Jump to content
IGNORED

Better Call Saul


Ajant23

Recommended Posts

To da nisu mogli otici bog zna gde je cisto nagadjanje s njegove strane, Mike mu napricao neko svoje matoro iskustvo i ovaj rekao sebi "pa da, sigurno se to i ovde desilo". Zasto nisu mogli da zovu nekog pouzdanog prijatelja da ih odveze kod sebe ili u neko obliznje mestasce bogu iza nogu? Pa cak i da su sami negde krenuli peske, otkud je znao da su krenuli bas u sumu? Pa cak i da jesu krenuli tamo, sta mu je bio plan, da sam pretrazi celu sumu jer mu tako osecaj nalaze dok mu se Nacho kilavi u zatvoru, sve spremniji da pozove svoje pajtose?

 

Ne znam, meni je malo previse da poverujem u sve to.

 

Neko ko sa sobom nosi milion dolara teško da će se pouzdati u prijatelja, koji može sve da ispriča policiji ili da traži svoj deo love. :)

Link to comment

odgledo 3 epizode - generalno se slažem sa vinijem. 

serija bi bila ok da nije spin off. Ustvari relativno Ok, pošto je glavni lik prilično neubedljiv. Opet, možda je to trip jer nisam navikao na Saula kao na plačipičku, što se prodaje cele tri epizode. 

Link to comment

U pravu je Vini, ali je Odenkirk toliko dobar i harizmatičan da mi je odlično do sad. :D

 

BB je prve dve sezone bio spor i dosadan (dok Walt nije postao Danger), ovde će taj uvod ići mnogo brže i dinamičnije.

Edited by Mos
Link to comment

Meni malo zasmetala ova treca, Saul se izgleda u slobodno vreme bavi private dickingom™, pa odlucuje da sam nadje nesretne Kettlemane? Ajde i to nekako, ali metodi koji mu se svode na bazanje po divljini dok ne nadje neki inkriminisuci opusak omot od bombone... zapravo me cudi zasto Vini nije reagovao, bice da jos nije odgledao :D

 

Ma u epizodi se svi oko Saula ponašaju kao idioti - i Kettlemans i policija i Nacho, pa čak i Mike. 

 

Familija - ajmo u šumu na kampovanje sa milion dolara u torbi :isuse: I šta onda, kad misle da se vrate? Kad prođe opasnost, ili kad država odbaci optužbe jer je optuženi otišao na kampovanje? Možda kad ih policija nađe i pretrese im stvari?

 

Policija - imaju jednog osumnjičenog i sto posto su uvereni u njegovu krivicu zato što je bio parkiran ispred kuće dve večeri za redom :isuse: Plus, ima krvi u kombiju, ali analiza će da potraje pa je zato bolje da sede i ne rade ništa dok osumnjičeni ne prizna sve i dobije 18 godina u zatvoru. Plus, odbijaju da izdaju poternicu i potraže porodicu iako se to radi u apsolutno svim slučajevima otmice :isuse:

 

Nacho - uhapsilo me zato što sedim parkiran ispred kuće nestalih ljudi, mora da je kriv advokat. Nestali ljudi, mora da je advokat nekome dojavio, jer niko drugi ne gleda TV i ne čita novine. Ubiću advokata, to će rešiti sve moje probleme :isuse:

 

Mike - radi na jebenoj naplatnoj rampi i umišlja da je vlasnik parkinga. E, baš tebi ne dam ovde da se parkiraš, eto tako, može mi se. Ditto i za kolonu drugih vozila koja se upravo formira iza tebe  :isuse:

 

Saulovo nasumično putešestvije kroz vukojebine Novog Meksika da i ne pominjem, prosto je nabasao na šator u divljini. 

