Jump to content
IGNORED

Pitajte Džejmsa


MayDay

Recommended Posts

Dobila sam Emiracane na telefon, mogu da predam pasos samo sa jednom praznom stranom. Top!!
 
Ali pitanje ostaje, da li en general mozemo da vucemo stare pasose sa vazecom UK vizom ? 



Travel to and from the UK
You can use the valid visa in your expired passport when you’re travelling to and from the UK. You’ll need to travel with your expired and your new passport.


https://www.gov.uk/transfer-visa


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment
E pa super, da znam, jer cu svakako vaditi pasos cim zavrsim ovu turu putovanja. Many thanks!! [emoji4] 

Ako to bude posle kraja marta, bolje proveri ponovo... :(


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment
  • 2 months later...

Dzejms, ovo verovatno nije tvoj fah, ali mozda znas nekog ko je dasa i u tim vodama :D Ima li neki sajt za kombinovanje vozova od tacke A do tacke B, zemlje A preko zemlje B do zemlje C, itd?

bahn.de mi ne radi posao za sve, ili hmm mozda moram da se vise udubim u sve mogucnosti prilikom pretrage.

Link to comment
40 minutes ago, I*m with the pilots said:

Dzejms, ovo verovatno nije tvoj fah, ali mozda znas nekog ko je dasa i u tim vodama :D Ima li neki sajt za kombinovanje vozova od tacke A do tacke B, zemlje A preko zemlje B do zemlje C, itd?

bahn.de mi ne radi posao za sve, ili hmm mozda moram da se vise udubim u sve mogucnosti prilikom pretrage.

 

Osim ovoga sto je Toni pomenuo, kao i bahn.de - meni je prvi resurs za vozove ovaj sajt

 

https://www.seat61.com

Link to comment
14 minutes ago, jms_uk said:

 

Osim ovoga sto je Toni pomenuo, kao i bahn.de - meni je prvi resurs za vozove ovaj sajt

 

https://www.seat61.com

 

Hvala, @ToniAdams Gugl mi nije pao na pamet.

Bahn.de nema cene npr. za Francusku, objasnila mi je jednom sluzbenica na salteru - i tamo je trajalo dosta dok je mogla da mi izvuce cenu a za neke datume tad nije mogla uopste, jer francuzi nisu izbacili letnju semu (?! bio je vec april).

Imam neku suludu ideju, tj. zelju da stignem na jug Francuske vozom, ali mislim da je to previse suluda ideja i da ce ipak biti avion, ako bude doslo do puta uopste.

Link to comment
12 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Hvala, @ToniAdams Gugl mi nije pao na pamet.

Bahn.de nema cene npr. za Francusku, objasnila mi je jednom sluzbenica na salteru - i tamo je trajalo dosta dok je mogla da mi izvuce cenu a za neke datume tad nije mogla uopste, jer francuzi nisu izbacili letnju semu (?! bio je vec april).

Imam neku suludu ideju, tj. zelju da stignem na jug Francuske vozom, ali mislim da je to previse suluda ideja i da ce ipak biti avion, ako bude doslo do puta uopste.

 

Evo ti u stvari online sajt koji radi [za Evropu]:

 

https://www.trainline.com [do skoro je bio .eu za ne-UK destinacije, sad su sve zajedno spakovali]

 

Takodje pri vrhu moze da se uporedi i sa busevima.

Link to comment
  • 4 months later...

Pozdrav iz Venecuele, doduse ne zbog Macagua brana na Karoniju nego zbog ponovo vidjenog susreta Orinoka i Karonija:

orinoco-caroni-03.jpg

 

orinoco-caroni-02.jpg

 

orinoco-caroni.jpg

A ponajvise :D zbog prekobarskog letenja Madrid - Ciudad Bolivar...

 

:tongue:

 

Spoiler

legacy650e.jpg

 

Link to comment
1 hour ago, jms_uk said:

Opa!


:zavist:

:D 

Kakva crna zavist, ja sam - sve te imajuci na umu - zavideo tebi: da ne bude zabune, fotografije nisu moje, ja em nerado slikamtm, em kada sam u avionu teesko da sam sposoban za nesto vise od grcevitog pokusaja da skontam kako to uopste leti, a tesko par desetina tona, da se ogranicim na ove malecke, vece ne smem ni da pomenem... :D 

Naprava je inace OK, Embraer vise nije Dacia - u business avijaciji narocito - tako da - sve najbolje.

Sa nama dvojicom putnika, ocas posla se iz Madrida dohvatio Venecuele, u povratku je zbog necega morao da dotankuje u Dakaru, nije mi bilo do raspitivanja :isuse:.

Inace, Venecuela je - utvrdio sam gradivo posle dugog vremena - 1 cudo, zemlja skoro 2x veca od Francuske: jugoistocni deo, Guayana, sa Orinokom i svasta nesto je rodno mesto svih ne samo nasih predstava o Juznoj Americi, ishodiste svih Markesa, sa neverovatnim razlikama koje se ticu podneblja, sa malo slicnosti sa davno vidjenim severnim delom, Karakasom, Marakaibom, naftom i ostalim skoro pa stereotipima o toj zemlji.

Obaska sto, na primer, nisam imao pojma da se tu nalazi i najvisi na svetu - skoro 1,000 metara - vodopad, Salto Angel...

Link to comment

Zavist za voznju u Legacy 650 (ili bilo koji Emb bizjet).

 

Meni je pre godinu i nesto propala prilika za njihov Phenom 300, pa zavrsih u Nextant-u 400XTi (za dz, pa se nisam bunio :lol: )

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...