Jump to content
IGNORED

OSKARI 2015


3opge

Recommended Posts

 + 1

 

navijam da me obraduje oskarima kao sto je to The Artist ucinijo 2012e

 

Zar nije neki precutni dogovor da se svi pravimo da se to sa (f)Artistom nikada nije desilo?

Link to comment
  • Replies 168
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3opge

    22

  • kobni zelaya

    14

  • Ajant23

    14

  • *edited by mod

    11

Meni se kod Levijatana dojmila samo fotografija.

 

fakat prelepa... i dominira u odnosu na sve ostalo... koje je na mestu..... daklem usudzujem se da kazem da sam ocekivala vise od pricice - klasicne tragedije - ali okej.... film je i dalje jako dobar

Link to comment

 

 

Foreign Language Film

“Ida”

“Leviathan”

“Tangerines”

“Wild Tales”

“Timbuktu”

 

 

Odgledao sam Leviafan i nije mi se svideo.Ranije i Idu koja je OK, ništa posebno samo OK, tako da moj glas za sada ide Mandarinama (Tangerines) koji je baš dobar film, odgledah ga pre nekoliko meseci. Film ima lepu poruku i samo zbog nje zaslužuje pažnju gledalaca.Timbuktu i Wiled Tales nisam gledao, s tim da me plot kod Timbuktua uopšte ne privlači da ga pogledam.

Link to comment

ко то?

 

->

 

Sramota je da Gylenhaal nije nominovan. 

 

http://www.imdb.com/list/ls073461000/?ref_=tt_tt_edw_OscarNom_sm#3

 

Ladno Fincher nije nominovan

 

http://www.imdb.com/list/ls073461000/?ref_=tt_tt_edw_OscarNom_sm#5

 

Meni je veće iznenađenje da nema Nolana i uopšte Interstellar u samo dve nominacije.

 

http://www.imdb.com/list/ls073461000/?ref_=tt_tt_edw_OscarNom_sm#4

 

i ljudi koji pisu ovde i ljudi koji pisu tamo gledaju filmove. moguce da je zbog toga.

 

moguce......

Edited by Molder
Link to comment

Pogledao sam pet filmova od ovih osam koji su nominovani i čini mi se da ovo uopšte nije loša godina za Oskar, čak i ne samo zbog Birdmana koji je daleko ispred ostalog. Mislim u poslednjih pet godina je svakako najbolja. Dešava se.

Mada od ova tri poslednja koja su mi ostala ne očekujem mnogo (Selma, American Sniper i Imitation Game, za koji se nadam da bi mogao da bude ok).

 

edit - naravno, puno zavisi i od toga da li će Birdman dobiti Oskara.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

:)

 

edit - još kad vidim da razni Interstelari, Gongrlovi i Fault in Our Stars nisu nominovani, još više mi je ok. Jedina mi je zamerka što nema Franka, al' to je za njih suviše off, izgleda. Mada je i The Drop mogao da bude bar nominovan (taj film su skroz ignorisali, a u njemu je bilo odličnih uloga, scenario je svakako super).

Edited by kobni zelaya
Link to comment

A meni je The Drop manjkav ponajviše po pitanju scenarija.

 

O glavnom junaku nam je sugerisano da je dobar jer spašava napušteno kuče. Istovremeno upozna i djevojku.

Potom se pojavljuje bradonja o kome prvo saznajemo da je bivši vlasnik kučeta, potom i da je bivši dečko pomenute djevojke, a na kraju da je itekako povezan i sa glavnim junakom. Nekako mi je previše koincidencija da se spoje troje, a da se potom pojavi lik koji predstavlja ružnu prošlost svima njima.

 

The Drop mi nikako nije materijal za oskara. Previše podsjeća na niskobudžetne američke krimiće, a na momente čak i na TV filmove.

Jedino što ga dobra glumačka podjela diže nešto iznad toga.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...