Jump to content
IGNORED

FEST 2015


FPLS

Recommended Posts

Pogledah Belog boga u DKCu, pored svega mi je drago da mi se jedan Kornelov film cestito svideo, posto sam sa neka dva starija krizirala.

 


A posto sam sedeo odmah uz ziri, nesto mi se cini da nisu bili odusevljeni. Dragojevic proveravao sat na mobu svako malo-malo,a  azijat blago nezainteresovan za dodeljenog simultanog prevodioca + je uspeo da izadje tacno par minuta pre kljucnih trenutaka u zapletu i vrati se tek pred kraj.

 

(..)

 

Mislim da mi je ovo drugi madjarski film koji sam gledao (prvi naravno Kontrol) tako da ne mogu sa sigurnoscu da pricam ali mi se cini da je gledao da nadje najbolje glumce ali da jednostavno izbor i nije neki. Ne znam, mozda gresim ali malo sumnjam u madjarsku kinematografiju.

 

Na "Neshvacenoj" Dragojevic i Azijat maltene da nisu zatvarali usta.

 

Sto se druge konstatacije tice, gresis totalno ali ako si gledao svega dva filma novije madjarske ~nezavisne produkcije onda realno ne mozes ni da imas misljenje. (Ne da mi je jasno sto ti je "Kontroll" los po glumi) (I svakako ti preporucujem, ako te zanima madjarski film, da pogledas recimo film "Taxidermia")

 

Kornel inace uvek radi sa istom ekipom (prijatelja) bilo da su u pitanju filmovi, bilo predstave (jednu od novijih smo gledali na pretposlednjem Bitefu, "Tesko je biti bog"), meni je pola lica u filmu bilo ocekivano, pogotovo sam se pitala kada ce se pojaviti kratkokosa Orsi Tóth (devojka koja u azilu pozove upravnicu zbog Haagena). Sad ne mogu reci da mi se svi svidjaju u svim filmovima koje videh, ali kada se isprati rad tih glumaca sa odredjenim autorima, to ima neku posebnu dimenziju. Za "Belog boga" konkretno se mogu sloziti da su neki bili promasaj, za mene licno sama devojcica, dok za ostale nisam sigurna da li je u pitanju i ovo o cemu je kobni pricao.

 

Sam film mi je, ako izuzmemo neke od mucnih scena (koje zacudjujuce nisu eksplicitne, izgleda da je Kornel resio da bude blazi prema zivotinjama nego prema ljudima), bio za uzivanje, ~osveta kao tema uvek pokrece coveka, a ovde se prosto ne moze zanemariti citav aspekt price sa psima kao glavnim likovima. Na kraju, sve to se moze gledati i malo preneseno, film ima vise ravni, a reziser, kako to cesto i radi, komentarise stvari koje ga se ticu u sopstvenoj zemlji. Valjda smo se svi i tokom i posle filma nasli u razmisljanju o realnom problemu.

Link to comment
  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • I*m with the pilots

    11

  • kobni zelaya

    9

  • *edited by mod

    7

  • reg

    5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...