Jump to content
IGNORED

Pitajte Džejmsa


MayDay

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Đejmse, svetski čoveče, imam nekoliko pitanja za tri destinacije:

 

Prvo - da li je iz Begeša do Uzbekistana (Samarkand, recimo) jedina "normalna" opcija ići Wizzom do Abu Dabija, pa onda isto Wizzom do Samarkanda?

 

Drugo - koje su opcije za putovanje Beograd - Sevilja? Vidim da ima neki seasonal iz Budimpešte, ali mi trenutno ne daju opciju da vidim kada su letovi, i koliko koštaju, ili je to barem tako na zvaničnom sajtu. Da li da pogledam još negde, i da li ima nekih drugih opcija?

 

Treće - od Srbije do Gruzije. Wizzom iz Budimpešte do Kutaisija vidim da može. Ili opet preko Abu Dabija. Ima li nešto treće?

Link to comment
30 minutes ago, notenoughreasonsforclaire said:

Đejmse, svetski čoveče, imam nekoliko pitanja za tri destinacije:

 

Prvo - da li je iz Begeša do Uzbekistana (Samarkand, recimo) jedina "normalna" opcija ići Wizzom do Abu Dabija, pa onda isto Wizzom do Samarkanda?

 

Ja bih rekao ili to, ili Turkish preko IST. Sve ostalo ide preko Rusije.

 

30 minutes ago, notenoughreasonsforclaire said:

Drugo - koje su opcije za putovanje Beograd - Sevilja? Vidim da ima neki seasonal iz Budimpešte, ali mi trenutno ne daju opciju da vidim kada su letovi, i koliko koštaju, ili je to barem tako na zvaničnom sajtu. Da li da pogledam još negde, i da li ima nekih drugih opcija?

 

Taj seasonal Ryanair se pominje na wiki - ali ga nema u rasporedu... Najjeftinije bi bila Malaga, pa Renfe do Sevilje (1h55m direkt), IMO

 

30 minutes ago, notenoughreasonsforclaire said:

Treće - od Srbije do Gruzije. Wizzom iz Budimpešte do Kutaisija vidim da može. Ili opet preko Abu Dabija. Ima li nešto treće?

 

KUT ima dosta Wizz destinacija, mozda se moze iskombinovati nesto drugo (evropsko umesto AUH)? Tbilisi ima vise opcija preko Evrope raznim kompanijama.

 

Probaj sa Google (Flights) Explore opcijom - u zavisnosti od fleksibilnosti sa vremenom/kintom.

  • Hvala 1
Link to comment

Mozda james zna: posto Noverska nije u EU ali je u Sengenu, kako funkcionise pasoska kontrola na letovima za oslo iz EU (konkretno Berlin). Da li postoji uopste ili se samo prolazi bez kontrole kao u EU? I ako slucajno znas obrnutno: kako funkcionise u Nemackoj na ulasku iz Norveske? 

Link to comment
43 minutes ago, notenoughreasonsforclaire said:

Hvala! Mora tu još malo da se istražuje, ali postoji šansa da nešto od ovoga upadne već ove sezone...

 

Malaga ti je dobra kao aerodrom za Andaluziju. Ja sam onomad išla tako pa busem sat i nešto do Granade, bilo je polazaka svaki sat, ako ne i češće. A od aerodroma do grada je takodje lako. Mislim da ti je dobra varijanta to šta Džejms kaže, sa vozom.

 

//Plus možete i malo Malagu da obidjete, lepa je. Torbe ostavite, ako se dobro sećam, na glavnoj z. stanici. Tu se mora voditi malo računa jer ima na više mesta u gradu da se ostavi, medjutim na nekima su lopovi provalili fazon, iskopirali kljuceve, šta li, pa nije bezbedno kao na tom jendom mestu gde nije automatizovano već rade i živi ljudi i dobiješ neku potvrdu. (Zaboravila sam malo, beše 2014.) Košta onda koji evric više ali si miran. Izguglaj to, ja sam mislim čitala o tome na TripAdvisor-u i posle mi je drugar koji je živeo tamo potvrdio o tim prevarama.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
Mozda james zna: posto Noverska nije u EU ali je u Sengenu, kako funkcionise pasoska kontrola na letovima za oslo iz EU (konkretno Berlin). Da li postoji uopste ili se samo prolazi bez kontrole kao u EU? I ako slucajno znas obrnutno: kako funkcionise u Nemackoj na ulasku iz Norveske? 

Nema je na unutar-Sengenskim letovima (osim u posebnim situacijama: kovid, teroristicki napadi/pretnje).


Sent from my iTelephone using Tapatalk
  • Hvala 1
Link to comment
46 minutes ago, jms_uk said:


Nema je na unutar-Sengenskim letovima (osim u posebnim situacijama: kovid, teroristicki napadi/pretnje).


Sent from my iTelephone using Tapatalk

Hvala. Pitam jer razmisljam da se usudim da odem u Noversku sa sinom cija ce boravisna dozvola za EU u tom trenutku verovatno isteci (jer berlinska birokratija nije u stanju da mu produzi na vreme -- druga tema). Verovatno se necu usuditi jer mi je previse rizicno, s druge strane ako niko ne kontrolise nista a propadne nam lepo osmisljen odmor opet je bez veze. 

Link to comment

Ja se secam jednom da je na nekom letu bila neka vanredna pasoska (mislim da je bilo EU - EU, al ko ce se sad setiti).

elem to je izgledalo tako da su se stvorli neki momci uniformisani bukvalno na sred jednog od obicnih hodnika za tranzit i zaustavili nas bar desetak sto smo se zatekli i svima trazili da vide pasos. Kapiram da je bila neka dojava u pitanju, ali kako god.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...