Jump to content
IGNORED

Newsweek Srbija


ajgor

Recommended Posts

Ne mogu baš da uklavirim odakle želja da se na ovom tržištu plasira verovatno lokalizovana verzija Njuzvika, kada je već godinama, da ne kažem decenijama poznato da se domaći njuz-magazini ne mogu prodati u više od 10 hiljada primeraka, u najboljem slučaju. Matično izdanje sam čitao negde do sredine devedesetih, prestao je da mi bude zanimljiv i batalio pretplatu. 

Link to comment

danas mi neko rekao da je ugovorna obaveza kurira, kad je kupio adriju ili kako li se vec zvao taj gigant, da u sledecih 18 meseci izbaci najmanje cetiri njihova licencirana izdanja. ne znam koliko je to istina, ali me ne bi cudilo, kao kad kupis licencu neke agencije za formulu jedan, moras da uzmes i svetsko prvenstvo u karlingu.

 

jedino sto verujem da ne treba ocekivati nikakvo svetlo u tunelu medijskog mraka, ne verujem da ce tu biti nekih lokalnih iskoraka.

Link to comment

podeliće ga i uz Danas, 9. fevruaria - ide kolor reklama preko cele strane već drugi dan!

 

hoće li biti uobičajenog nivoja googliš bukvalnog prevođenja, pitanje je sad.... verovatno hoće  :mellow:

Link to comment

podeliće ga i uz Danas, 9. fevruaria - ide kolor reklama preko cele strane već drugi dan!

 

hoće li biti uobičajenog nivoja googliš bukvalnog prevođenja, pitanje je sad.... verovatno hoće  :mellow:

 

I ja se plašim da će biti tarzanskog prevođenja, pre svega zbog nedeljnog ritma izlaženja. S druge strane, National Geographic, koji je sada pod istom medijskom kapom, može da se pohvali pristojnim prevođenjem, ali to je mnogo lakše kada se izlazi jednom mesečno.  

Link to comment

danas mi neko rekao da je ugovorna obaveza kurira, kad je kupio adriju ili kako li se vec zvao taj gigant, da u sledecih 18 meseci izbaci najmanje cetiri njihova licencirana izdanja. ne znam koliko je to istina, ali me ne bi cudilo, kao kad kupis licencu neke agencije za formulu jedan, moras da uzmes i svetsko prvenstvo u karlingu.

 

jedino sto verujem da ne treba ocekivati nikakvo svetlo u tunelu medijskog mraka, ne verujem da ce tu biti nekih lokalnih iskoraka.

Ово нема никакве везе.

АМС је имала уговоре које је нова управа наследила. О новим условима уговора може касније да се преговара, то се не ради аутоматски.

Осим тога Адриа је имала уговоре са неколико медијских кућа за лиценце.

Edited by vathra
Link to comment

Prelisatao jutros prvi Newsweek Srbija.Kakva ziheraska ekipa:M Ivanovic,V Tufegdzic,R Femic  :isuse:

Puno (neplacenih)reklama,nista specijalno za procitati....

 

Мајор је испао боље у фото сешну него Зорана Михајловић ономад у Блицу  :fantom:

Link to comment

Nije da imam nesto protiv ali imas prljavu mastu :)

 

Примедба се више односи на очајан квалитет Зоранине насловне и фото сешна.

Link to comment

ali potpuno ludilo mozga, imas tu pricu koja je apsolutni bum u svakom smislu, a ti na naslovnu stavljas navodno ozracenu decu pre pedeset godina. 

 

На коју причу мислиш, мајора?

 

Мени је прича о озраченој деци озбиљнија. Није позната јавности (барем мени), и врло је озбиљна.

Слика на насловној није ништа посебно, али како се дели бесплатно није ни пресудна.

 

Има још места за истраживање, али су ставили сасвим довољно да се покрене прича.

Такође има и доста места за проширење - колико верујемо у савремену медицину, лако се може повући паралела са данашњим сумњама у вакцинацију.

 

Да су ставили мајора на насловну, испали би прилично таблоидно.

И колико знам, прве насловне стране лиценцних часописа одобравају из иностранства, сумњам да би они пустили плавушу на насловну.

Link to comment

Мени је прича о озраченој деци озбиљнија. Није позната јавности (барем мени), и врло је озбиљна.

Слика на насловној није ништа посебно, али како се дели бесплатно није ни пресудна.

 

Eh nije poznata javnosti.... DJV Informer odma raskrinkao tu Kurirsku bandu u Njuzvik oblandi!

 

4570_screenshot-2015-02-f09-14.41_f.jpg

 

 

BRUKA I SRAMOTA

 

Srpski "Newsweek" plagirao "Politiku"Pompezno najavljivani srpski "Newsweek" kao glavnu priču na naslovnoj strani prvog broja objavio je tekst "Tajna o zračenju 50.000 srpske dece", koji je "Politika" objavila još u avgustu 2010. godine!

 

... itd. 

 

btw, tu je odma i afera u najavi :D

 

"Newsweek" izblamirao "Kurir": Rodić smenjuje urednika?!

Kako Informer.rs nezvanično saznaje, vlasnik "Kurira" Aleksandar Rodić doslovno je pobesneo kad je otkrio da je "ekskluzivnu" priču o zračenju 50.000 dece u Srbiji pre pet godina objavila "Politika".

Naš izvor blizak Rodiću tvrdi da on ozbiljno razmišlja da zbog ovog propusta smeni glavnog urednika srpskog "Newsweeka".

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...