Jump to content
IGNORED

Diplome su za zid, nisu za knjige ili Dr Milorad Cvijovich, lichno


gospa buba

Recommended Posts

evo, a ja sam proverila ko su sve autori /citat sa pescanika/  Mali kao svoj zaključak predstavlja tekst koji je u potpunosti prepisan iz dokumenta po imenu “Novi Model Privatizacije u Srbiji” koji su napisali profesori Boris Begović, Boško Živković i Boško Mijatović a objavio ga je Centar za liberalno demokratske studije. Siniša Mali u listi refrenci navodi taj rad ali ne u tom zaključku. A sve da ga je i naveo, kopiranje teksta iz tuđih radova i predstavaljnje tog teksta kao svog se smatra krađom. To nije zaključak Siniše Malog već tekst koji je ukrao profesorima Begoviću, Živkoviću i Mijatoviću. To nije zaboravljeni citat, to je krađa i predstavljanje tuđih misli kao svojih. Mali je plagirao i čitava poglavlja.''

Link to comment

sluchaj lepe jelene nece imat kraj, ali ce biti 1 tok sa mnogo obrta i iznenadjenja :rolf:

 

 

Ljubodrag me je nagovorio da upišem četvrti stepen u Banjaluci. To sam završavala vanredno, povremeno odlazeći na ispite. On je išao i da podigne diplomu i svedočanstvo. Nisam imala pojma da je reč o falsifikatu - tvrdi Helena.

 

devalvira mi se ovaj topik. stari je bio bolji <_<

Link to comment

o  boze, ovo je najveca carost u oblasti falsifikovanja diploma ikad :D

 

tako su meni izdali falsifikat moje licne karte. odmah se vidi po slici, ne bih ja onako ruzno ispala da sam to prava ja.

al nece da mi zamijene :(

Edited by morgana
Link to comment

o  boze, ovo je najveca carost u oblasti falsifikovanja diploma ikad :D

 

tako su meni izdali falsifikat moje licne karte. odmah se vidi po slici, ne bih ja onako ruzno ispala da sam to prava ja.

al nece da mi zamijene :(

nemoj samo firme da otvarash -_-

Link to comment

Ali najlepse je sto i ona priznaje samo sud sopstvene partije, nista moral nista sramota...

 

Valjda se ne bi ni upuštala u tu priču da je drugačije. 

U stvari, nije ona ništa kriva, nasank'o je Ljubodrag, zlotvor. 

Link to comment

Sta je ovo jebote

 

Na sajtu opštine Trstenik u njenoj biografiji navodi se da je osnovnu i srednju školu završila u Trsteniku i da je apsolvent FORKUP, Fakulteta za obrazovanje diplomiranih pravnika i diplomiranih ekonomista za rukovodeće kadrove u Novom Sadu.

 

preko usta mi se valja i foobar, fuckup...

Link to comment
  • 1 month later...

Prosto ne znam gde bih ovo stavio, al neka ga ovde

 

 

 

Rajko Kuljača magistrirao na temu korupcije

 

Bivši gradonačelnik Budve, Rajko Kuljača, kojem se po treći put sudi za zloupotrebu službenog položaja i nanošenje štete opštinskom budžetu, svoje školovanje i prije afere „Zavala“ usmjerio je na političku korupciju. 

Kuljača  koji je po vokaciji pravnik, nakon završenog fakulteta,  upravo u vrijeme kada je preuzeo  funkciju predsjednika Budve, osim što je zagrijao funkcionersku fotelju, pozabavio se i magistarskim i doktorskim studijama. 

Nekadašnji prvi čovjek budve koje se u aferi „Zavala“ sumnjiči za korupciju, magistrirao je na Fakultetu za političke nauke u Beogradu na temu „Uticaj korupcije na politički život“. Nakon magistrature, Kuljača se nije zaustavio u svojem profesionalnom istraživaju korupcije u sferi politike, pa je tako 2008. u koautorstvu sa dr Nebojšom Teofilovićem, uradio stručni rad na 124 strane, pod nazivom „Lice i naličje političke korupcije“. 

Ipak, za doktorsku disertaciju, Kuljača, dugogodišnji policijski operativac, u jeku sudskog procesa, krajem novembra 2011. na Defektološkom fakultetu u Beogradu, dobio je zvanje doktora, odbranivši rad "Maloljetnici i narko-kriminal". 

Kuljača i tadašnji sekretar za finansije u opštini Budva Dragan Marović, brat potredsjednika Demokratske partije socijalista (DPS),  2010. su  uhapšeni  pod optužbama da su sa još 10 saradnika oštetili budžet Budve za više od 820 hiljada eura.  Kuljača je već dva puta bio osuđen na pet a Marović na četiri godine zatvora, ali je Apelacioni sud Crne Gore dva puta ukinuo osuđujuću presudu podgoričkog Višeg suda. Oba puta optuženima je sudila Valentina Pavličić, koja je uklonjena sa ovog slučaja. 

Posljednja presuda  je ukinuta zbog nepotpunog i pogrešnog utvrđenog činjeničnog stanja, povrede krivičnog zakona i povrede odredaba krivičnog postupka. Treće suđenje za aferu „Zavala“ počelo je pred Višim sudom u Podgorici 19. marta, a Kuljača je ponovo tvrdio da nije kriv ni po jednoj tački optužnice.

 

To je ono što nauci treba. Spoj prakse i teorije. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...