Jump to content
IGNORED

Vlada Divljan


Аврам Гојић

Recommended Posts

Jel ide neko veceras u SC?

Ja debil sve me mrzi, sve sutra cu, sve aj da vidim hoce ici jos neko od drustva pa da ne kupujem solo kartu i prosle nedelje se zakacim na tickets kad ono rasprodato  :isuse:

 

Malopre pustio par pesama, poceo da placem, ugasio, sad opet pustio, poceo da placem, reko mozda i ovde neko place.

Link to comment

Je li gledao neko ovaj dokumentarac? Dosta ljudi je odusevljeno. Na premijeri svako malo cujes i kako neko jeca u publici. I ima lepih prica i zanimljivih sagovornika. Ali svejedno, ocekivao sam vise, dosta vise. 

Edited by Kampokei
Link to comment
Je li gledao neko ovaj dokumentarac? Dosta ljudi je odusevljeno. Na premijeri svako malo cujes i kako neko jeca u publici. I ima lepih prica i zanimljivih sagovornika. Ali svejedno, ocekivao sam vise, dosta vise. 
Ja idem u četvrtak uveče da gledam

...shiit has hit the fan...

Link to comment

Ajd sad malo kad se sleglo...kao...

 

Dakle gledao sam u sinepleksu u Uscu, sala je bila , recimo do pola puna, sto mi je bilo i ok...

Videlo se nekako da su svi ljudi dosli sa ocekivanjima, ili ja mozda umisljam. Gledalo se uz cupkanje uz uzdahe culo se smrkanje neke scene jesu mamile suze i uzdahe.

 

Sto se tice filma... Stavicu u spojler ako neko hoce da pogleda bez prethodnog uvida u detalje


 

Spoiler

 

Pozitivna strana je zapravo sama ideja filma i celokupan trud da se dokumentarac uopste napravi i dovedu pred kamere neki ljudi.Film je vrlo emotivan, i zaista odaje postovanje jednom velikom autoru, cijeg prisustva naravno nismo bili dovoljno svesni dak je bio medju nama.

Prikazani su neki detalji koje je svakako trebalo prikazati i na ovaj nacin sacuvati.Dobra emocija struji kroz ceo film, i velika stvar je pojavljivanje zene i dece , trebalo je mnogo hrabrosti za to.I lepo je to odradjeno bez neke lose patetike.Takodje i ona prijateljica je super....

 

 

Meni u celini film jeste poduhvat vredan pohvale ali (...uvek ima jebeno ali...)

Kad sad razmislim izgleda mi kao da je sve prilicno haoticno slozeno, kao da su ideje dolazile i primenjivanje u zavisnosti kako su se javljale.

Neke price su, sto se tice sadrzaja, prekidane prilicno brutalno.

Neki tonski delovi su "seceni kao sekirom".Nije mi toliko smetalo kako su slozene tematski i vremenski nije to toliko bolo oci.

Iskreno ja bih mogao i bez onih "gostovanja" u onim talk-show emisijama sa publikom, to mi je nekako nabacivano onako "kao lopatom", samo kao ajde da pokazemo da smo i to nasli... Mislim da bi mi bilo ok i da je uradjeno "Vlada Divljan kroz price drugih o njemu.." ovako su izmesali i faktografiju sa tim njegovim pojavljivanjima.

Ne znam meni sve nekako na pola.Zatim onaj presek sa promenom voditeljke radija Djolovic/Perster?U jednom trenutku posle vilma mi je palo na pamet da je film zapravo sazet mini serijal od nekih 3-5 epizoda tv serije...

Dosta nejasnih detalja/odluka ima.

 

Enorman trud je trebao da se ovo napravi pogotovo sto ocigledno nisu imali "ledja" u smislu drzave i sl.

 

I da parafraziram onu "poslovicu":

Dobar film ima hiljadu mana, los ima samo jednu - da je los.

 

 

 

 

Sve u svemu drago mi je da je napravljen ovaj film, Divljan je zasluzio svakako.Preporucujem za gledanje

Link to comment

Treba pogledati film, to svakako. Makar oni koji vole Divljana i Idole.

 

Spoiler

I meni se dopao deo sa porodicom. Lepo je to ispricano.

 

Sam koncept nekog fiktivnog radio programa - meh, nisam odusevljen. Ona usiljena promena voditeljke je mali wtf, kao i besmisleni razgovor sa ove dve iz Zemlja Gruva. One dve zive svirke gde publika glumi odusevljenje i ludilo je takodje jedan mali wtf. O Odbrani se u filmu ne kaze gotovo nista, osim sto Rundek potrosi dve recenice da kaze nesto o tom albumu. Po filmu, ispade Ljetno kino vaznije od Odbrane. Zatim, meni je Emil Tedeschi kul lik, ali po njegovoj prici je jasno da se oni nisu bas ni znali, i da svoju minutazu u filmu verovatno duguje keshu koji je dao za isti. OK, legitimno, zakoni posla, ali ne moze da ne utice na opsti utisak o filmu.

 

Link to comment
Treba pogledati film, to svakako. Makar oni koji vole Divljana i Idole.

 

Spoiler

I meni se dopao deo sa porodicom. Lepo je to ispricano.

