klincima nema sve ove mane koje mi primecujemo. mi smo ziveli te godine.

vreme prolazi....

Klinci se pitaju ko su ovi ljudi koji pričaju o Vladi? A odgovora uglavnom nema, jer jedno 70% ljudi nije predstavljeno. Ja i dalje nemam pojma ko su one dve voditeljke, na primer. 

 

Meni ovo bolje od filma. Gile i Koja u 10 rečenica kažu više nego ceo film:

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...