Jump to content
IGNORED

Krimi serije koje nemaju svoj topić


Lrd

Recommended Posts

8 hours ago, bags said:

 

Ja imam teoriju da je to do njihovog obrazovnog sistema. Recimo kod mene prezentacije koje prave ljudi iz UK su iznad svega ostalog.

Isto tako pogledati njihove politicare kad daju intervjue. Puno je to veci nivo cak i od USA.

 

To sigurno, puno je do škole i drugačijeg načina obrazovanja . Kćerka mojih prijatelja je posle više od 3 godine čekanja, učenja, pripemanja  glume u malim pozorištima , tek tada primljena na njihovu valjda najčuveniju glumačku akademiju RADA  Royal Academy of Dramatic Art , videla sam njenu klasu , niko nije neka lepota  i niko nije to upisao sa 18 godina jer se smatra da sa 18 nisi još izgradjen da odmah udješ u glumačku školu. Ogromna konkurencija ,stroga selekcija al  se sad pitam gde se glumi nauče oni koji nisu iz recimo te najbolje škole. Biće da su i ostale baš baš dobre

  • +1 5
Link to comment
On 27.11.2022. at 22:19, ljuttko said:

uu,  hvala, taman da popunim još koje zimsko veče. Ja sam upravo kvalitetno potrošila nekoliko noći na gledanje Unforgotten  engleske  krimi serije o rešavanju stariiiih ubistava koja neočekivano bivaju otkrivena u sadašnjosti. Svaki put se zapitam odkuda Englezima tolika sila dobrih glumaca čak i za najmanje epizode. I kako je sve to snimljeno da izgleda realistično kao da ste se upravo obreli u nekom londonskom ili kom već predgradju

evo, moja gospođa upravo prati jednu, po ocenama još bolju, englesku seriju "Happy Valley". isto u pikboks klubu. ja sam odustao, mnogo mi je mračna. otprilike kao kada sam odustao od gledanja onog policajca u noćnoj smeni.

 

ovde mi je prvo bilo blesavo da čovek nepoznatim ljudima predlaže otmicu ćerke svog šefa a u koju se uključuje seksom opterećen psihopata. to "psihopata" (izvanredno ga igra džejms norton, gledao sam ga kao dr. vard u "kristini kiler") me odbilo od gledanja. posle sam se uključio i često mi je bilo mučno. no, preporučujem vam.

 

saglasan sam u potpunosti s ovim što je ljutko napisala. svejedno da li se radi o krimi serijama, dokumentarnim, ala midsamer i drugim "kostiranim" uradcima i filmovima, bez premca su. nedavno sam ispratio i 7 sezonu škotske serije "šetland". boli glava koliko je dobro.

Link to comment
19 minutes ago, djordje geprat said:

evo, moja gospođa upravo prati jednu, po ocenama još bolju, englesku seriju "Happy Valley". isto u pikboks klubu. ja sam odustao, mnogo mi je mračna. otprilike kao kada sam odustao od gledanja onog policajca u noćnoj smeni.

 

ovde mi je prvo bilo blesavo da čovek nepoznatim ljudima predlaže otmicu ćerke svog šefa a u koju se uključuje seksom opterećen psihopata. to "psihopata" (izvanredno ga igra džejms norton, gledao sam ga kao dr. vard u "kristini kiler") me odbilo od gledanja. posle sam se uključio i često mi je bilo mučno. no, preporučujem vam.

 

saglasan sam u potpunosti s ovim što je ljutko napisala. svejedno da li se radi o krimi serijama, dokumentarnim, ala midsamer i drugim "kostiranim" uradcima i filmovima, bez premca su. nedavno sam ispratio i 7 sezonu škotske serije "šetland". boli glava koliko je dobro.

 

šta je to, the responder?

Link to comment

da. responder. odgledao sam tri epizzode. bile su toliko uverljive (što je pohvalno) da su mi naprosto stvorile mučninu zbog policajca. imam neke limite. a i ostrvljani prave takve stvari da si naprosto tu na licu mesta, uključen. za razliku od onih preko okeana gde često u sebi kažem "to majstore, udri". često ispalim ono "it's not fair" iz najave za FBI. i zasmejem ženu kad mi saopšti da, recimo, nema piva u frižideru.

Link to comment
10 hours ago, djordje geprat said:

evo, moja gospođa upravo prati jednu, po ocenama još bolju, englesku seriju "Happy Valley". isto u pikboks klubu. ja sam odustao, mnogo mi je mračna. otprilike kao kada sam odustao od gledanja onog policajca u noćnoj smeni.

