Jump to content
IGNORED

Newsweek Srbija


ajgor

Recommended Posts

На коју причу мислиш, мајора?

 

Мени је прича о озраченој деци озбиљнија. Није позната јавности (барем мени), и врло је озбиљна.

Слика на насловној није ништа посебно, али како се дели бесплатно није ни пресудна.

 

Има још места за истраживање, али су ставили сасвим довољно да се покрене прича.

Такође има и доста места за проширење - колико верујемо у савремену медицину, лако се може повући паралела са данашњим сумњама у вакцинацију.

 

Да су ставили мајора на насловну, испали би прилично таблоидно.

И колико знам, прве насловне стране лиценцних часописа одобравају из иностранства, сумњам да би они пустили плавушу на насловну.

 

Већ је Акибоно окачио, тако да не улазим, али грешиш у старту: ова прича о "тајном зрачењу 50.000 деце" вуче на жуто да жуће не може бити и просто мора да се обради на много озбиљнији начин него што је то овде урађено.

 

А мајор је Хелена је њихова, они направили, па још ексклузивно, па не само да је транс, него је сада и завереник против Вучића...Редакције увек треба да стану иза таквих прича.

 

А то што би прича о транс жени "испала таблоидна" у Србији је засебна тема о којој може да се прича, али је свакако предрасуда против које треба ићи, а најбољи начин да се иде против тога је да се транс људи прикажу каквим јесу - као нормалне особе. Дакле, Хелена је била апсолутна сигурица у сваком погледу и најбољи могући старт и они се баце на ово.

Link to comment

Мени је прича о озраченој деци озбиљнија. Није позната јавности (барем мени), и врло је озбиљна.

 

Samo još takvi tekstovi fale baš sad u jeku histerije antivakcinaša, sve u fazonu "eto kako nas je medicina uvek nečim trovala".

Edited by AcaRadio
Link to comment

ovo je tabloidnije, tajna o zracenju 50,000 srpske dece. ne znam koja je rec manje tabloidna.

 

i naravno da se naslovne strane, ni prve ni poslednje, ne odobravaju iz inostranstva, besmislica. kao i besmislica da inostranstvo, sta god to znacilo, ne bi pustilo pricu u majoru koji je sada majorka i pri tom vec dva meseca niko ne dospeva do nje direktno.

 

a o epidemiji kosopasice 1950-ih sam ucila u skoli, na casovima domacinstva. tako da, i tu masis.

Link to comment

a o epidemiji kosopasice 1950-ih sam ucila u skoli, na casovima domacinstva. tako da, i tu masis.

 

Ма, цео текст је писан у том параноидном тону, а притом обилује текст силним бројкама, десетинама хиљада, стотина хиљада, милиона, а извора нигде. Најгори сензационализам.

 

Али, да нагласим, тема је јако занимљива и зрела за нову обраду, али не овако, него како треба.

Link to comment

i naravno da se naslovne strane, ni prve ni poslednje, ne odobravaju iz inostranstva, besmislica. kao i besmislica da inostranstvo, sta god to znacilo, ne bi pustilo pricu u majoru koji je sada majorka i pri tom vec dva meseca niko ne dospeva do nje direktno.

 

Зависно од лиценце и куће од које се добија, али се углавном одобравају - поготово за прва издања.

Код неких ти чак одређују шта иде на насловној.

У случају нашег Њузвика не знам каква је ситуација.

 

 

a o epidemiji kosopasice 1950-ih sam ucila u skoli, na casovima domacinstva. tako da, i tu masis.

 

Ја нисам, нисам ни знао за ту болест. Знао за гушавост и још неке ендемске болести, за ово нисам.

Link to comment

Ма, цео текст је писан у том параноидном тону, а притом обилује текст силним бројкама, десетинама хиљада, стотина хиљада, милиона, а извора нигде. Најгори сензационализам.

 

Али, да нагласим, тема је јако занимљива и зрела за нову обраду, али не овако, него како треба.

 

obradjivali su ihahaj, secam se slicnog tipa pisanja u vecernjim novostima u doba prvog onanisanja nad ozracenim uranijumom. posto je valjda jednakost nadjena izmedju tzv. zracenja 1950-ih i bombi. ovo u politici je bilo dosta pristojno, pisao je i nin o tome, a davnih dana i start, pred sam kraj, u sklopu price o nekim pogresnim reakcijama na epidemiju velikih boginja.

 

ali rec po rec u naslovu:

tajna  - evo za 15 minuta smo utvrdili da nije tajna

zracenje - uuu, zracenje, uuu, panika, uuu, dole zvanicna medicina, jos ako je radioaktivna, uuuu, bolje da se mazem vodom od kobuhe ili kako se vec zove onaj elijen u tegli

50,000 - gore 50,000, u tekstu 20,000, pa 100,000, vazno da ima sto vise nula.

srpske - pa da, koja bi druga deca zivela u srbiji, jednoj od republika sfrj, tokom 1950-ih.

dece - nema sta da se kaze. decadecadecadeca

Link to comment

u najkracem, da li da kupim?

 

 

edit, a nema na novinarnica.net?

Besplatno se deli uz Kurir i Danas. A vredelo bi samo zbog Helene. Ne pamtim da li je i kada je neko trans u Srvbiji prikazan normalno.

Link to comment

Treće Oko se i dalje prodaje i kupuje. 

 

Ja neki dan kupio Treće oko misleći da je nešto kao Zona sumraka, pa da im eventualno ponudim da im pišem tekstove o reptilijancima, hologramu meseca i sl, ali ne - ono Treće oko je pravo zlo: loše vakcine, ruske metode, kristali koji leče, lečenje pijenjem petroleja, gledanje u sunce...Voleo bih da ih prijavim nekome, ali ne znam kome.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...