Jump to content
IGNORED

FEST 2015


FPLS

Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • I*m with the pilots

    11

  • kobni zelaya

    9

  • *edited by mod

    7

  • reg

    5

 

xexexe, moj dobar drugar, strasni filmofil mi odgovorio vrlo kratko o nekim filmovim sa festa /koje je pogledao u parizu, jelte/ 

''Nemam vremena za detalje, no evo ti lista filmova (sa FEST-a)

 

 

k)   Feniks – losiji od "Barbare"

 

 

 

 

 

:( Ja bas zbog Barbare idem da ga gledam.

Link to comment

Ja ću najmanje Barbaru 2, White God, 71', i svima koji idu na What we do in the shadows strašno zavidim što će u bioskopu da ga gledaju, mada mislim da je Sava Centar najgori venue za njega, DKC bi bio savršen.

Htela sam i Miss Julie, ali izašao je već, tako da...

Link to comment

Karata za projekciju filma "Feniks" u DKCu vise nema :( a ostali termini su nemoguci za zaposlene..nadam se da ce biti negde do kraja godine, ako nista onda na sledecim Danima nemackog filma.

Pazarih za sve ostale koje sam naumila.

Skroz mi je zao sto se novi film Dagura Karija prikazuje u nemogucim terminima :/

 

@Reg, opisacu ti drugom prilikom kako je izgledala pomenuta projekcija, jer odmah dobijem grceve kad pomislim na nju, ali nije bila ista grupa/uciteljica kao na "Lore". Meni je inace skroz super taj selektor Dana nemackog/austrijskog filma, svidjaju mi se njegovi uvodi :)

Link to comment
  • 2 weeks later...

Sledeci filmovi sa festivala ce biti u bioskopima:

BELI BOG White God (2014) žanr: drama režija: Kornél Mundruczó uloge: Zsófia Psotta, Sándor Zsótér, Lili Horváth od 5. 03. 2015.

ČOVEK PTICA Birdman (2015.) žanr: komedija, drama režija: Alejandro González Iñárritu uloge: Michael Keaton, Zach Galifianakis, Edward Norton od 5. 03. 2015.

DIVLJINA Wild (2015.) žanr: biografija, drama režija: Jean-Marc Vallée uloge: Reese Witherspoon, Laura Dern, Gaby Hoffmann od 12. 03. 2015.

POTRAGA The Search (2014.) žanr: drama režija: Michel Hazanavicius uloge: Berenice Bejo, Annette Bening, Maksim Emelyanov od 12. 03. 2015.

ENKLAVA Enklava (2014.) žanr: drama režija: Goran Radovanović uloge: Filip Šubarić, Denis Murić, Nebojša Glogovac od 19. 03. 2015.

I DALJE ALIS Still Alice (2014.) žanr: drama režija: Richard Glatzer, Wash Westmoreland uloge: Kristen Stewart, Julianne Moore, Kate Bosworth od 26. 03. 2015.

DIVLJE PRIČE Wild Tales (2014.) žanr: komedija, drama, triler režija: Damian Szifron uloge: Liliana Ackerman, Luis Manuel Altamirano Garcia, Alejandro Angelini od 2. 04. 2015.

 

+

 

"Nicije dete" od 8. aprila

Link to comment

I meni je bas legao, pogotovu na velikom platnu. Sad ima par stvari koje kvare utisak na prvom mestu simbolika prs' u oko koja pocinje od samog imena filma pa sve do kraja i madjarski glumci koji jednostavno glume na Hallmark nivou. To je toliko bolno ocigledno da se u filmu pojavljuje lik koji sa recepcija bukvalno vice jednu ipo recenicu ali je u tome uverljiviji od svih ostalih ljudskih glumaca u filmu.

 

Sa druge strane  gotovo svaka scena sa psom i psima je remek delo. Jos kada se uzme u obzir da su skoro 300 kerova uzeli maltene sa ulice i nakon filma ih sve udomili, prosto nema razloga da se preskoci ovaj film.

 

A posto sam sedeo odmah uz ziri, nesto mi se cini da nisu bili odusevljeni. Dragojevic proveravao sat na mobu svako malo-malo,a  azijat blago nezainteresovan za dodeljenog simultanog prevodioca + je uspeo da izadje tacno par minuta pre kljucnih trenutaka u zapletu i vrati se tek pred kraj.

 

 
U drugom delu filma sam imao par solidnih  flesheva na planet of the apes :D

 

Link to comment

awwwww :(

 

 

koja budala je zvala ovog sarlatana na fest i zasto?

 

(na stranu ovo bahato, idiotsko ponasanje)

Na Politiku s ovim, onaj topik Rusija i Srbija itd...... :P

Link to comment

I meni je bas legao, pogotovu na velikom platnu. Sad ima par stvari koje kvare utisak na prvom mestu simbolika prs' u oko koja pocinje od samog imena filma pa sve do kraja i madjarski glumci koji jednostavno glume na Hallmark nivou. To je toliko bolno ocigledno da se u filmu pojavljuje lik koji sa recepcija bukvalno vice jednu ipo recenicu ali je u tome uverljiviji od svih ostalih ljudskih glumaca u filmu.

 

Sa druge strane  gotovo svaka scena sa psom i psima je remek delo. Jos kada se uzme u obzir da su skoro 300 kerova uzeli maltene sa ulice i nakon filma ih sve udomili, prosto nema razloga da se preskoci ovaj film.