 

Sve bih im oprostio da ima bar malo humora, ali operisali su seriju od toga. Od Saula prave dramski opterećenog protagonistu, a onda očekuju da se smejemo ne znam čemu, Majkovom izrazu lica postojanom kano klisurine? Pardon, bilo je ono "Nacho is notcha man, all right" :yawn:

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Nacho - uhapsilo me zato što sedim parkiran ispred kuće nestalih ljudi, mora da je kriv advokat. Nestali ljudi, mora da je advokat nekome dojavio, jer niko drugi ne gleda TV i ne čita novine. Ubiću advokata, to će rešiti sve moje probleme :isuse:

 

Mike - radi na jebenoj naplatnoj rampi i umišlja da je vlasnik parkinga. E, baš tebi ne dam ovde da se parkiraš, eto tako, može mi se. Ditto i za kolonu drugih vozila koja se upravo formira iza tebe  :isuse:

 

 

Ova dva su prenapregnuta čak i za tebe. Naćo je lepo objasnio da veruje da ga je Džimi namestio, da je tipovao porodicu drugoj krimi ekipi a njega da koristi kao žrtvenog jarca.

 

A za Majka - kako zamišljaš da treba da se ponaša čuvar parkinga? Pritom bivši pandur. "Oh, pa kad insistiraš da se parkiraš ovde a da ne platiš, samo napred. Ionako je sve to nebitno"?

Link to comment

Znam šta Nacho veruje, samo kažem da je vanredno idiotski verovati u to. Ako te je namestio kao žrtvenog jarca, šta je sad koji moj došao da te brani, tj. inicijalno da te ubeđuje da priznaš? Zaboravio je da si psihopata iz klana psihopata, da ti nije nikakav problem da ga odvezeš u pustinju i zakopaš, da li iz zatvora ili uživo? Zašto ne bi prosto skrenuo što levlje od Albukerkija čim dobije svoj deo od 1.6 miliona dolara?

 

Čuvar parkinga može da naplati dodatno, može da zove nekog da mu stavi lisice na točkove, može da prijavi slučaj gazdi i pusti da ga on rešava, dakle ima hiljadu i jednu varijantu od kojih većina zahteva da ga prvo pustiš da parkira (a onda da mu ne daš da izađe dok ne rešite problem). Savršeno je stupidno reći mu "nisi više poželjan ovde, your money's no good, ajde okreni se i vozi nazad". Ne radi kao izbacivač na splavu.

Link to comment

Riba iz Rotten Tomatoes-a je pozvala onaj Nach-ov broj sa šibica i stvarno se čuje poruka kao u epizodi [emoji38]

 

Inače, ima i Better Call Saul Insider podcast, sa scenaristima i Bobom, zanimljivo za slušanje..

Edited by zoki
Link to comment

Znam šta Nacho veruje, samo kažem da je vanredno idiotski verovati u to. Ako te je namestio kao žrtvenog jarca, šta je sad koji moj došao da te brani, tj. inicijalno da te ubeđuje da priznaš? Zaboravio je da si psihopata iz klana psihopata, da ti nije nikakav problem da ga odvezeš u pustinju i zakopaš, da li iz zatvora ili uživo? Zašto ne bi prosto skrenuo što levlje od Albukerkija čim dobije svoj deo od 1.6 miliona dolara?

 

Čuvar parkinga može da naplati dodatno, može da zove nekog da mu stavi lisice na točkove, može da prijavi slučaj gazdi i pusti da ga on rešava, dakle ima hiljadu i jednu varijantu od kojih većina zahteva da ga prvo pustiš da parkira (a onda da mu ne daš da izađe dok ne rešite problem). Savršeno je stupidno reći mu "nisi više poželjan ovde, your money's no good, ajde okreni se i vozi nazad". Ne radi kao izbacivač na splavu.

 

Vini, ja nemam pojma kako da odgovaram na ovo, nešto si ozbiljno istripovao. Prvi bold - namestio te, došao da ti glumi advokata i podmetne ti 18 godina u zatvoru kao minimalnu kaznu. A ti meni odgovori šta bi drugo radio? Šta bi drugo radio da ga je namestio?

