Jump to content
IGNORED

Vlada Divljan


Аврам Гојић

Recommended Posts

Just now, roksi said:

 

samo nek se zna da nam ga je hazard malo zavuko :D 

 

Ma nisam uopšte. Mislim, ja nikada nisam bio u Australiji, ali sam se totalno prepoznao na osnovu svog kanadskog iskustva, i svoje familije, i sve mi je to bilo tako blisko. I kadrovi koji to prate u filmu su skoro jednako mogli biti snimljeni u Torontu koliko u Sidneju (zapravo, ne znam ni gde su snimljeni, ali valjda je trebalo da predstavljaju Sidnej).

Link to comment
5 minutes ago, hazard said:

Idin deo mi je nekako nezapažen jer bio prekratak. Ceca ostavlja mnogo veći pečat u filmu, jer se pojavljuje više, a svakako mislim da na ovim prostorima ne postoji bolja i prirodnija radijska voditeljka od nje. Međutim to ima veze sa tim što je Ceca jedan veliki car, a ne s tim što taj segment sa radijskim intervjuima ima neki smisao. Mislim, mogao je da ima, da je sve urađeno tako, pa da kažeš da je to koncept. Ovako se malo pitaš a čemu sve to?

 Svetlana po meni nije bila odlicna, imala je tremu i zvucala neprirodno, ali ne bih to racunala kao narocitu zamjerku, ona nije tv lice, dok je Ida odrasla pred kamerom.

Nisam Svetlanin fan, inace, ali svakako nema pogodnije osobe za zacrtanu ulogu u filmu.

Edited by morgana
Link to comment
1 minute ago, Kampokei said:

 

Ovo sam zaboravio. Da, jako dobro.

 

 

Meni su Giletovi "doprinosi" mozda i najbolji. Ima u njegovim pricama malo te tamne strane, malo vise edge-a, bez cega bi se Vlada doimao samo kao fini decko iz grada, a bio je kompleksnija pojava od toga.

 

Slazem se, mada je meni i Saper bio iznenadjujuce dobar.

Link to comment
Just now, hazard said:

 

Ma nisam uopšte. Mislim, ja nikada nisam bio u Australiji, ali sam se totalno prepoznao na osnovu svog kanadskog iskustva, i svoje familije, i sve mi je to bilo tako blisko. I kadrovi koji to prate u filmu su skoro jednako mogli biti snimljeni u Torontu koliko u Sidneju (zapravo, ne znam ni gde su snimljeni, ali valjda je trebalo da predstavljaju Sidnej).

 

ma zezam se malo bre:)) nisam jos ni gledala. 

Link to comment

@morgana

Nisam imao taj utisak.

 

To sa tremom, generalno imam utisak da je pola ljudi koje je pričalo u filmu imalo nekakvu tremu, tako da mi Ceca nije tu nešto izbila u prvi plan. Ida je meni bila nekako usiljena, ali generalno pola filma je tako :D , a opet, kažem, prekratko se pojavljuje da mi ostavi nekakav utisak. Onaj deo gde peva sa Zemljom gruva je malo blam, ali svakako mnogo manji od srpskog Ed Širana na kraju filma

Link to comment
3 minutes ago, morgana said:

 

Slazem se, mada je meni i Saper bio iznenadjujuce dobar.

 

Glede prethodnog komentara, o odnosu hrvatske i srpske priče u filmu, mislim da jednostavno ne mogu da se porede Kolar i Šaper sa Maksom i Rundekom (naročito ovim drugim), u filmu koji je ovoliko ličan i emotivan. Kolar mu je drug iz detinjstva koji je sa njim prošao sve, Šaper najbolji drug iz gimnazije koji je bio jako bitan na vrhuncu Vladinog stvaralaštva u Idolima. Sa tim delovima sa njima ništa ne zaostaje deo sa Ivanom Šoljan, njegovom najboljom drugaricom iz Hrvatske, i ako se ona upoznala sa njim kasnije...i taj deo je čisto ličan i prijateljski, jer mu ona nije bila kolega. A meni je ostavila jedan od najjačih utisaka u filmu.

 

Pritom, meni Maks ne deluje tako ,,na distanci" u odnosu na Gileta i Šapera, Rundek svakako da.

Link to comment

Ocekivala sam takav argument. Svakako se slazem da hrvatski segment nije mogao imati naboj kao srpski u kome govore prijatelji iz djetinjstva, ali on nema ni naboj koji bi nosilo ozbiljno odraslo prijateljstvo sto, kako shvatam iz drugih izvora, Divljanovo i Maksovo jeste bilo.

 

Edit, da, Rundek je tu kao postovalac.

