Jump to content
IGNORED

Vlada Divljan


Аврам Гојић

Recommended Posts

Da ne kvarimo topik al' znam ribe koje su snimile Krleta kako u ona vremena u troli "cita" knjigu Bush-stajl... 

Ono kao: 

Bush Reads 'My Pet Goat' Upside-Down On 9/11
Link to comment

Poenta je da nije bio takav dosadnjaković kakvim ga neki zamišljaju.

Бити васпитан не значи бити досадан. Човек који је написао оне легендарне ствар на Одбрани..никако не може да буде такав.

Оно што је мени занимљиво и што ће остати та нерасветљена велика тајна нашег р'н'р са почетака '80-тих је однос Дивљан-Шапер.  

Link to comment

Nisam mnogo upucen u tajne osamdesetih, ali mi se cini bezveze sada vec uobicajeno izjednacavanje Idola sa Divljanom dok su Krstic i Saper tu neki cobani budale (a Kolar se nigde ni ne pominje). Ne izgleda mi da bi Idola kao takvih bilo da su umesto njih dvojice pokupili nekog drugog sa ulice. Recimo, zasto Sijan nije stavio Divljana nego Sapera u Davitelja a Krstic bio junak Sest dana juna? U uspeju rok bendova nije bas sve u tome ko je napisao pesmu. Bice da je tu bilo neke simbioze.

Link to comment

Бити васпитан не значи бити досадан..

Znaci, u rock'n'rollu, kojim se (sto ti izgleda nije poznato) pokojnik bavio.

 

Jedina, mmalena, zelim da fukam te do zorata... ni to nisi cuo, verovatno. Nego ti se dopala pseudo-pravoslavna estetika Odbrane, cenim.

Link to comment

Znaci, u rock'n'rollu, kojim se (sto ti izgleda nije poznato) pokojnik bavio.

 

Jedina, mmalena, zelim da fukam te do zorata... ni to nisi cuo, verovatno. Nego ti se dopala pseudo-pravoslavna estetika Odbrane, cenim.

Инди нисмо деца, та твоја арументација је оно на нивоу, р'н'р је умро кад су отишли, Брајан, Џенис, Џими и Џим. То што ти мислиш да је добар р'н'р само о таслачењу је пре израз неке твоје фрустрације, него што има везе са реалношћу. Одбрана је опасна плоча на више нивоа, а то што псеудо-православну естетику користиш као перојативни термин је опет твој проблем.  

Link to comment

ja se slazem da su Idoli bili bend gde je svako manje-vise doprinosio. ipak, kako stoje stvari, Divljan je najvise toga napisao. u rasprave Krstic+Saper vs. Divljan mislim da ne treba ulaziti. mnogi ljudi su se posvadjali posle zajednickog vremena u bendovima...

Link to comment

Nisam mnogo upucen u tajne osamdesetih, ali mi se cini bezveze sada vec uobicajeno izjednacavanje Idola sa Divljanom dok su Krstic i Saper tu neki cobani budale (a Kolar se nigde ni ne pominje). Ne izgleda mi da bi Idola kao takvih bilo da su umesto njih dvojice pokupili nekog drugog sa ulice. Recimo, zasto Sijan nije stavio Divljana nego Sapera u Davitelja a Krstic bio junak Sest dana juna? U uspeju rok bendova nije bas sve u tome ko je napisao pesmu. Bice da je tu bilo neke simbioze.

ovaj, jese secas filma i kako je saper u njemu izgledao? i kako je inace izgledao?

sad probaj da zamislis isti film sa divljanom u istoj ulozi.

dobro da nisi pitao sto nije stavio micu tomica umesto taska nacica.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Znaci, u rock'n'rollu, kojim se (sto ti izgleda nije poznato) pokojnik bavio.

Jedina, mmalena, zelim da fukam te do zorata... ni to nisi cuo, verovatno. Nego ti se dopala pseudo-pravoslavna estetika Odbrane, cenim.

amin.

tacno sam znao da ce cetnik u rasejanju u nekom trenutku da krene da tupi o viseslojnosti odbrane. jebala ga cirilica na omotu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...