Jump to content
IGNORED

Nevolem Budmpeštu


Hamlet Strašni

Recommended Posts

Nisam mislio na to da me prihvate kao Mađara, već kao sebi ravnog. Bio sam na mnogo mjesta, ali na tako zatvoren narod nisam naišao, a radim štošta i u kontaktu sam sa Mađarima više decenija. Doduše, to nije samo moj utisak, kolega sa kojim sam radio, a koji je živio u SAD pa se vratio u Mađarsku tvrdi da su Mađari hermetičan narod. 

+1

 

I najnenaklonjeniji ma i minimalnom savladjivanju stranih jezika i njihovom koriscenju.

Zacudno i nerazumljivo za 1 zemlju koja bi se ozbiljno bavila i bavi turizmom ako nista drugo.

Link to comment

Nisam mislio na to da me prihvate kao Mađara, već kao sebi ravnog. Bio sam na mnogo mjesta, ali na tako zatvoren narod nisam naišao, a radim štošta i u kontaktu sam sa Mađarima više decenija. Doduše, to nije samo moj utisak, kolega sa kojim sam radio, a koji je živio u SAD pa se vratio u Mađarsku tvrdi da su Mađari hermetičan narod. 

 

Jbg, nikad nisam bas ziveo u Madjarskoj, najbolji prijatelj je ziveo neke tri godine, pa sam ga posecivao povremeno, vidim da se druzio sasvim normalno, ali...ne mogu da pricam u tudje ime, Ali ok, taj krug ljudi u okviru koga se kretao je onako malo specifican, tipa dizajneri, fotografi, marketing, digitalni mediji, itd, mozda je do toga. 

Link to comment

Nisam mislio na to da me prihvate kao Mađara, već kao sebi ravnog. Bio sam na mnogo mjesta, ali na tako zatvoren narod nisam naišao, a radim štošta i u kontaktu sam sa Mađarima više decenija. Doduše, to nije samo moj utisak, kolega sa kojim sam radio, a koji je živio u SAD pa se vratio u Mađarsku tvrdi da su Mađari hermetičan narod. 

trebao si baciti srbina pod led i svi bi te odma primili kao rodjenog

Link to comment

^^ Pa kažem, i ja sam blejao sa nekim Mađarima, da ne budem grub, malo prosvjetljenijim, tipa kolege koje ipak rade u međunarodnoj firmi, kolega koji je živio u Kaliforniji, još jedan koji je basista u nekom pank bendu i njegova žena koja se bavi modernim plesom, koleginica pola Ukrajinka pola Mađarica... Ali ono što je meni upalo u oči jeste koliko je ta expat scena razvijenija u BP nego recimo kod nas. Na stranu što su otišli u toj dvojezičnosti, ali postoje i recimo klubovi i kafići čija klijentela su maltene 90% stranci. Što govori o tome da se Mađari ne miješaju sa strancima, ali ih i prihvataju kao pojavu. 

O avanturama po Mošonmađarovaru, Estergomu, Debrecenu, Njiređhazi, Tatabanji, Miškolcu, njihovim puszta-čardama na drugom mjestu. BP je jedan svijet, ostatak Mađarske drugi. Ne znam da li tu da ubrojim i Kluž gdje sam lagano naručivao kafu i pričao sa prodavcima u tržnim centrima na mađarskom.

Edited by James Marshall
Link to comment

Nisam mislio na to da me prihvate kao Mađara, već kao sebi ravnog. Bio sam na mnogo mjesta, ali na tako zatvoren narod nisam naišao,

 

 

Zato se onaj nesrecnik Milan Kalinic primio na skrivenu kameru gde ga je u jednom vojvodjanskom selu zatekla iskljucivo "albanska" populacija

 

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=j5O7Q1Jv1a0#t=18

 

 

btw. ne volem ovu nemogucu misiju, naprotiv cak, ali ova epizoda je dobra jebe kevu

Edited by Caligula
Link to comment

Napisao sam poduži post pa izbrisao jer je bio jedno lično iskustvo koje drugima naravno ne mora ništa da znači.

 

Uglavnom, doboš torta i kafa, Bartok u pozadini i Zilahi u rukama...

 

ruszwurm_07.JPG

Link to comment

Pošto se otelo od mog bulaznjenja na početku, hoćete da prebacim ovo na putovanja?

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

Ali da ostane isti naziv topika.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...