Jump to content
IGNORED

Jupiter Ascending


Muwan

Recommended Posts

Evo, da otvaramo polako topik, cenim da će biti dosta diskusije :)

 

Ja zadovoljan, Wachowskis uradili dobar posao. Pozajmljeno nešto od Matrix koncepta ali ne utiče na integritet filma a uz to je bilo očekivano.

 

Kao i u Matrixu, doneli su vizuelne efekte od kojih donja vilica udara u pod bioskopa plus onaj neprehebivi osećaj posle gledanja filma - da sva realnost koja nas okružuje nema veze sa mozgom i da smo svi zajedno bezvredne vreće molekula u nekoj desetoj stvarnosti koju nikada nećemo biti u stanju da pojmimo ni vizuelno ni umno.

 

Razlika je da ovde ima manje filozofije a više suve akcije koja je fantastično preneta u SF žanr. Dosta detalja koje valja pohvatati tokom filma. Skroz kul. Imdb ga je sahranio ali ja mu dajem 8.5 najopuštenije.

Link to comment

Matrix ima očajni izgled. Za bioskopsko platno u sinemaskopu imali su snage za jedno 10 posto površine, ostalo su praznine. Film za teblete od 7 inča i to u formatu ekrana 1:2,35 specijalno proizvedenom za Matriks franšizu...

Link to comment

Beowl, ne mogu se vise ne sloziti. Treba rezisera obesiti o banderu za primer, spucao je xxx dollara u 2 sata ciste akcije. Film ima sve pateticne moguce momente - antigeo cizme koje se koriste kao skejtbord, krila za koja glavni junak oce da ubije :frust: , reptile, lift koji izgleda kao da te marsovci kidnapuju, rimske imperatore, vukodlake i, moje omiljeno, japanku na letecem motoru. Mogao je slobodno da pusti i Sean Beana da umre. Da, tu je i vrlo inovativan zaplet gde se visa klasa hrani zivotnom energijom nize. 

Tuga bozja je sto glumci nisu uopste bili tako losi (sem standardno iritantno blentave mile kunis).

Link to comment
  • 9 months later...

.... Imdb ga je sahranio ali ja mu dajem 8.5 najopuštenije.

bas mi nije jasno otkud tako niska ocena na imdb

jesu li bili zrtve neke kampanje ili sta...

 

ja dajem 9.5 

 

nije kao matrix (ili cloud atlas :fantom: )

ali ima sve sto jedan odlican sci fi treba da ima (racunam tu i sa vr se nog glavnog glumca   :D )

odlicni vacovski kao i uvek

Edited by Gospodin Slucaj
Link to comment

Evo, da otvaramo polako topik, cenim da će biti dosta diskusije :)

 

Dobra procena. :D

 

Elem, mislim da ga je imdb sasvim dobro procenio, možda bih mu dao oko 6 plafon. Čudna papazjanija različitih SF filmova, od Ljudi u crnom do Autostoperskog vodiča, da nije velikog budžeta (poznatih imena) i stvarno odličnih efekata, bio bi tipičan film iz B produkcije. Odgledao jednom i shift+del.

Link to comment

znam na sta mislis kada kazes da se mogu prepoznati odredjeni filmovi

ali film nije papazjanija

ako ne do savrsenstva onda je do uspeha to jedan ispeglan film

celovit je nista mu zapravo ne nedostaje

Link to comment

istice se vizijom kao i sve sto sam gledao od vacovskih

vreme kao comodity

scenografija da ne kazem specijalni efekti

vodeci glumci funkcionisu zajedno

...

 

al ne znam sto ovo pisem kad se nikad necemo sloziti

izmedju tvojih 6 i mojih 9.5 je ogromna razlika

Link to comment

Naravno, 9,5 je obično ocena rezervisana za mali broj legendarnih ostvarenja... ovaj film je daleko od toga. Još je i mojih 6 prilično velikodušno, koliko vidim na RT je dobio 26% or kritike i 39% od publike.

Link to comment

meni je vecina sci fi filmova legendarna

ja gutam sve sto ima viziju buducnosti ili drugih svetova

to je ono sto budi kreativnost u meni i tera me na razmisljanje

vizije

ovaj film ima toga u obilju

 

al ajde spustam ocenu

na 9 :D

Link to comment

istice se vizijom kao i sve sto sam gledao od vacovskih

vreme kao comodity

scenografija da ne kazem specijalni efekti

vodeci glumci funkcionisu zajedno

...

 

al ne znam sto ovo pisem kad se nikad necemo sloziti

izmedju tvojih 6 i mojih 9.5 je ogromna razlika

 

Onda gledaj In Time, daleko bolje obradjena cela prica sa trgovinom vremenom i implikacijama na zivot.

Link to comment

hvala znam za taj film

ce bude odgledano

nije me pre privukao film jer sam utiska da nije bas sci fi kakav ja volim

al de ako je neko uradio film bolje od vacovskih kako kazes...

Link to comment

Odgledao sinoć... Jeftino mi nekako i neubedljivo... Kao da nisu znali šta da naprave, bajkoviti sc fi za decu ili wannabee matrix u nekoj drugoj iteraciji. 

 

Al sve na stranu, meni je Mila Kunis toliko jedno slatko stvorenje od vajkada da je lepota dotične učinila film dosta gledljivijim. Jes da je nafrakana non stop, od četkanja wc šolje u 5 ujutru, pa na dalje, al šta sad...  :wub:

Edited by Mil@n
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...