Jump to content
IGNORED

Proizvodnja pečuraka


SleeperSleep

Recommended Posts

nisam, nemam vremena za sve - nekako mi je to zahtevalo previše angažmana za ranu fazu.

 

nađi nekoga od krajnjih ko može da inicira tražnju kod nekih od njih, pa neka oni dođu kod tebe

Link to comment
  • Replies 139
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • SleeperSleep

    40

  • SNARC

    13

  • ljuttko

    7

  • Anonymous

    6

Izvinjavam se sto kasnim sa odgovorom..i sto cu ovako sve na gomilu. Juce bas sejao :)

 

 E a gde je pogrešio :) nije računao na ekstremno niske temperature ili šta  drugo.?

 

A drugo najvažnije, hajd molim te objasni kako i šta sa sušenm bukovačom aprpo  holesterola i pritiska , vrlo sam zainteresovana. Ili uputi gde da se  informišem

 

Koliko znam, covek je prosto imao preveliku kolicinu peciuraka a isuvise malo trziste. Lako je napraviti, treba prodati. Srbija i srpski trgovci su opako minsko polje za svakoga ko se zaleti.

Vezano za holesterol i pritisak..bukovaca u sebi sadrzi lovastatin a on, navodno, povoljno utice na suzbijanje visokog nivoa holesterola i pritiska. Preporucuje se konzumiranje nekih 100 grama sveze bukovace dnevno ili sto je jednostavnije, nekih 10 grama susene (recimo na zapadu dosta forsiraju mlevenu koju mozes da dodas u neku corbu sos ili nesto trece.. Ikare evo ti ideja :) ) dnevno u periodu od par nedelja ili mesec dana. Ja isprobao na mom matorom koji forsira kaubojsku ishranu..i deluje. 

 

ma imaš tih uputstava milion na netu - samo kucnes proizvodnja bukovace u pretragu i to je to. mozes kupiti gotove dzakove sa zasejanim micelijumom, spremne za fazu prorastanja - snarc ce znati bolje od mene ko je od poverenja za tu rabotu. :)

 

Moje zelje, ne mogu da kazem i planovi, idu ka tome da se sve manje bavim proizvodnjom pecurke a da akcenat bacim na proizvodnju komposta, odnosno zasejanih i sto je jos bitnije, vec proraslih, dzakova. Obzirom na to da su se ljudi uveliko opekli na kupovinu zasejanih dzakova (koja je bukvalno kupovina macke u dzaku) ovo ne deluje obecavajuce. Elem, cim nabavim neko ozbiljnije dostavno vozilo, ljutko moze da racuna na par zasejanih dzakova..ali samo ako ih drzi u gajbi..u cilju promocije urbanog uzgoja hrane :)

Koliko kostaju i gde se nabavljaju sertifikati o bezbednosti hrane?

 

Ne znam mislimo li na isto, ja sam bukovacu nosio na ispitivanje u FINS lab u Novom Sadu...oliko se secam kostalo me je nekih 7000.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...