Edited by morgana
Link to comment

Ono što ja najviše zameram ,,hrvatskoj komponenti" filma je što se čovek iz Jugotona koji je imao ključnu ulogu u promovisanju Idola (stade mi mozak zaboravih ime) pojavljuje kod Cece na ,,radiju" da kaže 2 rečenice, poprilično opštemestaške. Verovatno je rekao i još nešto, pa je isečeno. Ali meni je izgledao kao neko od koga bi se moglo čuti nešto interesantno.

Link to comment

Da da, slazem se.

 

Obustavljam kritike, zadovoljna sam izisla iz sale. Dodacu samo da mi je drago sto Krstic, ocekivano, nije dao svoj doprinos.

 

 

Link to comment

Sve ste bolje od mene napisali :)  Izašao u principu zadovoljan, ali ipak možda malo mnjah utisak, i da je film o bilo kome drugom - rekao bih da nije ništa posebno, ali ga je Vlada svojim životom sa lakoćom izvukao.

 

Definitivno najveća zamerka na onaj HRT tv show, toga je moralo biti manje.

 

Najveći utisak nakon premijere, Momčilo Bajagić Rajin :D

Link to comment
1 hour ago, hazard said:
Ono što ja najviše zameram ,,hrvatskoj komponenti" filma je što se čovek iz Jugotona koji je imao ključnu ulogu u promovisanju Idola (stade mi mozak zaboravih ime) pojavljuje kod Cece na ,,radiju" da kaže 2 rečenice, poprilično opštemestaške. Verovatno je rekao i još nešto, pa je isečeno. Ali meni je izgledao kao neko od koga bi se moglo čuti nešto interesantno.

Siniša Škarica, je čovek i kod njega sam osetio onu "sikirica seču"...

Giletova priča je dobra, očekivao sam da takvo nešto režiser izvuče iz Zdenka. Mislim, znam Zdenka lično, i verovatno bi bilo teško ali...
Kažem, voleo bih da vidim "bačeni materijal"...


 

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Sad kad je izasao, a nisam jos gledao, rekao bih da mi je drago sto sam dao mali doprinos u izradi filma, sto me naravno nece spreciti da ga iseckam na froncle ako bude zasluzio.

Radio sam svakakva neka sranja i vecinu nisam gledao, nit me zanimalo da gledam, eto konacno nesto da me zanima... 

Link to comment
Sad kad je izasao, a nisam jos gledao, rekao bih da mi je drago sto sam dao mali doprinos u izradi filma, sto me naravno nece spreciti da ga iseckam na froncle ako bude zasluzio.

Radio sam svakakva neka sranja i vecinu nisam gledao, nit me zanimalo da gledam, eto konacno nesto da me zanima... 

Naravno. Treba svi da budu zadovoljni što je uopšte izašlo...

 

 

 

 

...

 

 

 

Link to comment
On 17.5.2019. at 14:47, hazard said:

Film je sveukupno dobar, a mislim da to pre svega zaslužujući Divljanu koji je bio car i ljudima oko njega koji se u filmu pojavljuju. Na momente je previše usiljen i izveštačen nekako, a bode oči kontrast između hiper-upeglanosti svih današnjih eksterijera i enterijera u kojim se snimljen, sa totalnom neupeglanošću arhivske građe (npr. spotova Idola, gde oni zajebantski đuskaju ispod mosta ispred cevi nekih napuštenih i bare i blata, a drugi kadar su upeglani ganc novi beogradski, zagrebački i bečki tramvaji npr.).

 

Apsolutno +1. 

 

Sve sto se pricali o filmu, sve zamerke koje ste ovde izneli su verovatno tacne, ali prosto je Divljan toliko dobra i snazna licnost da sve okolne stvari padaju u zasenak. Svakako je pitanju licna stvar, ali plakao sam kao kisa, na kraju sam poceo da ridam, skoro da me je bilo sramota u bioskopu. Odnesi me me je dotukla, i inace mnogo volim to pesmu. 

 

Ako bih morao nesto sad da prokomentarisem, meni su svi segmenti bili prilicno kratki, imao sam utisak da sve brzo ide, nesto cak i prebrzo. Mozda je koncepcija mogla biti drugacija, i neke stvari razradjenije (npr. raspad Idola, pa i ceo period postojanja benda, odlazak u Australiju i boravak tamo, itd.), voleo bih da je vise bilo Zdenka u filmu ili cak i Sapera (opet, Zdenko je mozda i takav covek, ne voli mnogo da prica). S druge strane, detaljnije price i informacije mogu se naci i cuti u Zdenkovom gostovanju na StB u onoj emisiji o Beogradu, ili Vladinom da li isto u toj ili nekoj slicnoj emisiji (ili mozda kod one zene na rts-u). Film je ocito pokusao nesto malo drugacije od pukog iznosenja fakata o zivotu, vise su hteli da prenesu kakav je covek bio, kroz ljude koji su ga poznavali i kroz one na koje je ostavio utisak samo kao muzicar (to je slabiji segment svakako). Ali, meni su bile dovoljne fotografije, stari snimci i muzika. I raspao sam se. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...