Jump to content
IGNORED

Vlada Divljan


Аврам Гојић

Recommended Posts

^^ onda će mi biti lakše da se olakšam ;)

 

kako možemo da pričamo o poštenju majstora koji radi koncert grupe galija? ne treba ništa drugo, samo ovo. galija, sps bend iz slobinog vremena, a i posle. još uzima budžetske pare za njih kao da su neka visoka kultura koja se ne može platiti od ulaznica.

Link to comment

bade, ti si jedan od malobrojnih ljudi koji je odlucio/moze mu se (ti znas najbolje kako i po koju cenu) da radi, u ovom poslu, samo ono sto voli. kazem "u ovom poslu" zato sto (mislim, ne znam) od toga ne mozes da prezivis... ako nije tako, ispravi me. ostali prosto rade posao sa manje ili vise kompromisa, od cega izdrzavaju i svoju porodicu i jos nekoliko, od samih bendova, preko zaposlenih u agenciji, do... ne znam, tonaca i majstora koji sklapaju binu. ono sto ti i mnogi "cistunci" ne vidite je da bez zdravog mejnstrima u kome se vrte ozbiljne pare nema ni tzv. underground scene, nema alternative.

postenje? meni je u ovom poslu posten svako ko nikad nikoga nije zajebao za kintu, a smem ruku u vatru da Vule nije.
e sad, galija, sps, budzetske pare... grbavi i njegov burazer su sasvim dovoljno sps da te pare verovatno sami obezbedjuju preko svojih sema. i potpuno sam ubedjen da bi inace bili u debelom minusu na svakom koncertu. e sad sto razni koji odlucuju o raspodeli budzeta radije daju pare za nesto sto ce da napuni Centar Sava, nego za nesto sto bez subvencija jedva prezivljava, to se obrati politicarima koji na to gledaju kao na sopstveni marketing. a ako ti je zamerka sto su oni "sps bend iz slobinog vremena", sta treba, jedna koncertna agencija da ih lustrira?

 

PS: secas li se ko je dao pare za prvi koncert Prodigy u Bgd-u? Milenko Kasanin, tadasnji sekretar za kulturu Skupstine Beograda i jedan od osnivaca SPS-a.

Link to comment
3 hours ago, aram said:

ono sto ti i mnogi "cistunci" ne vidite je da bez zdravog mejnstrima u kome se vrte ozbiljne pare nema ni tzv. underground scene, nema alternative.

postenje? meni je u ovom poslu posten svako ko nikad nikoga nije zajebao za kintu

Samo teško da je "zdrav" mejnstrim onaj koji se često,  političkim linijama "hrani" preko državne kase. 

 

Što se poštenja tiče, ono što je,  valjda, podrazumevano i normalno u nekom poslu tebi je pošteno, ok. Meni npr. nije pošteno da mi neko uzme,  makar i milioniti deo dinara i podeli ga sa galijom.

Link to comment

pa to su sve opet pitanja koja treba uputiti politicarima i drzavi... a mejnstrim je u ovoj zemlji inace sjeban davno, ali to je druga prica.

 

a oko ovog "normalno i podrazumevano" sta da ti kazem, ima ovde ljudi koji su bas muzicari, znace bolje od mene koliko su ih puta ispalili za dogovorenu kintu i koliko ima menadzera za koje mozes biti sasvim siguran da te nece zajebati. a taj koji uzima od tvog i mog poreza i daje nesi galiji je opet - politicar na vlasti. a ne vlasnik koncertne agencije.

Link to comment
34 minutes ago, aram said:

taj koji uzima od tvog i mog poreza i daje nesi galiji je opet - politicar na vlasti. a ne vlasnik koncertne agencije.

Pa pomenuto je da je LP (agencija) dobila 350k za koncert galije, teško da njen vlasnik od toga neće videti nešto. 

Edited by variola
Link to comment
6 hours ago, aram said:

galija, sps, budzetske pare... grbavi i njegov burazer su sasvim dovoljno sps da te pare verovatno sami obezbedjuju preko svojih sema. i potpuno sam ubedjen da bi inace bili u debelom minusu na svakom koncertu.

 

Link to comment

Pročitao. Simpatična knjižica. Idoli zaslužuju obimniju i detaljniju knjigu. Recimo kao što je bila knjiga o Luni. Međutim i ova nije loša. Fali Krstić, makar se prolupavao. Dobro je da su tu Papić i Vejvoda, pa čak i Bregović...  

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...