Jump to content
IGNORED

Better Call Saul


Ajant23

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Prati li neko?

 

Ja hteo da cekam da izadje sve, ali uhvatio me neizdrz. Tri fenomenalne epizode, pa u cetvrtoj kratak predah i postavka za dalje. Ali svaki detalj, svaki lik, svaki kadar ove serije je suvo zlato i vec sad je jasno da nas ceka spektakl od sezone.

 

Bice tezak rastanak s ovim svetom, nadam se da Vins razmatra neki Majk/Kim/Gustavo/Lalo/Hjuel spinof :cry: 

  • +1 1
Link to comment

Ako neko moze da pojasni logiku dzimijeve i kimine mrznje prema hauardu?

Preveliki razmaci izmedju sezona, ali nesto ne vidim razlog da se bas toliko bave njim sem ako im to ne dodje kao neki uvrnuti hobi, a on im laka meta jer ipak imaju par stvari za racionalizaciju (mesa verde, znao za cakovu odluku da ne primi dzimija u firmu)...

Link to comment

Znači krenuo sam prvu epizodu, iz objektivnih razloga nisam uspeo da je završim još, negde sam na pola, ali meni toliko to sporo i nezanimljivo sve, još od 4. sezone, užas.

 

Jednostavno me ne radi ali ni malo više. Možda ispadne ok sezona do kraja, videću. Fakat nisam kompletirao ni prvu sezonu ali sam u jednom momentu pomislio "jbt, baš je dosadno". :D

Link to comment

Ma, ovo je fantazija, bas sam srasao i na neki nacin prirodno se povezao sa skoro svakim likom, cak i sa Kim, za koju mi se javlja da ce Dzimi da je sjebe totalno. U svakom slucaju, bas me drma groznica

Link to comment

Naknadno sam, uz pomoc youtube uratka koji mi je naslovom privukao paznju, ukacio da je onaj Lalov plan totalne osvete uzasno supalj i cak mislim da vredja inteligenciju publike. Isto je i sa planom za Nachoa i sta god se desi sa Lalom vec se ne uklapa u ono kako ih pominje u BB. Ono pravljenje duplikata sefa da bi se doturila ceduljica s brojem telefona je idiotluk. Nesto se plasim da ce razresenje za ovih par likova kojih nema u BB biti podjednako bez veze. Ni ovo smestanje Hemlinu mi ne obecava. Mnogo je bolje kad se drze Dzimija i njegovih sitnih prevara mada je i on jos uvek daleko od samouverenog Sola koji je u stanju svakog da obrlati u par reci. Trejler za iducu epizodu u kome se kratko vidi kako ponovo zaposljava Francesku ilustruje da je daleko od pravog sebe mada ima jos 4 godine do BB. Bojim se da ce i to biti smandrljano odnosno nepovezano sa BB. 

Jedna interesantna svar koju sam naleteo je da je Indijanac u starom kamioncicu koji je dosao da naplati cek kod Ketlmanovih onaj lik koji je Voltu prodao taj isti kamioncic kad je kotrljao bure kroz pustinju.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Lalov deo price je postao besmislen koliko mu manjka logike. Bolje bi bilo da su ga roknuli na kraju prosle sezone. Jos nesto sto mi je promaklo je kako su Sol i Kim napravili plan koji je baziran na tome da ce Hauard da angazuje privatnog detektiva da ih prati i pomno fotografise Solovo kretanje. Autori su imali cistu situaciju da na miru i logicno razrese sve dileme i tokom ove jedne produzene sezone ali nije moglo bez komplikacija i razvlacenja bez ikakvog smisla tako da verovatno sledi podjednako besmisleno zbrzavanje da bi se sve to razresilo. Pride, izgleda da u finalu polusezone gostuju i nasi junaci™ Volt i Dzesi, verovatno u nekoj flesbek uvodnoj sceni.

Link to comment
  • 1 month later...

U prevodu na tabloidni jezik ova sezona bi imala naslov BRUTALNO! SOKANTNO! NIKO NE BI POVEROVAO STA SE DESILO! a prica i zaplet su na nivou tabloidnog teksta ispod takvog naslova.

Link to comment
  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...