 

A posto sam sedeo odmah uz ziri, nesto mi se cini da nisu bili odusevljeni. Dragojevic proveravao sat na mobu svako malo-malo,a  azijat blago nezainteresovan za dodeljenog simultanog prevodioca + je uspeo da izadje tacno par minuta pre kljucnih trenutaka u zapletu i vrati se tek pred kraj.

 

 

U drugom delu filma sam imao par solidnih  flesheva na planet of the apes :D

 

 

Meni je "prst u oko" strategija bila plus, i potpuno je razumljiva s obzirom da se radi o Mađarskoj, danas. Naslov je, inače, parafraza Fulerovog White Dog.

 

Što se tiče glume, stvarno je bad acting, ali mislim da i tu treba biti oprezan. Ja sam gledao samo jedan Mundrucov film do sada, ali i u njemu postoji sličan zahvat, tako da možda može da se tu nađe neka logika. Naime, film počne kao nekakva savremena realistička drama, a onda nekako, neprimetno ali iznenada :), sklizne u vrlo konkretan žanr i stil, što se izražava prvenstveno kroz glumu. Tako ovaj film sklizne u neku vrstu revenge movie-a, sa tipično lošom b-movie glumom. Odjednom sve postane jako psihološki nemotivisano (npr. kad psi ulete na koncert, a devojčica kaže "Došli su zbog mene" :) ) Čuo sam već neke slične primedbe na glumu, ali eto, mislim da nije slučajno što se glumi tako kako se glumi.

 

Video sam Dragojevića i Nedu Arnerić (jel' i ona u žiriju). Ona će valjda da razume lošu glumu, radi to čitav život. :lolol:

Link to comment

Na Politiku s ovim, onaj topik Rusija i Srbija itd...... :P

e, mislio sam, al sam se onda setio da je snimio rusku barku, il kako se vec zove ono izdrkavanje u 1 kadru.

 

nego kobajo, esi izvalio da birdmana na festu vode kao komediju? wtf?

 

i jel moze neko da mi kaze de ima beli bog, i da li ima srecan kraj. ako ga nema, ne postoji sansa da ga odgledam.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Meni je "prst u oko" strategija bila plus, i potpuno je razumljiva s obzirom da se radi o Mađarskoj, danas. Naslov je, inače, parafraza Fulerovog White Dog.

 

Što se tiče glume, stvarno je bad acting, ali mislim da i tu treba biti oprezan. Ja sam gledao samo jedan Mundrucov film do sada, ali i u njemu postoji sličan zahvat, tako da možda može da se tu nađe neka logika. Naime, film počne kao nekakva savremena realistička drama, a onda nekako, neprimetno ali iznenada :), sklizne u vrlo konkretan žanr i stil, što se izražava prvenstveno kroz glumu. Tako ovaj film sklizne u neku vrstu revenge movie-a, sa tipično lošom b-movie glumom. Odjednom sve postane jako psihološki nemotivisano (npr. kad psi ulete na koncert, a devojčica kaže "Došli su zbog mene" :) ) Čuo sam već neke slične primedbe na glumu, ali eto, mislim da nije slučajno što se glumi tako kako se glumi.

 

Video sam Dragojevića i Nedu Arnerić (jel' i ona u žiriju). Ona će valjda da razume lošu glumu, radi to čitav život. :lolol:

 

 

Mislim da mi je ovo drugi madjarski film koji sam gledao (prvi naravno Kontrol) tako da ne mogu sa sigurnoscu da pricam ali mi se cini da je gledao da nadje najbolje glumce ali da jednostavno izbor i nije neki. Ne znam, mozda gresim ali malo sumnjam u madjarsku kinematografiju. A prica je takva da mi deluje sasvim realno da je otkupi neki holivudski studio, malo usminka i doda jednu meru Lesi se vraca kuci i unovci ga u milione. I da meni je ta scena "Dosli su po mene" potpunovan svakog konteksta, na stranu to sto em tu nema Hagena em ni nisu dosli po nju :D

 

Cudi me da te nisam video ja sam sedeo odmah uz Dragojevica. Kada sam usao u onaj srednji red video natpise "Rezervisano" na jedno 8 stolica sto je cudno jer u DKC nikada nije bilo ni numerisano a kamoli rezervisano, pa sam mislio da je mozda dosla ekipa filma, ali posle kada sam video Nedu i Dragojevica, skapirao sam sta je u pitanju, tako da je i ona definitivno u ziriju.

 

 

@Toni kraj je delimicno otvoren za tumacenje. Ja i devojka smo izasli sa oprecnim misljenjem sta je bilo na kraju tako da the end is what you make of it ;)

Link to comment

e, mislio sam, al sam se onda setio da je snimio rusku barku, il kako se vec zove ono izdrkavanje u 1 kadru.

 

nego kobajo, esi izvalio da birdmana na festu vode kao komediju? wtf?

 

i jel moze neko da mi kaze de ima beli bog, i da li ima srecan kraj. ako ga nema, ne postoji sansa da ga odgledam.

 

Biće u bioskopu posle FESTa, tako kaže pilotkinja. Mislim da možeš da gledaš, ja sam bio jako uznemiren na početku filma (imam macu, ali svejedno), međutim film tako klizne u taj neki ženr u drugom delu da sve postane nekako više smešno i artificijelno (u pozitivnom smislu).

 

A Birdman je na imdb-u komedija i drama istovremeno. :)  Meni je uvek bilo veselo to žanrovanje za najširu upotrebu, ja malo to drugačije gledam, pa me više niš' ne mož' iznenaditi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...