Jump to content
IGNORED

Krimi serije koje nemaju svoj topić


Lrd

Recommended Posts

El Embarcadero ili 

The Piere

 

Španska serija od dve sezone sa elementima krimića al na kašičicu. Ogroman ostatak serije se ne zna ko koga kad i kako, hvatanje krivine sa posla i suština o jakim ženama kojima muškarci baš i ne trebaju. 

Priča 3/10

Fotografija 9/10

Sise i dupeta 12/10

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

SIGNOS

 

 

Brate, 10/10 jer - Argentina! Ima rupa, ali pa šta. :D

16x50minuta (manje 3-4 minuta na kraju svake epizode koji daju “gledaćete u sledećoj:”)

Za ritam jedna epizoda nedeljno, ne znam kakav utisak daje, ali za npr. 4x3+1x4 - odlična!

 

 

iu-6.jpeg

Link to comment
  • 1 month later...

Probao da gledam Luther, nepojmljivo mi je da je to neko uopšte snimio, a kamoli misli da je "briljantno" (izgleda, mnogi)... 54 minuta epizoda traje i od toga 54 minuta what-the-fuck osećaja u mojoj glavi. Jbt...

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...

Meni se dja Luther :)

 

Odgledao sam konacno i poslednju/petu sezonu, i mislim da je najlosija od svih i najmanje detektivska. Od dva subplota onaj krimi mi je bio dobar i voleo bih da su ga vise eksploatisali. Alice subplot je potpuno sranje, a poslednja epizoda je vrlo razocaravajuca, likovi menjaju stavove i motivacije po tri puta za jednu scenu, nista nema smisla ili bilo kakve logike. Tu negde se provlaci i paralela izmedju dva subplota, ali je nedovoljno upecatljiva da bi izvadila gomilu vidjenih gluposti.

 

Ne znam je li ovo kraj serije, deluje kao da moze biti epilog, a i ne znam koliko se Idrisu Elbi snimaju ove BBC serijice sad kad je velika zverka u Holivudu.

 

edit: ok, u najavi je film "Luther" :lol: nista, gazi do kraja

Edited by goofs
Link to comment
On 5.8.2020. at 16:08, Indy said:

Probao da gledam Luther, nepojmljivo mi je da je to neko uopšte snimio, a kamoli misli da je "briljantno" (izgleda, mnogi)... 54 minuta epizoda traje i od toga 54 minuta what-the-fuck osećaja u mojoj glavi. Jbt...

 

+1 Ja sam odgledao do kraja - u trenucima apstinentske krize tokom lockdowna. Ali stoji da je nepojmljivo sranje i jedan od vecih promasaja u zanru.

Link to comment

Fina fotografija, neretko zanimljivo složeni kadrovi, industrijska proizvodnja na tragu blagog variranja nekih od klasičnih britanskih stilova režije, odličan glavni glumac i, naravno, scenarista koji više uživa u tom svom odmerenom kiču nego što guši pretencioznošću i odviše veruje u njene domete.

 

Sve u svemu, Luter mi je bio sasvim pristojna i jedna od gledljivijih britanskih serija ove decenije...

Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...