Jump to content
IGNORED

Krimi serije koje nemaju svoj topić


Lrd

Recommended Posts

Da, životna uloga Robi Koltrejna. On je do tada bio sporedni glumac u ne baš sjajnim produkcijama, i uglavnom dosta uspešan sitcom glumac ili u skeč/talk šouovima, ja ga prvi put video u Blackadderu. I onda mu dadoše ovo, sećam se intervjua sa producentima koji su razmišljali da li da povere vodeću ulogu nekome ko i nema baš na CV-u ništa te magnitude, ali da su nakon prvih snimanja videli koliko je čovek sposoban za više od svega što je do tada uradio.

Link to comment

The Cracker i Prime Suspect su isli otprilike u isto vreme - vecita diskusija koja je bolja, uticajnija, vaznija za zanr - kao Bitlsi i Stounsi. Obe su bile ogroman iskorak ka mracnijim pricama, graficki surovijim, sa psiholoski kompleksnim negativcima. Pre te dve serije zanr se mahom vrteo oko adaptacija Poirota i Holmesa i boza poput Morsea.

 

 

Link to comment

CIni mi se da je i meni Missing nesto zapinjao na pocetku, ali posle postane bas dobar. Tchéky Karyo nosi seriju, pa je dobio i spin off (Baptiste) koji je neopevano sranje.

 

Posle Touching Evil isla je Wire in the Blood, isto sa Robsonom, gde je on psihic, ocigledno inspirisana Crackerom i bas mracno-surova, bar za standarde ranih 2000.

 

Nicola se pojavljuje i kao negativac u par epizoda Scott & Bailey. Serije obelezena kao "zenska" (dve detektivke, sefica policijskog departmana, neki zenski negativci) ali su price odlicne i podela je vrhunska (Suranne Jones, Leslie Shapp, Nicholas Gleaves). Pisala Sally Wainwright koja je pisala i Happy Valley i mnogo toga drugog.

 

By the way, snima se treca sezona Happy Valley, a trebalo bi i cetvrta Unforgottena.

Link to comment
7 hours ago, chandra said:

The Cracker i Prime Suspect su isli otprilike u isto vreme - vecita diskusija koja je bolja, uticajnija, vaznija za zanr - kao Bitlsi i Stounsi.

 

Da mi oprosti DCI Tennison, ali ipak Cracker. Pisao ga je Jimmy McGovern, neupitni kralj krimi drame.

 

 

Link to comment
3 hours ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

Da mi oprosti DCI Tennison, ali ipak Cracker. Pisao ga je Jimmy McGovern, neupitni kralj krimi drame.

 

 

 

Da? Morao sam da guglam McGoverna. Od njegovog opusa gledao sam samo Gunpowder, Treason & Plot (odlican, kostimirani, fenomenalna ekipa glumaca. Ali na imdb ne vidim sta je drugo pisao od krimi drama?

 

Meni su te dve serije u top 10 svega sto je ikada snimljeno za TV i u top 2 zanra. Tesko mi je da kazem koja je bolja i koja je vise uticaja imala na zanr. Ali Tennison mi je za dlaku draza. Mozda i jer me je podsecala na jednu osobu koju znam. U svakom slucaju, obe imam u kompletnim dvd-boxovima, jedna pored druge cuce na polici (pored Foylea, Frosta, Gentlyja i za klasu slabijeg Lynleya (uleteo za neke smesne pare u to odabrano drustvo)).

Link to comment

Accused i The Lakes su krimi drama, od ostalog za preporučiti je još Hillsborough i The Street. Pre dve godine je napravio i Broken, to nije krimić.

  • Hvala 1
Link to comment

odgledao na EON pikboksu prvu sezonu Scott & Bailey. korektna engleska krimi serija u kojoj, valja zbog žena detektiva, ne videh eksplicitnog nasilja. što mi je prijalo. malo me zamorilo njihovo privatno emotivno stanje no, dominira posao. meni je odgovaralo, USA krimi serije više ne mogu da gledam.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Samo da se zahvalim na preporuci za River! Ovo nije krimi serija, više krimi drama, al malo je reći da je fenomenalna. Stelan je pokidao, i zapravo je cela serija na kompleksnosti likova, a ne na zločin iako je zločin fokus od samog početka. Kakva gluma! Veća je napetost zbog njegovog psihičkog stanja nego pri razrešavanju slučaja. Ma teško da ću naći sad nešto približno ovom. Još sam nekad mislila da je Saga iz Broen top, ovaj je sve prevazišao.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...