Vrlo logično: druknuo ga policiji i došao da se pobrine da ostane dole. Čim je Džimi ušao odmah je rekao "priznaj sve, dobićeš malu kaznu". Ne znam šta tu ima nelogično.

 

Ovo drugo mi je još sumanutije. Majk zna da mu Džimi ne predstavlja baš nikakvu opasnost i nimalo se ne uzbuđuje što ovaj drami dok mu nije ostavio auto na rampi. Šta ima da se cima da zove bilo koga i radi bilo šta što ne treba? Samo mu kaže "nemaš validiran parking, ne može", i kraj priče. Nikakav dodatni posao, nikakvo dodatno cimanje.

Stvarno i bez zezanja si ovde debelo istripovao.

Link to comment

Šta sam istripovao? Pobogu, da je Saul druknuo Nachoa policiji i opljačkao milione sa nekom drugom ekipom, pobegao bi iz grada istog trenutka! Ne bi sedeo i čekao da mu na vrata zazvoni neki Tuco i odvede ga opet u pustinju. Ideja da ćeš da dođeš kod okorelog kriminalca da ga razgovorom ubediš da prizna zločin koji si u stvari ti počinio, sa sve pričom "dobićeš samo 18 godina" je spektakularno glupa! 

 

Što se Majka tiče, on sam sebi pravi problem time što izigrava bouncera - ti možeš da parkiraš, ti ne možeš - što i vidimo čim iza Saula krene da se pravi gužva. Ta pasivna agresija mi nešto ne ide uz Majka iz BB, on je čovek bio mnogo efikasniji.

 

Sve nabrojano je nitpicking, nema nikakvog efekta na radnju, ali je poenta u slaboj karakterizaciji. Kad se jedan ili dva lika u epizodi ponašaju iracionalno, OK, dešava se. Kad se tako ponašaju praktično svi, onda je problem u scenaristi.

Link to comment

Šta sam istripovao? Pobogu, da je Saul druknuo Nachoa policiji i opljačkao milione sa nekom drugom ekipom, pobegao bi iz grada istog trenutka! Ne bi sedeo i čekao da mu na vrata zazvoni neki Tuco i odvede ga opet u pustinju. Ideja da ćeš da dođeš kod okorelog kriminalca da ga razgovorom ubediš da prizna zločin koji si u stvari ti počinio, sa sve pričom "dobićeš samo 18 godina" je spektakularno glupa! 

 

 

Aman, bre. Ako je advokatu posao da nekoga namesti, da nađe žrtvenog jarca, onda je sastavni deo posla istog advokata da taj žrtveni jarac zaista padne. Naćo je tako razmišljao i onda je rekao Džimiju da se ne zajebava, jer kakvu god ekipu da ima, nije zajebanija od njegove. Meni je to savršeno jasno.

A za Majka nemam šta da dodam.

Link to comment

Preko svake mere si tolerantan na gluposti, ja ti se iskreno divim :D

 

Saul čija "ekipa" se pre dve nedelje sastojala od dva retarda na skejtovima, Saul koji je na jedvite jade sačuvao živu glavu, Saul koji odiše ljigavom bezmudom servilnošću iz svake pore svoga napaćenog biiićaaa - taj Saul odlučuje da se udruži sa nekim novim gangsterima i otme četvoročlanu porodicu, pritom okrivivši za otmicu upravo lika ga je smrti u pustinji poštedeo, koji zna tačno kako se zove, gde radi, i gde živi. Onda dođe kod njega i kaže "ajde priznaj da si ti oteo one, srediću ti da odrobijaš samo osamnaest godina".

 

Da Naću takve sumanute ideje padaju na pamet, ne bi gangsterisao u Albukerkiju nego bi pisao scenario za Homeland. Odnosno za 24, pošto je drugo vreme, jelte.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...