Jump to content
IGNORED

Krimi serije koje nemaju svoj topić


Lrd

Recommended Posts

Pa to, rekao bih po promo spotu da nije klasicna sezona vec specijal. Sad vidim da negde pise da ce ici iz dva dela, a negde da ce ici odmah sve, moguce u zavisnosti od televizije na kojoj se emituje.

 

 

EDIT: A pa evo ima novi trejler. Kako rece arkadija two-part special.

 

http://youtu.be/vTZvxT03y1U

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Odgledao Unforgotten. Vrlo dobro. Mozda mu fali malo drame i na mahove se prica gubi (posebno ona sa Crossom), ali lepo uradjeno, zanimljivo do kraja. Detektivka je skroz na mestu (iako ja glumicu ne mogu da smislim), samo joj fali harizme i sjaja u ocima.

 

Sedam zvezdica od deset (negde u rangu Vere ili Hintherlanda).

Link to comment

Da prijavim i ovo:

 

Chasing Shadows, samo jedna sezona, dva slucaja po sat i po. Prilicno traljavo i neoriginalno, ali definitivno moze da se gleda. Glavni detektiv ima aspergera, ali je prilicno neubedljivo prikazan, pa ti treba pola sata da shvatis da nije samo drkadzija. 6/10

 

Place of execution, mini serija, tri dela po 45 minuta. Odlicno utroseno vreme! Jedini minus je sto je kraj malo predvidliv. 8/10

 

Messiah, prva sezona lici na Se7en. Krvi do kolena. U Guardianu su komentarisali da bi trebalo da stave counter do sledeceg klanja negde u ugao, da ne propustis ubistvo ako na minut odes do toaleta. Ken Stott igra detektiva Metcalfa, Michelle Forbes mu je zena. Jedna prica po sezoni od 3 sata. Druga sezona je nesto slabija, treca je blagi ocaj. Odnos izmedju Metalfa i zene koji je u pocetku zanimljiv (ona je btw gluva, te govore jezikom znakova sa titlovima) postje uzasno dosadan i ponavljajuci kako epizode odmicu. Po sezonama 7/10, 6/10, 3/10. Ima jos 2 sezone, ali cu ih preskociti,.

 

River, tek poceo. Razvuceno i drugacije. Glumacka ekipa maestralna. Detektiv (Stellan Skarsgård) izgubio partnerku (Nicola Walker) koju neprestano vidi u halucijacijama i koja mu pomaze da resi slucajeve. Ako ocekujes klasicno whodunit, dosadno je. Inace apsolutno vredno gledanja. Lepo uradjena fotografija, ima neki skandinavski smek.

Link to comment

I ja sam pocela River, malo je neobican taj skandinavsko-britanski spoj, ali ok.

 

Engrenages je mnogo dobra francuska krimi serija, prevode je kao Spirals, ko nije, nek odgleda obavezno. Pet sezona  je  izaslo za sada

 

http://www.imdb.com/title/tt0477507/?ref_=tt_rec_tt

 

thanks za preporuku. meni su britanci fetish, ali polako se trose zalihe. na sta lice ovi francuzi?

 

btw, jel gledao neko trial and retribution? ima gomila epizoda/sezona. pisala lynda la plante koja se proslavila prime suspectom, ali je ne znam da li je posle toga imala ista vredno gledanja (above suspicion je na primer njen, - vrlo mlako).

Link to comment

thanks za preporuku. meni su britanci fetish, ali polako se trose zalihe. na sta lice ovi francuzi?

 

btw, jel gledao neko trial and retribution? ima gomila epizoda/sezona. pisala lynda la plante koja se proslavila prime suspectom, ali je ne znam da li je posle toga imala ista vredno gledanja (above suspicion je na primer njen, - vrlo mlako).

odlicni su, zato i preporucujem. ja sam odgledala u cugu 4 sezone, i jedva docekala poslednju. advokati, sudstvo, policija, kriminal....ma sve ima i dinamiku, i kvalitet, dobre zaplete, a i glumci im lepi sto bi rekao radovan.... volim i ja britance,  pre njih skandinavce, ali da...zalihe se trose.

Link to comment

Nasao konacno dve serije koje su mi dugo izmicale.

 

Murder City - totalno sranje (prekinuo na pola prve epizode) 0/10

 

Murder in Suburbia - po prve dve epizode ima nekog potencijala, ali definitivno not my cup of tea. Mnogo klisea, likovi nedovoljno razradjeni, vizuelno dosadno, humor za babe, po produkciji deluje kao da uopste nije britanac. 3/10

 

Kad smo kod Murder-something, Murderland sa Robbie Coltraneom (http://www.imdb.com/title/tt1531804/) je gledljiv. Prica na momente tanka i ima nelogocnosti, klinka oko koje se vrti slucaj je blagi uzas, ali sve zajedno traje samo 3 epizode i u tom formatu nije baceno vreme. 6/10

 

Sledece na listi su mi tri istorijske "The Suspicions of Mr Whicher", "Murdoch Mysteries", "The Ripper Street". Jel gledao neko? Po recenzijama mi se cini da se ni na jednon necu zadrzavati.

Link to comment

Jа sam odgledala, valjda, celu prvu sezonu Ripper street, ali nije me nešto zadovoljila, pa se nisam potrudila ni da je zadržim u sećanju.

 

Moja ocekivanja od svih tih serija na prelomu 19/20 vek su vrlo niska. Iako je citav zanr izasao ispod Doyleovog sinjela, citav krimi aparat tog vremena imao je toliko drugaciju dinamiku da je tesko radnju predstaviti danasnjem konzumentu, a da ne bude ultimativno dosadna. I'll give it a try. Sledi izvestaj.

 

A, da, i konacno smo poceo Morsea da gledam. Od prve epizode. Mogu da zamislim da je bila ok serija 80tih i da se razvila u nesto dobro i kroz sequele i prequele, ali prvu epizodu je bas pregazilo vreme. Na ivici gledljivosti. The Cracker i Prime Suspect su promenili zanr vrativsi ga Doyleovom pristupu i ucinivsi ga mracnijim, brutalnijim, realisticnijim i uzbudljivijim.

 

By the way, sprema se prequel Prime Suspecta za sledecu godinu. S obzirom na celokupan opus La Plante posle PS, ocekujem jedno veliko nista.

Link to comment

I bi Luter, ali se ne desi čudo. :)

 

Realno gledano, Luter se istošio, glavna priča je sigurno viđena na različite načine u poteklih 15 godina , bar 10 puta, Idris Elba je malo smoren likom. I uprkos svemu, ova seija je bolja od 85% serija koje se pojave na velikom nebu tv serija.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...