Jump to content
IGNORED

Vlada Divljan


Аврам Гојић

Recommended Posts

Bas smo veceras tuzni kod kuce. Stavili smo decu da spavaju i slusamo ga zena i ja,i svako je u mislima negde daleko i ne mislimo jedno na drugo i to je veceras ok. I mislimo na Beograd iz 80tih kad smo bili klinci i otkrili tu muziku, i na Beograd 90tih kad smo je slusali iz prkosa i da ostanemo normalni, i na Beograd iz 2000 kad smo je slusali izgubljeni i na Berlin 2015 kad je slusamo jer kao da je otisao deo Beograda i deo nas.

 

plus dvoje.

Link to comment

u jebote, ide divljanova obrada balade indexa. jebeno genijalno. verovatno je covek i podsvesno znao da ide.

 

po melodiji sam znao da nije njegova pesma, ali ne i cija je. znaci indexi. stvarno dobra obrada.

citajuci komentare na drugim mestima, jedan od komentara se odnosio na upalu plucne maramice. nisam doktor, a koliko vidim ni osoba koja je komentarisala, ali je napisao nesto kao, kada imas rak i kada ti doktori kazu da imas upalu plucne maramice, ostaje da se pozdravis sa najblizima. mislim da je on znao sta mu se sprema, ali je izjavom da je sve o.k. hteo da skine novinare.

Link to comment

 

- Od kada su mi javili da je Vlada zauvek otišao, trpim neopisivu bol. Mnogo sam ga voleo. Bio je uzoran muž i otac. Poslednji put smo se čuli pre deset dana. Normalno smo razgovarali... ništa nije slutilo da će se dogoditi najgore - kaže Dejan Đurović, televizijski i radio voditelj, tast preminulog Vlade Divljana

- Lekari su se premišljali oko dijagnoze Vladine bolesti. Čas su govorili da će biti dobro, čas da je njegovo stanje ozbiljno... Mnogo mi je žao što se sve ovako završilo. Bio je to zlatni dečko - kaže Đurović za “Blic”.

 

http://www.blic.rs/Kultura/Vesti/540056/ZBOGOM-VECNI-DECACE-Poslednji-dani-Vlade-Divljana

Link to comment

A sutra mu sprema nekrolog...

Evo napisao je nešto:

 

http://blog.b92.net/text/25309/Poslednja-mladost-u-Jugoslaviji/

 

I isključio mogućnost komentarisanja. Deluje mi da je napisao nešto jer smatra da javnost to očekuje. Pročitavši ovo stekao sam utisak da je svakom ko se upisao na ovaj topik Vlada Divljan bio bliži nego Krstiću. Da nisam pročitao ono što je napisao 2010. pomislio bih da mu je previše teško da napiše nešto malo subjektivnije. Ovako - ne znam...

Link to comment

Evo napisao je nešto:

 

http://blog.b92.net/text/25309/Poslednja-mladost-u-Jugoslaviji/

 

I isključio mogućnost komentarisanja. Deluje mi da je napisao nešto jer smatra da javnost to očekuje. Pročitavši ovo stekao sam utisak da je svakom ko se upisao na ovaj topik Vlada Divljan bio bliži nego Krstiću. Da nisam pročitao ono što je napisao 2010. pomislio bih da mu je previše teško da napiše nešto malo subjektivnije. Ovako - ne znam...

pa nista, samo je stavio plebsu do znanja da je i on tu negde bio prisutan.

jebena seoska budala.

Link to comment

Mislim da je Krstic poslednji koji treba da pise o Idolima. Nikada me nije interesovao, ali kao druzi se sa Shaperom i savetnik je Tadica. Tek kada je "sishao" sa funkcije i gostovao u nekoliko emisija, vidim da je teska, ali teska dileja, koja se stalno shepala uz nekoga i tako dosla do neke pozicije. I ko njega uzima za ozbiljno? Ako je on bio savetnik nekome, kakav li je tek taj, kome treba njegov savet??

Edited by wayfaring stranger
Link to comment

Mislim da je Krstic poslednji koji treba da pise o Idolima. Nikada me nije interesovao, ali kao druzi se sa Shaperom i savetnik je Tadica. Tek kada je "sishao" sa funkcije i gostovao u nekoliko emisija, vidim da je teska, ali teska dileja, koja se stalno shepala uz nekoga i tako dosla do neke pozicije. I ko njega uzima za ozbiljno? Ako je on bio savetnik nekome, kakav li je tek taj, kome treba njegov savet??

 

+1

 

al ovo je interesantno.. polozaj drustveni i znacaj. 

uvek je delovo ko tenkre sa onim ocima ko u teleta. a volo je da lici na davide birna svojevremeno. jebi ga, korculanska skola

Link to comment

 

 

Onda se udubimo u ono što Vladina grupa svira. To je, kaže on, "nekakav džez rok". U razgovoru je imao samoironičan stav kojim je ispoljavao nepoverenje prema štrkljastom ljubitelju Staljina koji sedi u trpezariji njegove devojke.

...

Vladimir, tako ga je Dubravka oslovljavala, imao je kaubojske čizme. Toga se sećam. I imao je dužu kosu od mene

 

Dobro je da Dubravkinoj majci nije trebao streptomicin

Link to comment

ljiljana marković? pored stake novković đorđević, goce suše, ivana kriveca, aleksandra ljubičića, miće komrakova i spomenke jović, moje omiljeno tv lice

Link to comment

lep skocin tekst na b92

Promakao mi ovaj tekst, pa ga tek sada procitah. Volim da citam i komentare jer pored 99% klasicnih ili bezveznih uvek ima ono malo sjajnih. U ovom slucaju neko je u komentarima preimenovao autora u Skončajić.

Edited by wayfaring stranger
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...