Jump to content
IGNORED

Proizvodnja pečuraka


SleeperSleep

Recommended Posts

Koja drzava i kakvi podsticaji..meni bi bilo dovoljno samo da mi ne prave problem u momentu kada se resim da trazim papire za izvoz (Boze pomozi)..o nekoj konkretnijoj pomoci i ne razmisljam niti joj se nadam.

Za prevare oko otkupa sam cuo samo oko sampinjona. Za bukovacu me niko nije cimao. Imam neki krug sasvim Ok ljudi kojima prodajem.

Pecurke i med su cini mi se retke stavke koje nece ugroziti uvoz..sve ostalo je vrlo podlozno propasti.

Link to comment
  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • SleeperSleep

    40

  • SNARC

    13

  • ljuttko

    7

  • Anonymous

    6

poslao sam neku robu u bec pre par meseci i u jednom jedinom gartneraju (baste na obodu beca koje proizvode povrce i cvece i obicno uz to imaju prodavnicu u kojoj prodaju ne samo svoje proizvode) su za 15 dana prodali vise nego 10 lepo pozicioniranih prodavnica zdrave hrane u beogradu za 2 meseca.

 

Mislim da ćeš, ukoliko im tamo pošalješ sremuš, zaraditi finu kintu.

 

Ja sam imao ideju da im se tamo pošalje crnogorska krtola, čitav poslati kontigent bi planuo za 15 sekundi, koliko god da košta, oni jednostavno više nemaju dobar krompir (a obožavaju ga), ali mi dole u CG kažu da je ta krtola van standarda EU i nemoguće ju je poslati gore.

Link to comment

Pecurke i med su cini mi se retke stavke koje nece ugroziti uvoz..sve ostalo je vrlo podlozno propasti.

 

Prave stvari! Da sam u Srbiji time bih se bavio, vec sam to pre pomenuo.

Link to comment

E sad tek vidim da si pomenuo svež sremuš :)  Kako i gde bereš sremuš, da ne kažem kako proizvodiš :) jer se on tretira kao divlja biljka. Kad vidim na našim pijacma veliku količinu imam dilemu odakle  to  jer sremuš, makar kod mene na planini raste samo na nekim mestima , tu se širi kao tepih ali tačno na odredjenoj površini, dalje ni makac i raste jedno  prilično kratko vreme , mesec dana recimo .  Pojma nemam da li ga je moguće  gajiti u nekoj bašti i van tog perioda. Plus  i kada se nabere, sremuš ne može da se čuva nešto mnogo kako god ga upakuješ . ako nije tajna , kako si to planirao.

Ako rešiš da otkupljuješ svež ima da udaram petama vetru na planinu  i da  berem naramke ;)

dodatak: danas sam čula da će neki proizvodjač  bukovača da iznami jednu koNpanijsku praznu fabričku halu , ako  je neki od vas odavde namignite da dodjem sa korpicom :lala:

Edited by ljuttko
Link to comment

vezano za sremush, postoji biljka dvojnik koja je otrovna, zar ne?

 

 

Since bear’s garlic has become so popular, many people have tried to collect the plant in the wild. Several cases of poisoning have been reported in recent years, as there are a few toxic plants with roughly similar leaves, particularly lily of the valley (Convallaria majus, Convallariaceae/Asparaginales) and autumn crocus (meadow saffron, naked ladies, Colchicum autumnale, Colchicaceae/Liliales). Both plants do not show even traces of garlicodour, and similarities are in the best case superficial, or even non-existent.

 

 

izvor

 

Uzgred, piše da ne može da se uzgaja.

Ne mora uvek da se bere na planini, poznanica koja ima plac blizu Obrenovca kaže da u sezone obližnju šumicu okupira grupa berača koja nabere ihahaj sremuša - za prodaju na pijacama. Planine su zgodne da se produži sezona sremuša, gore ga još ima kada je u niziji uveliko nestao. Viđao sam ga čak krajem juna.

Link to comment

Biljka dvojnik :) Sremuš toliko karakteristično miriše da  ko ga jednom proba teško će pogrešiti. Planinu pomenuh samo uslovno, zaista tamo samo zbog visine sremuša ima do maja meseca,  bar kod mene. Košutnjak mi nije pao na pamet kao zelena bašta, nekako ga doživljavam više kao gradsku šumu a prema gradskim šumama sam skeptična kao  prema mestu koje je stanište nečega jestivog :puke:

Link to comment

vezano za sremush, postoji biljka dvojnik koja je otrovna, zar ne?

 

 

pomesaju ga sa djurdjevkom koji je otrovan a tako rano ima samo list koji je slican sremusu pa ko samo rutinski bere a ne mirisi moze da se zezne..bude godisnje nekoliko slucajeva trovanja

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...