Jump to content
IGNORED

Birdman or The Unexpected Virtue of Ignorance (2014)


3opge

Recommended Posts

  • Replies 343
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    57

  • kobni zelaya

    44

  • morgana

    36

  • 3opge

    27

Hehehe. Hella je barem dosledan.

Meni :) znaci da sam autoironicna - ili gladna, zedna, nemirna, srecna, kako kad :)
Dobro, da ne preterujemo, srecna iznimno.

 

E, Toni, de si bre <3

Link to comment

osim majkl kitona koji nas je podsetio da je uvek bio vise od betmena film je mesavina svega i svacega, toliko da me je sve u jednom trenutku nerviralo i podsetilo na kusturicine cigane u vodi.stvarno volim inaritua i njegov dodir sa fantazijom ali nije jos dorastao da barata dubljim odnosima izmedju karaktera. 

svi brbljaju kao tajlandske kurve a la vudi alen i ono sto me izludi jeste kada mi pricaju o sceni i kako se osecaju. dijalog je toliko predoziran i zbog toga mislim da je film samo solidan. 

zamislite isti film sa 1/3 teksta. zamislite da umesto price oni glume pogledom, licem, pokretom. 

 

ed norton osim stomacica OPET glumi sebe. 

 

obzirom da je dikins radio unbroken pa su velike sanse da ce njemu da daju jer ostalo je sve blagi uzas....jedinu sansu za oskara u birdman ima cinematographer i kiton itself.

ostalo je mesavina aronovskog (rvac) tj. bigelovkin strange days, altmanom praire home companion, malo malikov treed, vudi alen....jeste da jarmush izjavljuje da se inspiracija dobija od drugih i da nije lose kopirati....ali ..

 

pricati o sujeti tako sto se prica o sujeti van pameti...ma....los skript i tacka. 

 

i kakva patetika od kceri ...omg! milion puta isto prikazano....kopiranje klinaca dece poznatih iz LA. ove plavuse danas sto haraju, katastorfa od glume. osim mie wasikovske i jos jedne...ne mogu da joj se setim imena sada.

 

 

i onaj bradonja producent je bio dobar...odlican u stvari. 

Link to comment

Sem na vrlo retke trenutke (dijalozi Kitona i Nortona) film me uopšte nije vozio i užasno mi je smetalo preterano referisanje na teoriju pozorišta (inače ne podnosim pozorište), dalje žestoko prenaglašavanje novinarske kritike (ovde je Inauritu upao u neku vrstu slučajne kontradikcije, dihotomijama intenet i štampa), žal za raspadnutim Brodvejem i kao fol zajebancija kolege glumaca. I da, motivišuća izlaganja samog Birdmana su tako ložansko sranje. 

Link to comment

Sem na vrlo retke trenutke (dijalozi Kitona i Nortona) film me uopšte nije vozio i užasno mi je smetalo preterano referisanje na teoriju pozorišta (inače ne podnosim pozorište), dalje žestoko prenaglašavanje novinarske kritike (ovde je Inauritu upao u neku vrstu slučajne kontradikcije, dihotomijama intenet i štampa), žal za raspadnutim Brodvejem i kao fol zajebancija kolege glumaca. I da, motivišuća izlaganja samog Birdmana su tako ložansko sranje. 

 

Nije to bila nikakvo referisanje na pozorišnu teoriju, nego je to bila pozorišna praksa 1/1. Ali, dobro, ako ne podnosiš pozorište, razumem te.

 

 

Što se mene tiče, možda nisam objektivan, ali ovo je izuzetan film. Niko se ni blizu (osim Cassavettesa) nije bavio ovako ozbiljno pozorišnim miljeom. Ovo je naravno holivudskije od Cassavettesa, ali postoje prilično jasni razlozi zbog čega je to tako. Karakteri pozorišnih ljudi su nađeni sa velikom tačnošću, postoji cinizam u odnosu prema njima, ali postoji i ljubav. Ovo bi moralo da dobije šesnaes' oskara, al' dobro, boli me uvo za tu nagradu.

Link to comment

Nije to bila nikakvo referisanje na pozorišnu teoriju, nego je to bila pozorišna praksa 1/1. Ali, dobro, ako ne podnosiš pozorište, razumem te.

 

 

Što se mene tiče, možda nisam objektivan, ali ovo je izuzetan film. Niko se ni blizu (osim Cassavettesa) nije bavio ovako ozbiljno pozorišnim miljeom. Ovo je naravno holivudskije od Cassavettesa, ali postoje prilično jasni razlozi zbog čega je to tako. Karakteri pozorišnih ljudi su nađeni sa velikom tačnošću, postoji cinizam u odnosu prema njima, ali postoji i ljubav. Ovo bi moralo da dobije šesnaes' oskara, al' dobro, boli me uvo za tu nagradu.

 

+ 1

 

stos tice oskara, meni to vise ostala navika da nikad ne propustam, od malena..... otprilike 1 jedini put kad ukljucim TV i nesto pogledam od pocetka do kraja........ inace i dalje navijam za Hotel, jedino Birdman ako dobije neche mi biti zao ni malko

 

nikako da se nakanim Selmu da vidim

Link to comment

филм, наравно, нема баш никакве везе са теоријом позоришта, ма шта то било.

много више ту има Достојевског који се синтетише са Карвером кроз Ригана као режисера и протагонисту Карверове драме. у суштини једна једноставна прича о слави и њеним демонима али мастреално режирана.

све је то тако магично урађено да се још од самог почетка ни једног момента нисам запитао: чему сада ово лебдење? уместо тога запитао сам сe: јеботе, како он то ради? морам и ја да покушам.

филм високог духа и лепоте која мења свет.

Link to comment

Nije to bila nikakvo referisanje na pozorišnu teoriju, nego je to bila pozorišna praksa 1/1. Ali, dobro, ako ne podnosiš pozorište, razumem te.

 

 

Što se mene tiče, možda nisam objektivan, ali ovo je izuzetan film. Niko se ni blizu (osim Cassavettesa) nije bavio ovako ozbiljno pozorišnim miljeom. Ovo je naravno holivudskije od Cassavettesa, ali postoje prilično jasni razlozi zbog čega je to tako. Karakteri pozorišnih ljudi su nađeni sa velikom tačnošću, postoji cinizam u odnosu prema njima, ali postoji i ljubav. Ovo bi moralo da dobije šesnaes' oskara, al' dobro, boli me uvo za tu nagradu.

 

 

1. bold - Mislio sam na besomučno citiranje Barta.

 

2. bold - Mephisto (1981), Ništa još niste videli (2012) i Cezar mora da umre (2012)

 

3. bold - Slažem se. Od Nema zemlje za starce na ovamo ništa ne valja

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...