Jump to content
IGNORED

Krimi serije koje nemaju svoj topić


Lrd

Recommended Posts

4 hours ago, Haralampije said:

Gledao sam to , naravno :) 

 

Aaaaah, u petoj sezoni Endeavour, sa spijunima, kakav mali omaz Foyleu u liku Ellie Haddington. I njen govor o Bregzitu. Definitivno najbolja sezona do sada.

Link to comment

Jel neko gledao Taggarta? Je li cemu? Ono, ima 30 sezona ili tu negde, a meni opasno ponestaje droge.

 

Nisam gledao ni Inspectora Lewisa, sequel Morsea. U stvari poceo jednu, i bila mi je prespora.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pogledao poslednje sezone Unforgotten i Marcella. Obe su zanimljive za pogledati. Marcella mi je ubedljivija. Posebno mi se dopada originalnost njenog stajlinga. Nešto retro, kao engleski tedovi.

Link to comment
  • 1 month later...

Nicola Walker iz Unforgotten i River i jos nekih serija je fenomenalna! Vredi gledati samo zbog nje.

 

Tri mini serije za redom, sve tri po istinitim slucajevima britanskih serijskih ubica iz 50'-tih.

 

In the plain sight - korektna, odlicna glumacka ekipa, dobra produkcija

 

The Rillington place - uzasno mucna. rimejk o jednom od najpoznatijih slucajeva britanske krimi istorije koji je u velikoj meri doveo do ukidanja smrtne kazne u UK. imam utisak da su praveci seriju imali na umu da svaki britanac vec zna pricu, tako da je akcenat na likovima mnogo vise nego na radnji. 

 

A is for Acid - malo old fashioned, zanimljiva i nesto drugacija. takodje jako poznat slucaj, tako da nema whodunnit komponentu. tip je bio totalna dijabola. zapravo da odgledas seriju neznajuci da je istinit slucaj u pitanju, rekao bi da je potpuno iskonstruisana i nemoguca.

 

Link to comment

I nesto sasvim drugacije - The Brokenwood Mysteries. Novozelandska cetiri sezone, odgledao pola prve. Za sada ODLICNA. Zapravo sve ono sto ocekujes od tih "nisu-UK-ali-nisu-ni-daleko" skandinavskih i slicnih serija. Prelepa fotografija, harizmaticni tres detektiv, odlicni glumci, dobri zapleti, dobra muzika, galerija raznih lokalnih likova along the way. Za moj ukus bi mogla da bude i dobro mracnija, ali ajde. Vrlo gledljivo, definitivno preporuka.

Link to comment

The widower - jos jedna true story. Spooky. Odlicni glumci. Vise drama, nego krimic

 

Fallen Angel (2007) - miniserija, zena psihopata. Zanimljiv time-line.  Prilicno originalno. Sjajni glumci, Charles Dance medju njima. (Ima na YT).

 

 

Btw, Brokenwood oscilira. Ima sjajnih momenata, a onda potone u Midsomer murders.

Edited by chandra
Link to comment
  • 5 months later...
On 1.11.2016. at 17:23, chandra said:

From darkness - na momente dobro, pravi brit, ali opsti utisak vec vidjenog. Treca od 4 epizoda je fiasco, na kraju ga zanatski odrade.

 

Babylon - malo drugaciji aspekt - policija i mediji plus politika. Ima dobrih momenata, ali nije moj zanr

 

Vera - poslednja sezona, sve ok, ali ja nemam zivaca vise da slusam njen unjkavi glas.

 

Blazeni prvi znaci staracke demencije! Odgledao celih 45 minuta From Darkness a da mi je tek pred kraj proslo kroz glavu da sam vec gledao seriju. Dok ne posenilim totalno, sledi mi zlatno doba. Moci cu opet da gledam sve omiljene serije ko prvi put da ih vidim!

Link to comment
3 hours ago, chandra said:

 

Blazeni prvi znaci staracke demencije! Odgledao celih 45 minuta From Darkness a da mi je tek pred kraj proslo kroz glavu da sam vec gledao seriju. Dok ne posenilim totalno, sledi mi zlatno doba. Moci cu opet da gledam sve omiljene serije ko prvi put da ih vidim!

 

zar to nije super?! :D i onda kazu starost ne valja. ima cemu covek da se raduje.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ma da mogu tu demenciju selektivno malo da odvrnem na jace kad su serije u pitanju. Mucim se gledajuci poslednje sezone Morsea. One rane su mi potpuno negledljive, a ove pred kraj su slaba zadovoljstina za moj addiction. Endeavour je za tri klase zabavnija serija. Zanimljivo kako su ga uspesno vratili u proslost i ipak ostali verni originalu. Ali i u jednoj i u drugoj zadivljuje broj mrtvih u mirnom univerzitetskom Oxfordu.

Link to comment
On ‎25‎.‎12‎.‎2018‎. at 21:08, chandra said:

Ma da mogu tu demenciju selektivno malo da odvrnem na jace kad su serije u pitanju. Mucim se gledajuci poslednje sezone Morsea. One rane su mi potpuno negledljive, a ove pred kraj su slaba zadovoljstina za moj addiction. Endeavour je za tri klase zabavnija serija. Zanimljivo kako su ga uspesno vratili u proslost i ipak ostali verni originalu. Ali i u jednoj i u drugoj zadivljuje broj mrtvih u mirnom univerzitetskom Oxfordu.

Šta , a Midsomer i inspektor Barnabi?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...