Jump to content
IGNORED

Pitajte Džejmsa


MayDay

Recommended Posts

Jbga, nemamo temu "Pitajte Gazzu" :D

Nemamo ni Izrael/Jordan/Siriju, for that matter :bee:

 

Bilo je ovde malo price, ali slabo to...

 

http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=6162&page=72

 

Jebe me i mogucnost da promenim firmu kroz par meseci, pa bi mi onda i godisnji otisao u persun. Nista, cekacu jos neko vreme da se stvari rasciste, pa ako uzmem kartu - otvaramo temu Levant :ph34r:

Edited by nbg4ever
Link to comment

zvali ste me  :lolol:

 

ako se pitanje odnosilo na vreme u izraelu u decembru, nisam nikada bio u to doba, najblize u novembru i bogme je padala kisa. sad, ovi moji mi kazu da je to bila prva kisa koju su videli za 6 meseci ali tako je kako je. uglavnom decembar je kisna sezona, sto nije nista dramaticno - niste u indiji - ali moze da vas dokaci poneki pljusak. temperatura je uglavnom ok, 15-tak stepeni i slicno, moze da dobaci i do 20C, nocu je hladnije i ako se ide u brda. ako postoji nesto zbog cega je izrael super onda je to izmedju ostalog i klima.

 

ove zime moji kumovi su doleteli recimo nekog 28.12 na beogradski minus (bio je sneg ovde), kazu da je taj dan bilo 22C u telavivu.

 

e da sad vidim uvodne postove, ja nisam bio u jordanu ali znam izrael i palestinske teritorije solidno ali mislim da je bolje da o tome pisu ljudi koji zive ili su ziveli tamo, imamo ih nekoliko ovde. ako bude trebalo ubacicu i ja ponesto.

 

sto se karata tice, ja sam poslednji put leteo sa AS, bilo je nesto tipa 2 karte za 350e, to je bio promo, mislim da treba pratiti rasprodaje petkom na AS i da je tu cena za ben gurion tipa 220e po glavi. ja bi to uvek uzimao pre nego 120e iz peste kada se sve uzme u obzir, pogotovo sto AS ima odlican slot na tom aerodromu pa se krece iz bgd u rano popodne a iz TA uvece, nema drame sa ranim ustajanjima ili nocnim letovima iz TA kao nekada.

Edited by yolo
Link to comment

Interesuju me sigurnosne procedure na izraelskim aerodromima, da li su strožije nego u Evropi?

Ako pitanje nije zezanje, jesu - i to dosta.

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

s obzirom da ces ici iz izraela u jordan, treba proveriti stepen drkanja na zemaljskim granicnim prelazima. do je nekada bio apsolutno jeziv proces i morao si da se bavis time da ti izrael ne udari pecat u pasos inace nisi mogao uci u siriju i liban (sto je mislim i dalje na snazi). moguce da je sada relaksiranije mada se secam price drugarice koja je ulazila mislim iz libana u izrael na granicnom prelazu skidana do gole koze, cisto maltreta radi.

Link to comment

A gledam vec. Eliat - Akaba je najbolji, ali mora dole na jug da se ide. King Husein je najgori, navodno.

 

Za Liban je tek jebada. Ako udes iz Jordana, proveravaju i gde si usao u isti, tako da nemanje Izr pecata ne pomaze previse.

 

Naravno, sve ovo sam pokupio sa neta u prethodnih par dana. Da li je tako u praksi...

 

* tj Lib i Jord se ne granice, pa je ovo vazilo za Siriju :D

Ali mislim da i libanci obracaju paznju

Edited by nbg4ever
Link to comment

pa ako hoces u liban, onda prvo tamo, pa u jordan ako imas para za avion pa u izrael. svejedno ce te jebati na izraelskoj grani zbog libana ali ces uci, sto ne vazi obrnuto.

Edited by yolo
Link to comment

Ja sam usao na tom granicnom prelazu Akaba-Eilat, a prethodno bio u Libanu :D

 

I dosta brzo sam prosao, 20-ak minuta.

 

Ali zato kad sam krenuo iz Eilata avionom El Al-a za Tel Aviv, tu je potrajalo ispitivanje. Do skoro samog polaska aviona. I nisu mi dali da unesem rucni prtljag u avion.

 

I onda finale, izlazak iz zemlje, Ben Gurion aerodrom - 2.5 sata, prtljag ispraznjen do poslednjeg zrna peska, morao da ostavim telo DSLR-a, koje su mi poslali 5-6 dana kasnije.

 

Kad sam ja bio, 2011. ukinuli su bili papiric, te sam pecate dobio u pasos.

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

Ja sam posle tog puta zamenio pasos (mada je bio skoro pun), bas da ne bih imao tih problema.

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Edited by jms_uk
Link to comment

Ako pitanje nije zezanje, jesu - i to dosta.

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Update od kolko juče, pred avionom za Tel Aviv u Cirihu tipovi sa mašinkama i temeljno pregledanje pre ulaska u avion.

Al kapiram da se stoka zeza...

Link to comment

ma iskuliraj se, nema to u bgd. tj boarding za TLV je isti kao za bilo koji drugi let.

ja iz nekog razloga nikada nisam bio drkan na ben gurionu a koliko cujem malo su se iskulirali, naravno postavljaju glupa pitanja ali krace nego ranije. 

i mislim da vise ne vazi da treba da se bude 3 sata pre leta tamo, u decembru sam prosao za 5 min sve, sreca dobar je djutic

Edited by yolo
Link to comment

Mali offtopic, na račun ovoga Tel Aviv - Bejrut: pre nekih mesec dana čekam svoj let, i 'ladno gejt do gejta AS za Tel Aviv i za Bejrut, poleću u razmaku od dvadesetak minuta, a zajednički ulaz u onaj prostor gde se čeka ulazak u avion (gledam sad mapu aerodroma, A4 i A5 valjda). Stoje ljudi i čekaju, glupo svima valjda... Smešno, čudno, nemam pojma...

 

Edit: mesto dešavanja - BEG

Edited by Đipalo Junuz
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...