 

Sam koncept nekog fiktivnog radio programa - meh, nisam odusevljen. Ona usiljena promena voditeljke je mali wtf, kao i besmisleni razgovor sa ove dve iz Zemlja Gruva. One dve zive svirke gde publika glumi odusevljenje i ludilo je takodje jedan mali wtf. O Odbrani se u filmu ne kaze gotovo nista, osim sto Rundek potrosi dve recenice da kaze nesto o tom albumu. Po filmu, ispade Ljetno kino vaznije od Odbrane. Zatim, meni je Emil Tedeschi kul lik, ali po njegovoj prici je jasno da se oni nisu bas ni znali, i da svoju minutazu u filmu verovatno duguje keshu koji je dao za isti. OK, legitimno, zakoni posla, ali ne moze da ne utice na opsti utisak o filmu.

 

 

 

 

Sve isto i od mene, došlo mi bilo da odem još jednom, da vidim jesam li ja to pogrešno gledao...

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Film je sveukupno dobar, a mislim da to pre svega zaslužujući Divljanu koji je bio car i ljudima oko njega koji se u filmu pojavljuju. Na momente je previše usiljen i izveštačen nekako, a bode oči kontrast između hiper-upeglanosti svih današnjih eksterijera i enterijera u kojim se snimljen, sa totalnom neupeglanošću arhivske građe (npr. spotova Idola, gde oni zajebantski đuskaju ispod mosta ispred cevi nekih napuštenih i bare i blata, a drugi kadar su upeglani ganc novi beogradski, zagrebački i bečki tramvaji npr.).

Link to comment

I da. Ona Vladina crtica iz emigracije u Australiji je nešto najistinitije i najduhovitije ikada izrečeno na tu temu. Nikada toliko suštine o emigrantskom životu nisam čuo sažeto u toliko malo rečenica. Smejao sam se do suza. Ko ne zna o čemu pričam, neka pogleda film :)

Link to comment
7 minutes ago, hazard said:

Ona Vladina crtica iz emigracije u Australiji je nešto najistinitije i najduhovitije ikada izrečeno na tu temu. Nikada toliko suštine o emigrantskom životu nisam čuo sažeto u toliko malo rečenica. 

 

+1

Link to comment

Film je solidan jer ima emocionalni naboj i odlican na nivou individualnog svjedocanstva. Kao cjelina je vec nesto manje odlican, nefokusiran je, predug, u posljednjoj trecini kraj mu je iza ugla pet puta, ali nikako da stigne.

Koliko god da su mi simpa Hrvati u filmu, ne mogu da ne primjetim da je hrvatski dio karijere obradjen otudjenije od srpskog, sa izuzetkom Ivane, kao da su o Vladi pricali pristojni kolege, a ne kolege koji su ujedno i drugari. Miljama su mi ispred ne samo Zdenkov i Saperov segment, nego i Giletov koji zadire u vrijeme blize danasnjem, od Maksovog i Rundekovog - a tu ne bih zamjerila Maksu i Rundeku, nego reziseru, jer ne vjerujem da je u pitanju bila namjera i poruka. Rakursi su prosto nekako neuskladjeni, a ne samo razliciti. Simetrija data kroz radio voditeljke je potpuno nepotrebna, bez obzira na to  sto je Ida bila odlicna, kao i uvijek pred kamerom.

 

Ali izisla sam iz bioskopa zadovoljna.

 

 

Edited by morgana
Link to comment

Idin deo mi je nekako nezapažen jer bio prekratak. Ceca ostavlja mnogo veći pečat u filmu, jer se pojavljuje više, a svakako mislim da na ovim prostorima ne postoji bolja i prirodnija radijska voditeljka od nje. Međutim to ima veze sa tim što je Ceca jedan veliki car, a ne s tim što taj segment sa radijskim intervjuima ima neki smisao. Mislim, mogao je da ima, da je sve urađeno tako, pa da kažeš da je to koncept. Ovako se malo pitaš a čemu sve to?

Link to comment
19 minutes ago, hazard said:

I da. Ona Vladina crtica iz emigracije u Australiji je nešto najistinitije i najduhovitije ikada izrečeno na tu temu. Nikada toliko suštine o emigrantskom životu nisam čuo sažeto u toliko malo rečenica. Smejao sam se do suza. Ko ne zna o čemu pričam, neka pogleda film :)

 

samo nek se zna da nam ga je hazard malo zavuko :D 

Link to comment
18 minutes ago, hazard said:

I da. Ona Vladina crtica iz emigracije u Australiji je nešto najistinitije i najduhovitije ikada izrečeno na tu temu. Nikada toliko suštine o emigrantskom životu nisam čuo sažeto u toliko malo rečenica. Smejao sam se do suza. Ko ne zna o čemu pričam, neka pogleda film :)

 

Ovo sam zaboravio. Da, jako dobro.

 

2 minutes ago, morgana said:

Miljama su mi ispred ne samo Zdenkov i Saperov segment, nego i Giletov koji zadire u vrijeme blize danasnjem, od Maksovog i Rundekovog - a tu ne bih zamjerila Maksu i Rundeku, nego reziseru.

 

Meni su Giletovi "doprinosi" mozda i najbolji. Ima u njegovim pricama malo te tamne strane, malo vise edge-a, bez cega bi se Vlada doimao samo kao fini decko iz grada, a bio je kompleksnija pojava od toga.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...