Jump to content
IGNORED

Krimi serije koje nemaju svoj topić


Lrd

Recommended Posts

Just now, chandra said:

Nisam gledao. Americka serija, zar ne?

 

Britanski Forgotten je fenomenalan.

 

Misliš na Unforgotten? Sa Nicola Walker? Ili baš Forgotten?

Link to comment
Jel ima neka tog ranga za preporuku? Meni sve posle Unforgotten tri klase ispod.
Ima ona sa njom onim Skarsgardom River mislim da se zove

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
11 hours ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

Misliš na Unforgotten? Sa Nicola Walker? Ili baš Forgotten?

 

Da, da, editovao sam... Nicola je fenomenalna. Bila je i serija Touching Evil s njom pre 20+ godina. Ona i Robson Green iz Grantchestera i Wire in the Blood.

 

River je ludilo, prevazilazi granice zanra, cista umetnost.

 

Ako ti je Unforgotten dobar, pogledaj Happy Valley i The Missing - to je taj kvalitet.

 

A po temi bila je slicna Case Histories, 2010 ili 11 (ima malo epizoda, cini mi se samo jedna ili dve sezone).

 

 

Link to comment

Obožavam Nicolu, predobra je. Touching Evil jebo te, kakav blast from the past, ta serija je super ostarila.

 

Odgledao i Happy Valley i River, ali The Missing mi stvarno nešto nije legao, a ne znam zašto. Probao 2 ili 3 puta, prelazim prvu i drugu epizodu i stvarno ne mogu dalje od toga, a ne mogu sam sebi da objasnim zašto, vidim da su tu svi elementi koji bi mi se obično dopali, ali jednostavno - nešto ne ide.

Link to comment

meni je prva sezona unoforgotten bila razvucena i relativno bezlicna, skoro pa odustao. i sreca da nisam. druga i treca sezona daleko, daleko bolje. fenomenalna je. bitno se to popravilo - vishe mesa, zanimljiviji slucajevi, likovi dobili na dubini... nicola fakat nosi seriju. fenomenalna!

 

u slicno vreme je prikazivan i broadchurch gde olivia colman nosi seriju al ovde je (bar meni) prva sezona bila odlicna pa krenulo nizbrdo. doduse, tu mi je bas, bas smetao tennant. trudio se on al nekako mu nije legla uloga - ili on meni nije legao. :sad:

 

happy valley nisam gledao. river mi je super.

 

ni meni se the missing nije dopao al sam odgledao prvu sezonu cisto da vidim sta bi s detetom. nije mi se dopala obrada likova. sve mi je nekako bilo previse u shablonima, preterano i preglumljeno, nisam imao za sta da se uhvatim. narativ ne klizi, ima tu dosta stucanja a i nacin na koji je uradjen obrt na kraju mi se uopste nije svideo. zbudzeno na silu bas zbog toga sto likovi nisu bili obradjeni kako treba - bar tako je meni delovalo. steta, nije losa prica, moglo je bolje.

 

jaooooo touching evil!

 

fala @Marvin (Paranoid Android), taman cu da obnovim.  

 

 

 

Link to comment
1 minute ago, adam said:

fala @Marvin (Paranoid Android), taman cu da obnovim.  

 

 

I obavezno Happy Valley :happy:

 

 

Inače verovatno sam sam pominjao više od 10 puta na ovom topiku pre, ali ako ima neki krimić aficionado koji još nije pogledao britanski Cracker, 1993-1998, ne zna šta je propustio.

 

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

I obavezno Happy Valley :happy:

 

 

Inače verovatno sam sam pominjao više od 10 puta na ovom topiku pre, ali ako ima neki krimić aficionado koji još nije pogledao britanski Cracker, 1993-1998, ne zna šta je propustio.

 

cracker je remek delo. to se gleda skoro pa ko mucke. :)

  • +1 1
Link to comment
 
I obavezno Happy Valley :happy:
 
 
Inače verovatno sam sam pominjao više od 10 puta na ovom topiku pre, ali ako ima neki krimić aficionado koji još nije pogledao britanski Cracker, 1993-1998, ne zna šta je propustio.
 
To ono sa debelim?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...