Jump to content
IGNORED

Vlada Divljan


Аврам Гојић

Recommended Posts

Nakon odgledanog filma ostala je veoma pozitivna slika, ali stoje i svi, ovde, predhodno napisani komentari. 

U filmu se Dule pojavljuje samo kao đitrista, a kum Šandorov, ni reč. Šteta, i jedan i drugi bi mogli mnogo više i smislenije da doprinesu filmu od polovine ljudi koji se pojavljuju. Imam utisak kao da je ideja da se u film ubaci što više ljudi povezanih sa Divljanom, a usled toga se priča raspala od nebitnih detalja i opštih mesta. Kao da nije postojao koncept šta treba izvući iz ljudi i napraviti smislenu celinu, već hajde da svako ispriča najdraža ili najupečatljivija sećanja, pa da vidimo kako ćemo to da iskombinujemo. 

Inače sam veliki poštovalac Rundeka, ali je ovde totalno negativan.

Da se priča formirala od manjeg broja ljudi sa jasnom koncepcijom prikaza svake faze, možda bi bilo manje lutanja. U svakom slučaju i pored svega nakon filma ostaje pozitivan utisak. 

Sam kraj, kada u priču ulazi bolest je veoma jak. Sjajno izmontiran. Emocija skoro opipljiva. I na kraju hladan tuš. Stray Dogg. Užas. Kao kada se posle odličnog filma u bioskopu upali jako svetlo i pusti off muzika da publika što pre izađe. 

Link to comment

Razmišljao sam da ne gledam na telki ovo...
Emocija je jaka i dalje, ali em zato što je tv u odnosu na bioskop, em drugo je gledanje, iskočile su mane.
Vidi se da su imali problema u radu, neki delovi se vide da su vizuelno ambiciozni a vidi se da su neki delovi onda "skrpljeni"...
Par "gostovanja" mi u drugom gledanju baš smetaju...
Jbga...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Kori Udovicki..

 

Mislio sam da utripovah kad Sandorovu nosi kolac...kad eto je u zavrsnoj lajni.

 

I opet..on i Glogovac..u danima kad sam to cuo bio sam nesposoban za bilo sta. 

Link to comment

Da nije bilo Gileta, ništa ne bi o Vladi saznali osim da je bio fin, lep i da su ga cure volele, što smo ionako znali.

 

Ja brate volim kad u tim biografija filmovima saznam nešto više od opšteg mesta. Ovde, da nema Gileta, ne bi bilo ništa od toga.

 

Nego, jel ima soundtrack? Onaj Bajagin cover zvuči dobro. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...