Jump to content
IGNORED

Birdman or The Unexpected Virtue of Ignorance (2014)


3opge

Recommended Posts

hahaha, ma film je izuzetan, na toliko nivoa. meni se cini ociglednim da film prevazilazi iskljucivo kontekst pozorista. ono sto je mene kupilo je sto je to jos jedna izuzetna prica o obicnosti. so sweetly oksimoronski.

 

e sad, sto se neki ne poistovecuju, svaka cast. i “bow” to thee;)) 

 

al’ dajte mu sanse. vredi.

Link to comment
  • Replies 343
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    57

  • kobni zelaya

    44

  • morgana

    36

  • 3opge

    27

ma vredi naravno, ali steta je sto je toliko toga reseno dijalozima/monolozima. malo vise filmskog jezika, malo (mnogo) manje laprdanja jezikom bi meni znacilo zaista remek-delo, ovako... tja.

Edited by aram
Link to comment

pa ne znam... meni je bas leglo. ne mislim da je klasifikovati ga kao remek delo uopste preterano.

rekla bih, instantni klasik. 

 

inaritu nas je nabacio na talas, k'o surfere. i tako nas, bez predaha (sa sve dijalozima+mnolozima+barthes-om / btw. meni je citava prica oko barthes-a ocigledni tongue-in-cheek) doveo do zakljucka*

laprdanje je, po meni, imalo svoju svrhu. upravo da podvuce/naznaci banalnost istog.

 

 

*kako koga, ocigledno;)

Link to comment

hahah, e pa sad, bas... mada isto volim vudija (zapravo, nakon perioda odljubljenja, obnovila ljubav prema istom u poslednjih par godina). mozda bas zato meni to neki plus! sto ih vise, to bolje po svijet.

ma salim se, ne mislim da je inaritu sasvim u istom fazonu. ovo je ipak nesto svojstveno.

a keaton je razbiJo. 

Link to comment

Ako ćemo pravo, u filmu se priča taman toliko koliko i u Pulp Fictionu, na primer. Mislim, priča se, jer su u pitanju situacije u kojim se priča, sa ljudima koji mnogo pričaju. Ako pogledamo ranije Inarrituove filmove, vidimo da on ume i bez priče da režira. Teško da se može reći da priča pokriva nekakav nedostatak radnje.

Na prvu loptu gledano može da podseti na Allena, ipak, ovde je sve na dosta ozbiljnijem nivou, nije da nas šarmiraju tom pričom, kao Woody.

Link to comment

ma naravno da inaritu ume, ni pomislio drugacije, cisto meni nije leglo. mada, pojacalo mi je nekakav osecaj histerije-paranoje, sto je verovatno i bila namera.

eto malo cepidlacim samo :)

Link to comment

mene ni na prvu ni na sve ostale lopte ne podseca na vudi alena,

vudi alen ovako nesto ne bi uspeo da rezira ni da zivi 300 godina.

Edited by 3opge
Link to comment

Prvo Coltrane krene sa besmislima, onda Kobni ode do granica poznatog besmisla konstatacijom da je mu Artist valjao, a onda dolazi ova četvrta stranica kao expected unvirtue of gnorance...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...