Jump to content
IGNORED

Fortitude-It's not just cold that kills...


archi

Recommended Posts

Tovi je iz potpuno benigno-perverznih seksualnih razloga. Loži se na superdebele žene, MMW.

 

Prosto jje nemoguće da svaki mali quirk i svaku sitnicu vežu za zaplet tj. rasplet, iako nas zatrpavaju svakakvim nagoveštajima.

Link to comment
  • Replies 181
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    29

  • Frank Pembleton

    16

  • Arkadija

    15

  • Malvo

    15

Tovi je iz potpuno benigno-perverznih seksualnih razloga. Loži se na superdebele žene, MMW.

 

+1

Додуше она као да већ не може у мраку да буде замењена једним овећим белим медведом. Баја је напросто генијалан као је одвратан. 

Link to comment

moguće da nam je poturen kao distrakcija, ali opet se vraćamo na onu scenu kad je crncu neverniku stavio do znanja da zna šta je radio prošlog dana (?), kako i zašto bi to znao? kevin odlazak da sluša metalike mi više izgleda kao neophodni ali beznačajni deo razvijanja plota oko malog crnca, bilo da je on osovina cele serije ili služi da skrene pažnju u stvaranju misterije. ona svinja (prava svinja, ne debela) mi isto sumnjiva, scena potpuno van svih tokova.

 

inače, da li mi se čini ili serija nešto i ne razbija rejtinzima?

Edited by Malvo
Link to comment

moguće da nam je poturen kao distrakcija, ali opet se vraćamo na onu scenu kad je crncu neverniku stavio do znanja da zna šta je radio prošlog dana (?), kako i zašto bi to znao? kevin odlazak da sluša metalike mi više izgleda kao neophodni ali beznačajni deo razvijanja plota oko malog crnca, bilo da je on osovina cele serije ili služi da skrene pažnju u stvaranju misterije. ona svinja (prava svinja, ne debela) mi isto sumnjiva, scena potpuno van svih tokova.

 

inače, da li mi se čini ili serija nešto i ne razbija rejtinzima?

 

Jao da, skroz sam zaboravio na to, kakva nadrealna scena.

Link to comment

Odgledao i petu epizodu. Odličan je Fortitude. 

 

Od poslednjeg Vinijevog ranta bih izdvojio deo o kolektivnoj psihozi. Ta terija mi se dopada mada više kao neka metafora života na ivici civilizacije. Takođe i u sklopu priče o vivid forces. Neither good nor bad. 

 

Naravno da do kraja neće biti ničeg sf-horor-nadnaravnog. Ni pljusak riba u Fargou nije bio nadrealan.

 

Btw, fenomenalno izgledajuća ženska postava. Ne mogu da se odlučim da li mi se više sviđa pandurka-štreberka, smotana pandurka ili naučnica. 

Link to comment

 

 

Btw, fenomenalno izgledajuća ženska postava. Ne mogu da se odlučim da li mi se više sviđa pandurka-štreberka, smotana pandurka ili naučnica. 

 

 

Dobro, ima i to što kaže Mekkkejb - prilično je surov ženski izbor i ne znam koju da odaberem. Plus, nema jedna lujka nego dve. Nije fer.

:naughty:

Link to comment

Šerif mora da riješi taj svrab od nejebice, utiče mu na rasuđivanje, a ima i tog momenta zavisti, sigurno nije lako gledati kako dolazi mrki brat i odjednom taslači dvije od 10 žena koje smo vidjeli ukupno u selu, a da ih je legalno ili zdravo taslačiti. 

Meni je malo patetičan sa tim svojim stavom.

Link to comment

pih, jedan nerazmrs. vukodžebina :ziga:

 

 

 

- pošto čisto sumnjam da dolazi iz vukodžebine, onda mora biti da ruska čizma iz nekog drugog razloga pohodi fortitjud

- ne sećam se ko je pomenuo vodu i virus, ali kadar sa izlivanjem u kanalizaciju uz uvodnu pesmu nas dovodi do toga

- mrzi me da opet skidam, ali zar ne beše da je na početku prve epizode šerif stvarno pucao u medveda? jedino ako ga stvarno nisu ubili na tavanu, pa odneli da se međed počasti i ukloni tragove, što bi zapravo bilo prilično logično

- dakle, imamo dva plota, možebit spojena: ubistvo gospodina bilija i pojavu virusa, možebit kanibalističkog

- nadam se da će do kraja šerif da oplodi špansku kučku, red bi bio, 1 klimaks takoreći

 

Edited by Malvo
Link to comment

sad naleteh na ovo na blic sajtu

 

7. Najseverniji grad u kom se ne umire

Longjearbjen na norveškom ostrvima Svalbard je zvanično najseverniji grad na svetu, a jedna od posebnosti ovog grada je što je u njemu zabranjeno umreti. Čim je jedan od stanovnika teško bolestan ili na samrti, hitno se prevozi avionom ili brodom do norveškog kopna. Čak i da se dogodi smrt u gradu, meštanin neće biti tamo pokopan.

Osim toga, građanima je dopušteno da se slobodno kreću sa puškama zbog velike opasnosti od susreta sa polarnim medvedima, čija se populacija procenjuje na preko 3000. U gradu je zabranjeno i držanje mačaka jer se smatra kako ugrožavaju ptice.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...