Jump to content
IGNORED

Pravo u raljama interneta: Alexxxinac i ostalo


salerokada

Recommended Posts

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Hamlet Strašni

    28

  • JozoMujica

    12

  • PopeЧе

    7

  • salerokada

    6

Zvezda je udruženje građana isto kao i partizan. Odakle ti ideja da je državna?

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Off na off: zašto se udruženje građana dotira iz budžeta?
Link to comment

U sklopu poltike podrške sportu. Pogrešne politike.

 

Mislim nije neobično da ngo dobijaju pare iz budžeta, pa i sportska društva. POgrešno je što pomoć dobijaju profesionalni klubovi u obliku keša iz budžeta.

Link to comment

Da, to nisam znao (da su udruženja građana). Sada mi još nejasnije što je AV onoliko kukao kako neće niko da ih kupi, da ih skine sa budžeta.

Po toj logici svako UG može da traži neke pare. Eto rešenja za stambene kredite: iz budžeta u Efektivu.

Link to comment

.Ja stvarno mislim da treba regulisati kako privatna lica koriste ime i simbole državnih organa da se javnost ne bi dovodila u zabludu.

Mislim da je to načelo opravdano, koliko god ovi iz alelsinca možda bili idioti a ovaj čovek radio pravu stvar.

 

To načelno nije besmislena birokratija.

U redu je regulisati korišćenje državnih simbola, ali postojeći zakon ih prepreguliše.

U tom smislu bi bilo razumno da se zabrani privatnom licu da registruje aleksinac.gov.rs i aleksinac.rs (opstinaaleksinac.gov.rs) Ali je preterivanje zabrana bilo kakvog korišćenja imena. Preterivanje je tražiti dozvolu lokalne samouprave za svako korišćenje naziva.

Link to comment

Postoje i opštine koje se zovu isto kao i neke zajedničke imenice (Bor, Topola, Ada, Kula, Odžaci, Ćuprija, Ražanj, Brus, Aerodrom, Pivara, Medveđa, Istok, Peć, Gora...) ili sintagme (Crna Trava, Bajina Bašta, Vladičin Han, Novi Sad, Novi Pazar, Nova Varoš, Novo Brdo, Suva Reka...), takođe postoje i opštine koje imaju ima koje je nekim ljudima lično ime ili prezime (Vračar, Zrenjanin, Leskovac, Obilić, Glogovac, Orahovac...), kao i ime međunarodnih organizacija (Crveni Krst). Van pameti je da te opštinske vlasti imaju monopol na korišćenje imena. To znači da Pera Todorović može bez problema da otvori auto servis Todorović, a Žika Vračar mora od opštine Vračar da traži dozvolu (i verovatno i plati neku taksu na to) da koristi svoje lično prezime. Ili da Stevo Glogovac i Sanibal Orahovac moraju da traže dozvolu od svojih opštinskih imenjaka da bi otvorili školu fudbala sa svojim prezimenom.

Link to comment

Ma zajebava nas Hamlet, garanteka. Čuj 'Aleksinac' je ime državnog organa... kadar nevera :isuse:

Pa upravo to i kažem. ,,Beograd" nije državni organ, Beograd je naseljeno mesto, grad - toponim. Ideja da gradska uprava ima monopol na korišćenje reči ,,Beograd" je potpuno suluda.
Link to comment

Ma zajebava nas Hamlet, garanteka. Čuj 'Aleksinac' je ime državnog organa... kadar nevera :isuse:

 

Ma ne zajebava se on uopste. Oboleo od birokratije covek, nije ni svestan da su neki ljud koristili rec "Aleksinac" hiljadu petsto i neke godine jos. Kakvi, to je ime "samoupravne jedinice" za njega. Nista, predlazem da preda dva obrasca i potvrdu o rodjenju i i onda ce se sve to srediti. 

Link to comment

Pa možeš da kupiš legalno građevinski materijal, platiš legalno projekat, imaš svoj plac ali opet bez dozvole ne smeš da sazidaš kuću.

 

 

 

 

Gde ne smeš da sazidaš kuću? Sajt nije hostovan, niti mu je domen registrovan u Srbiji.

 

Link to comment

Ok. Vidim da se sa vama ne može normalno razgovarali čak ni po niskim forumskim standardima. Over and out

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

Čekaj, Hamlete, šta fali Delijinom postu?

Ili bar meni odgovori da li postoji adresa između gov.rs i .net? Slična stvar piše i u onoj presudi koju je Venom citirao.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...