Jump to content
IGNORED

Pitajte Džejmsa


MayDay

Recommended Posts

Just now, Bir Adim Öte said:

Valjda ce sve biti ok sa konekcijama, odnosno mojom brzinom/snalazenjem ...

 

Nego, jel uzimate one dodatne osiguravajuce kurcepalce za rent-a-car. Ja prosli put kad sam uzimao kod Alama, uzeo klot skroz. Sad razmisljam da l' da opet testiram srecu ...

 

Ja uvek uzimam. Jer ne znam da li ce neko da me ogrebe/udari dok mi je auto parkiran negde.

Link to comment
2 minutes ago, Bir Adim Öte said:

Samo Collision Damage Waiver ili jos nesto?

 

Zavisi od kompanije/lokacije. Cesto i one 'super' opcije za smanjenje ucesca. 

Edited by jms_uk
Link to comment
  • 2 weeks later...

Samo da se javim. CDG prosao ok. U Atlanti kasnio i moj avion iz Pariza i ja zavrsio na dodatnoj kontroli, ali rebookirao se lako, ko sto rece Host. 

Iznenadjujuce lagan za snalazenje ATL ...

Link to comment
Samo da se javim. CDG prosao ok. U Atlanti kasnio i moj avion iz Pariza i ja zavrsio na dodatnoj kontroli, ali rebookirao se lako, ko sto rece Host. 
Iznenadjujuce lagan za snalazenje ATL ...


:thumbsup:


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment
On ‎1‎/‎14‎/‎2018 at 3:34 AM, Bir Adim Öte said:

Nego, jel uzimate one dodatne osiguravajuce kurcepalce za rent-a-car. Ja prosli put kad sam uzimao kod Alama, uzeo klot skroz. Sad razmisljam da l' da opet testiram srecu ...

Ako nemas vazecu polisu u SAD, onda je to obaveza, odnosno agencija moze da ti ne renta auto. Ja sam jednom imao situaciju da su prijatelju uz  iz Njemacke uz to osiguranje trazili I medjunardnu vozacku dozvolu, koju je srecom imao. Doduse, ne znam koliko je Alamov proces "cvrst", odnosno koliko agent na salteru ima diskrecije, pa je moguce da te I propuste bez toga.

 

Ja bih ti preporucio da uzmes, trebalo bi da je ~ $15-ak po danu, tako da nije nekakav izdatak.

Link to comment

Žejmse, jesi imao nekada duži layover u Dohi? Imam layover od nekih 12 sati (celu noć), pitao sam QA, oni kažu da moja karta ne podrazumeva besplatan smeštaj u aerodromskom hotelu, ali su me uputili na ovo - +Quatar - gde navodno imaš besplatan smeštaj za 1 noć. Malo sam skeptičan, jer zvuči suviše dobro da bi bilo istina, no morao bih da se cimam oko aplikacije za vizu i nisam siguran vredi li cimanja i novaca.

Link to comment
46 minutes ago, goofs said:

Žejmse, jesi imao nekada duži layover u Dohi? Imam layover od nekih 12 sati (celu noć), pitao sam QA, oni kažu da moja karta ne podrazumeva besplatan smeštaj u aerodromskom hotelu, ali su me uputili na ovo - +Quatar - gde navodno imaš besplatan smeštaj za 1 noć. Malo sam skeptičan, jer zvuči suviše dobro da bi bilo istina, no morao bih da se cimam oko aplikacije za vizu i nisam siguran vredi li cimanja i novaca.

 

Jesam (par puta, i nesto krace, do 9 sati), ali u biznis klasi, pa sam spavao/odmarao u laundzu [imaju sobe/krevete tamo]. 

 

Kako si dosao do tako dugackog presedanja - i dolazni i odlazni aerodrom imaju samo jedan let dnevno?

 

Nemam iskustva sa ovim Qatar+, samo imaj u vidu da ako ne dobijes vizu, naplatice ti jos i $50 za neodsedanje u hotelu...

 

 

Link to comment

Ne znam, takvu kartu mi je Quatar prodao. Krecem iz Bga, idem za Manilu, ali sva 3 leta do Manile polecu pre nego sleti ovaj iz Bga. 
Te quiet rooms su pretpostavljam u tranzitnoj zoni? Mozda mi je to lakse. Blaah, nisam pametan. A ko ce da mi uzme $50 za neodsedanje u hotelu, ne kapiram?

edit: dzaba. pise visa processing time 7 radnih dana, ne radi mi to posao. Nista, quiet rooms :)

Edited by goofs
Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Ne znam, takvu kartu mi je Quatar prodao. Krecem iz Bga, idem za Manilu, ali sva 3 leta do Manile polecu pre nego sleti ovaj iz Bga. 

 

Mozda da pitas da te prebace na prvi let za Manilu [8 sati pauze, tj. 7 i manje ako uracunas tranzit security i boarding].

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...