 

 

Gledala sam Happy Valley, meni se dopala, to je nekoliko toliko isprepletanih sudbina i likova koji se u nekom sumanutom trenutku slože jedni uz druge  u mestu gde se manje više svi znaju , uz svu mračnu atmosferu ima ponegde tračka svetla.  Meni nije bilo čak nelogično  u tome što izgleda da čovek od nepoznatih ljudi traži tu otmicu, nisu baš  nepoznati a i trenutak u kome on to traži - samo su se sklopile kockice, tj sklopili su ih u seriji. Nova sezona je snimljena i treba uskoro da se emituje. James Norton je  opako dobar u ovoj ulozi, kraj poslednje epizode je najavio  da će biti nastavka

dodatak- jedno  relativno  kratko vreme provela sam u nekom recimo sličnom okruženju u blizini Ipsviča, 90na 91. Do tada ako sam videla ijednu englesku seriju , pre nijednu, iščilelo mi je . Koliko ta mestašca mogu da budu depresivna i mračna posebno u neko zimsko doba  da ne opisujem.

  • +1 1
Link to comment

Odlična je Happy Valley. Ne zna se gde prednjači, u scenariju ili glumi. I sjajna paralela u obe sezone, između mračne zabiti i narkomanske pozadine mesta, i kriminala koji počine naizgled normalni ljudi koji puknu pod pritiskom. Prilično slojevita ne samo krimi serija. Posebno kraj druge sezone, poslednjih deset minuta kad opise bezizlaznost date situacije koju žive. Maestralno. 

  • +1 3
Link to comment
On 29.11.2022. at 13:27, djordje geprat said:

evo, moja gospođa upravo prati jednu, po ocenama još bolju, englesku seriju "Happy Valley". isto u pikboks klubu. ja sam odustao, mnogo mi je mračna. otprilike kao kada sam odustao od gledanja onog policajca u noćnoj smeni.

 

ovde mi je prvo bilo blesavo da čovek nepoznatim ljudima predlaže otmicu ćerke svog šefa a u koju se uključuje seksom opterećen psihopata. to "psihopata" (izvanredno ga igra džejms norton, gledao sam ga kao dr. vard u "kristini kiler") me odbilo od gledanja. posle sam se uključio i često mi je bilo mučno. no, preporučujem vam.

 

saglasan sam u potpunosti s ovim što je ljutko napisala. svejedno da li se radi o krimi serijama, dokumentarnim, ala midsamer i drugim "kostiranim" uradcima i filmovima, bez premca su. nedavno sam ispratio i 7 sezonu škotske serije "šetland". boli glava koliko je dobro.

 

moja preporuka da gledas do kraja, happy valley je jedna od najboljih britanskih serija

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

žena je odgledala do kraja, zadovoljna je. videću,po povratku iz sela da je odgledam.

 

pre odlaska ovamo, odgledao sam na pikboks klubu prvu epizodu neke serije, ne znam ime, u kojoj inspektorka iz liverpula odlazi u dablin pošto je saznala da joj je ćerka izvršila samoubistvo i priključuje se istrazi onako iz prikrajka. pogledaću i to kada se vratim

Link to comment
  • 2 weeks later...

naleteo sam na pikboks klubu na seriju "grejs". odgledao 4 od pet nezavisnih epizoda. malo me razočaralo. još od onog frostovog spašavanja ženske u nekom bazenu smara me kada glani lik herojski privodi stvar kraju. ovde je tako. jbg. zanimljivo je da u seriji igra  detektiva lik koji je u "line of duty" bio lošdetektiv koji na kraju balade strada. svo vreme sam očekivao ponavljanje da je ponovo u ulazi kvarnjaka. nije.

Link to comment
On 26.11.2022. at 2:28, djordje geprat said:

počeo sam posle utakmice i upravo dovršio gledanje 3 x 1-5 satne škotske serije "karen piri". o policajki kojoj je kao neiskusnoj dato rešavanje 25 godina starog slučaja ubistva. vrlo dobro i preporučujem. pikboks na SBB klubu.

Odgledao, hvala za preporuku

jedina mana je sto epizode traju po satipo :(

Link to comment

evo još jedne. "hidden assets". isto pikboks klub. učini mi se poznata glavna policajka. sad videh, imelda iz "the Commitments". šefica je "biroa za nezakonito stečenu imovinu" dablinske policije. zamislite tako nešto kod nas!.

 

elem, odgledao sam 1/6 epizoda. izgleda vrlo dobro. idem na ručak, 2. dan sv nikole. nastavak po povratku. mora do kraja, sutra u selo.

  • +1 1
Link to comment

završio sam sa gledanjem "hidden assets". baš je dobra serija. dinamična, bez viška nasilja, ličnih problema policajaca, bez nabacivanja (sem poslednje scene kada on nabacuje njoj ideju da dođe neki put u antverpen da je vodi na večeru). tema, otkrivanje i zaplena imovine je retka pa je i s te strane zanimljivo. imelda iz komitmentsa se baš ubucila. pogledajte.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...