Jump to content
IGNORED

Pravo u raljama interneta: Alexxxinac i ostalo


salerokada

Recommended Posts

Nema to veze sa zakonom o komunalnim delatnostima. Piše u zakonu o lokalnoj samoupravi.

Uopšte nije stvar plaćanja. Skupština procenjuje da li krši javni interes dozvoljavanje nekome da koristi to ime

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment
  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Hamlet Strašni

    28

  • JozoMujica

    12

  • PopeЧе

    7

  • salerokada

    6

Nema to veze sa zakonom o komunalnim delatnostima. Piše u zakonu o lokalnoj samoupravi.

Uopšte nije stvar plaćanja. Skupština procenjuje da li krši javni interes dozvoljavanje nekome da koristi to ime

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

Šta piše o zakupu internacionalnog domena u Zakonu o lokalnoj samoupravi? I gde se oni pozivaju na zakon o lokalnoj samoupravi?

Edited by JozoMujica
Link to comment

Ne zezam, ozbiljno pitam.

Da je pokrenuo firmu, razumem da mogu da ga jebu. I za ovo "naziv sajta" (samo ne znam da li se to definiše u <title></title> tagu ili na nekom drugom mestu) đene - đene. Al' bre za domen, kad možeš da zakupiš bilo koju kombinaciju slova za 10 dolara, stvarno ...

Link to comment

Pa možeš da kupiš legalno građevinski materijal, platiš legalno projekat, imaš svoj plac ali opet bez dozvole ne smeš da sazidaš kuću.

 

Kao što rekoh, problem je ovde.sto razvoje tdlehnologije ne peti razvoj zakonodavstva.

 

Ja stvarno mislim da treba regulisati kako privatna lica koriste ime i simbole državnih organa da se javnost ne bi dovodila u zabludu.

Mislim da je to načelo opravdano, koliko god ovi iz alelsinca možda bili idioti a ovaj čovek radio pravu stvar.

 

To načelno nije besmislena birokratija.

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

A sta se desi ako Gvozden umjesto da ugasi domenu, ponudi je meni da nastavim sa istim radom? Ili nekom drugom iz Zimbabvea? Ili ovom Kanadjaninu?

Mislim, on se ratosilj'o bijede™?  :unsure:

Edited by Tpojka
Link to comment

A sta se desi ako Gvozden umjesto da ugasi domenu, ponudi je meni da nastavim sa istim radom? Ili nekom drugom iz Zimbabvea? Ili ovom Kanadjaninu?

Mislim, on se ratosilj'o bijede™?  :unsure:

 

 

To načelno nije besmislena birokratija.

Link to comment

Bespotrebno si zajuniotm i ne daš se. Sajt lokalne samouprave, u ovom slučaju opštine Aleksinac se nalazi na adresi aleksinac.org i jasno piše da je to zvanična prezentacija Opštine, kao što kod ovog lika piše da je njegov sajt nezvaničan i nezavisan . Za debatu može da bude da li zvaničan sajt lokalne samouprave može ili treba da bude na komercijalnom .org, umesto na državnom org.rs domenu. Registracija sajta aleksinac.net ne može i ne sme da bude pod šapom organa lokalne samouprave, a cela ujdurma je ovde oko toga što (pretpostavljam, nisam čitao) se na sajtu ne objavljuju hvalospevi i dupeljubi lokalnim šerifima. Registrovan van zemlje, hostuje se van zemlje, mogu da mu duvaju. Najviše će me iznervirati ako on odustane od domena i sajta.

Link to comment

A sta se desi ako Gvozden umjesto da ugasi domenu, ponudi je meni da nastavim sa istim radom? Ili nekom drugom iz Zimbabvea? Ili ovom Kanadjaninu?

Mislim, on se ratosilj'o bijede™? :unsure:

Pa ne mogu mu ništa onda. Ima i deep Web tamo.mozes i ubistva da naručiš.

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

Bespotrebno si zajuniotm i ne daš se. Sajt lokalne samouprave, u ovom slučaju opštine Aleksinac se nalazi na adresi aleksinac.org i jasno piše da je to zvanična prezentacija Opštine, kao što kod ovog lika piše da je njegov sajt nezvaničan i nezavisan . Za debatu može da bude da li zvaničan sajt lokalne samouprave može ili treba da bude na komercijalnom .org, umesto na državnom org.rs domenu. Registracija sajta aleksinac.net ne može i ne sme da bude pod šapom organa lokalne samouprave, a cela ujdurma je ovde oko toga što (pretpostavljam, nisam čitao) se na sajtu ne objavljuju hvalospevi i dupeljubi lokalnim šerifima. Registrovan van zemlje, hostuje se van zemlje, mogu da mu duvaju. Najviše će me iznervirati ako on odustane od domena i sajta.

Nisi čitao ni moje postove očigledno, tako da rasprava bilo.koja sa tobom i jeste bespotrebna.

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

Uz dužno poštovanje, ovo nije ime jedinice lokalne samouprave. Jedinica lokalne samouprave zove se ,,Opština Aleksinac". Samo ,,Aleksinac" je ime naseljenog mesta koje je postojalo mnogo pre nego što je na toj teritoriji oformljena jedinica lokalne samouprave. Mislim, ajde, samo je Beograd bio pun kafana koje su se zvale po gradovima ili zemljama (Zagreb, Albanija, itd.).

 

+1

 

Suština!

 

Da sam na mjestu Aleksandra Gvozdena u krajnjem slučaju promjenio bi svoje prezime u Aleksinac, pa da vidim onda šta mogu!?

Predsjednik Partije podunavskih Srba se zove Rade Leskovac, šta on sad treba da uradi?

 

Nadam se da će dobiti pravnu bitku, jer bi drugačije bilo katastrofa!

I

Link to comment

Meni je ovde vise problem nacin na koji drzava nesto uredjuje, standardno donosenje odluke lupanjem sakom o sto, a ti se toga pridrzavaj bili mi u pravu ili ne. Za ostalo, internet odavno nije divlji zapad gde svako moze da radi sta hoce i gde vlada ko prvi njegovo. Postoji dovoljno primera gde je doslo do oduzimanja domena. Cak i pomenuti ICANN ima proceduru za tako nesto https://www.icann.org/resources/pages/help/dndr/udrp-en . Konkretno znam za slucaj gde je grad Solingen tuzio nekog za domen solingen.info, pa su na kraju preuzeli domen upravo iz razloga koje pominje Hamlet. Ali velika razlika je sto se odnosi samo na domen info. Nemam misljenje da li odluka ima smisla ili ne, ali za mene licno je to bitna razlika.

 

Nego, ako ne moze FK Dedinje Beograd, kako moze KK Crvena zvezda Beograd? :s_p:

Link to comment

Evo nadjoh na engleskom:

 

 

On September 29, 2006, the federal Supreme Court in Karlsruhe swept .info domains into its jurisdiction. In the matter I ZR 201/03, the court barred the owner of the solingen.info domain from its use, finding an infringement of the city of Solingen's name under §12 of the civil code, Bürgerliches Gesetzbuch.

Fortunately, the court in a dictum distinguished the .de and .info top level domains from both other cTLDs and TLDs such as .biz and .pro which it believes not to cause confusion when used for names involving governmental communities, as the Bahr blog also notes.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...