Jump to content
IGNORED

Pitajte Džejmsa


MayDay

Recommended Posts

38 minutes ago, Host said:

Koliko prtljaga dozvoljava Croatia airlines u bazicnoj tarifi? Jel moze ranac pored kofercica?

Economy Class 1  8 kg max. 115 cm
(55x40x20 cm)
1  40x30x10 cm
Link to comment
hvala. jebe me net ovde, jel to znaci da moze ranac uz kofercic gore?

Vise laptop torba nego ranac (po dimenzijama). Generalno je ideja da kofercix ide gore, a to manje ispod sedista ispred tebe (osim ako nisi u prvom redu ili emergency exit redu).

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

Koferčić (ručni prtljag) ide dole, predaješ ga na pisti pred ulazak, a ranac pristojne veličine ide unutra...

(leti se De Havillandom DHC-8 400)

 

Edit: moj ručni je bio veći od 40x30x10, oko 8kg težine, prošao bez problema + oveći ranac...

Edited by Skyhighatrist
Link to comment
  • 2 months later...

@jms_uk, visio sam ti malo na OpenFlights stranici, petak popodne na poslu :) 

 

Svaka čast, ove godine si vidim dva velika broja dokrajčio - sto dana letenja i milion pređenih milja. Čestitke!

 

Zanimljivo kako si "slabašno" krenuo, '78 Split, '89 Pula, '97 London, ali onda brzo nadoknadio i predoknadio...

 

U skladu sa temom jedno pitanje - kako OpenFlights računa aerodromu jedan let? Izgleda da se računa samo poletanje sa aerodroma, ne i sletanje, no neki brojevi me zbunjuju. Recimo Split pokazuje dva leta, da li to znači da si dva puta leteo iz Splita '78? Ili ove godine, da li si jednom leteo iz Entebe i Njukasla, a dva puta iz Hong Konga i Rovaniemija?

Link to comment

[mention=5064]peralozac[/mention] OpenFlights pokazuje ‘aktivnost’ vezanu za aerodrom na mapi. NCL je bio let u jednom smeru, a HKG dolazak i odlazak ove godine.

SPU bi trebalo da pokaze ukupno tri (ako su sve godine izabrane): dolazak i odlazak ‘78 i jedan dolazak 2002.

 

To je za mapu. Za brojanje segmenata ide jedno sletanje/poletanje. Izuzetak za mapu su dva leta na Cessni 152 i jedan helikopterom gde su odlazni i dolazni aerodromi isti. Tu pokazuje vreme, ali ne i distancu.

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
59 minutes ago, jms_uk said:

OpenFlights pokazuje ‘aktivnost’ vezanu za aerodrom na mapi.

 

Hvala, sad je jasnije. Ustvari me najviše bunio Entebbe koji kad se uključi 2019. pokazuje samo jednu aktivnost, sad tek vidim da ima i u 2018. jedna aktivnost. Da li si to tamo slavio Novu godinu?

Link to comment
 
Hvala, sad je jasnije. Ustvari me najviše bunio Entebbe koji kad se uključi 2019. pokazuje samo jednu aktivnost, sad tek vidim da ima i u 2018. jedna aktivnost. Da li si to tamo slavio Novu godinu?


Jesam :)


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment
  • 3 years later...

Hola, @jms_uk.

Trebalo bi da krajem maja putujem u Dušanbe poslom na 3 dana. Ako imaš neke tips&tricks za sam put i šta videti u malo vremena, molim te napiši.

(Kapiram da si ti bio svuda. I hvala unapred.)

Edited by pt 2.0
  • +1 1
Link to comment
Hola, [mention=10]jms_uk[/mention].
Trebalo bi da krajem maja putujem u Dušanbe poslom na 3 dana. Ako imaš neke tips&tricks za sam put i šta videti u malo vremena, molim te napiši.
(Kapiram da si ti bio svuda. I hvala unapred.)

Hola!

Na zalost nisam bio (jos) - Tadzikistan mi je jedna od tri (preostale) ex-CCCP respublike u kojoj nisam bio (uz Turkmenistan i Uzbekistan).

Imam par drugara koji jesu pa cu da pitam.


Sent from my iTelephone using Tapatalk
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...